Kasia i jej Kot. Tom 3

Trzeci album zbiorczy prześmiesznej serii o dziewczynce i jej kocie. Opowieść nie tylko dla miłośników kotów!

Życie rodziny Kasi biegłoby spokojnie, gdyby nie szaleństwa kota Sushiego. Dokazuje nawet po zmroku, dlatego dziewczynka wraz z tatą marzą o przespaniu choćby jednej całej nocy... Przy żywiołowym zwierzaku nie uchowają się ani poduszki z pierza, ani przyrządzony na obiad pieczony kurczak. W tajemniczych okolicznościach znikają papugi sąsiada, a podczas pełni budzi się w Sushim instynkt pierwotnego łowcy. Urwanie głowy z takim czworonogiem! Może uspokoją go wycieczki do tematycznego parku rozrywki poświęconego - jakże by inaczej - kotom? A może wybiega się w trakcie wakacji na wsi? Jednak także Kasi nie brakuje zwariowanych pomysłów, więc dziewczynka i jej kot są siebie warci!

Scenariusz cyklu tworzą doświadczeni autorzy: znany w Polsce z serii ,,Sisters" Christophe Cazenove oraz Hervé Richez, a rysunki są dziełem Yrgane Ramon, która zdobyła we Francji rozgłos właśnie opowieścią o Kasi i jej kocie.

Informacje dodatkowe o Kasia i jej Kot. Tom 3:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-05-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

KŁOPOTY Z KOTEM

Poprzedni tom „Kasi i jej kota” ukazał się ponad półtora roku temu. Trochę więc czytelnicy czekali na tę część. Ale chyba żaden z nich nie ma wątpliwości, że było warto. Owszem, do takiej klasyki komiksu komediowego o kotach, jak „Garfield” dzieło to się nie umywa, niemniej nadal to kawał udanej opowieści familijnej, którą śmieszy, ale i pokazuje całkiem sporo prawdy o naszych czworonogach.

Odkąd przygarnęła kota Sushiego, Kasia nie ma łatwego życia. Codzienne szaleństwo to jednak tylko jedna strona medalu. Inną jest to, że Sushi dokazuje także po zmroku, a co za tym idzie i dziewczynka, i jej ojciec aż pragną o przespaniu spokojnie jednej ledwie nocy. Co więcej, kiedy nadchodzi pełnia, w kocie budzi się pierwotny instynkt. Ale i za dnia owego instynktu mu nie brakuje. Spróbujcie tylko powstrzymać kota przed dobraniem się do obiadu albo poduszek! Jakby tego było mało, nadchodzą wakacje, nasi bohaterowie wybierają się do kociego parku, a także na wieś. Czy w tych miejscach Sushi powstrzyma się przed robieniem kłopotów? I czy tylko ona jest tutaj tym kłopotliwym?

Dziobak Toto i pan mgieł. Tom 2
Okładka ksiązki - Dziobak Toto i pan mgieł. Tom 2

To drugi album opisujący przygody sympatycznego dziobaka Toto i jego przyjaciół. Wielkouch jest poważnie ranny! Leśny doktor w celu sporządzenia lekarstwa...

Zostań mistrzem matematyki. Zestaw ćwiczeń dodatkowych klasa 3
Okładka ksiązki - Zostań mistrzem matematyki. Zestaw ćwiczeń dodatkowych klasa 3

Ciekawie opracowany zbiór zadań z matematyki, ułatwiający zrozumienie i urwalenie materiału z zakresu klasy 1. Atuty tej książki: zgodność z podstawą...

Forget Me Not
Julie Soto