Kapitan Ameryka: Steve Rogers, tom 1

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328197671
Liczba stron: 284
Tytuł oryginału: Captain America: Steve Rogers vol. 1 Hail Hydra; Captain America: Steve Rogers vol. 2 The Trial of Maria Hill

Ocena: 4 (1 głosów)

Pierwszy tom głośnej sagi o Kapitanie Ameryce, zwieńczonej wydarzeniem ,,Tajne imperium". Od czasu II wojny światowej Steve Rogers symbolizuje amerykańskie ideały. Niedawno odzyskał siłę i młodość - i wszyscy liczą na to, że przywróci ład w świecie, w którym po upadku więzienia Pleasant Hill znów panoszą się arcyłotrowie, a faszystowska organizacja Hydra błyskawicznie rośnie w siłę. Kapitan Ameryka ma jednak własne plany... i zrealizuje je, choćby miał iść po trupach. Czy ten genialny strateg, z którego zdaniem liczą się najważniejsi politycy, wciąż jest szlachetnym bohaterem, za którego wszyscy go uważają? Czy też służy teraz mroczniejszej sile?

Scenarzystą tego tomu jest Nick Spencer - autor historii zebranych w albumie ,,Ant-Man: Druga szansa" oraz serii ,,Iron Man 2.0" i ,,The Amazing Spider-Man". Twórcami rysunków są Javier Pina (,,Birds of Prey") oraz Jesús Saiz (,,Avengers: Impas - Atak na Pleasant Hill").

Tagi:

Kup książkę Kapitan Ameryka: Steve Rogers, tom 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kapitan Ameryka: Steve Rogers, tom 1

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-04-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

NARODOWY (ANTY)BOHATER

Jak mówi przysłowie, lepiej późno, niż wcale. I to się sprawdza w przypadku pierwszego tomu serii „Kapitan Ameryka: Steve Rogers”, którego wydarzenia przeplatają się z wydanym już jakiś czas temu na polskim rynku eventem „II Wojna Domowa”. Czy pasowałby lepiej wtedy, czy też teraz, jako zapowiedź kolejnego wydarzenia w postaci „Tajnego Imperium”, każdy musi osądzić sam. Ważne jednak tak naprawdę jest tylko to, że to dobry komiks. Zadziwiająco dobry, jak na scenarzystę Nicka Spencera.

W trakcie drugiej wojny światowej Steve Rogers poddał się eksperymentom z formułą superżołnierza i stał się niemal niezniszczalnym bohaterem i symbolem Ameryki. Wkrótce potem „zginął”, by obudzić się we współczesnym świecie i nadal reprezentować te same wartości. Jego losy różnie się toczyły, przeżył wiele, zestarzał się, zrezygnował ze swej roli, a ostatnio odzyskał młodość i powrócił do akcji. I w tym właśnie miejscu zaczyna się tom, który niedawno pojawił się wśród wydawniczych nowości.
Gdy zło panoszy się po świecie, a nazistowska organizacja Hydra staje się z każdą chwilą coraz potężniejsza, Rogers wkracza do akcji. Coś jednak jest nie tak. Kapitan Ameryka ma bowiem własne cele i realizuje je za wszelką cenę, a to co robi, dalekie jest od tego, co robić powinien. Czy zatem dotychczasowy narodowy bohater Stanów Zjednoczonych stał się kimś zupełnie innym, niż do tej pory? A jeśli tak, co to będzie oznaczało?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/04/kapitan-ameryka-steve-rogers-1-nick.html

Link do opinii
Inne książki autora
Kot-o-ciaki. Wesoła kolorowanka z naklejkami
0
Okładka ksiązki - Kot-o-ciaki. Wesoła kolorowanka z naklejkami

32 kapitalne ilustracje do pokolorowania i mnóstwo naklejek to gwarancja wyśmienitej zabawy, a przy okazji doskonały trening wyobraźni i koncentracji...

Teorie awangardy. Antologia tekstów
0
Okładka ksiązki - Teorie awangardy. Antologia tekstów

Niniejsza antologia znakomicie wypełnia lukę w polskojęzycznej literaturze przedmiotu. Dzięki przemyślanemu wyborowi tekstów wnosi pozaestetyczne aspekty...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy