Kat Wolfe prowadzi śledztwo

Tom 1 cyklu Kat Wolfe

Dołącz do dzielnej Kat Wolfe i jej czworonożnych pomocników i pozwól się porwać historii pełnej przygód, wolności i przyjaźni. Kat jest zachwycona swoim nowym domem w sielskim Bluebell Bay, zwłaszcza gdy okazuje się, że budynek ma już mieszkańca - uroczego, dzikiego kota. Kiedy Kat zaczyna opiekować się domowymi zwierzętami sąsiadów, by dorobić do kieszonkowego, okazuje się, że idylliczne miasteczko skrywa wiele złowrogich sekretów. Kiedy jeden z właścicieli czworonogów nagle znika, Kate zwraca się o pomoc do swojej nowej przyjaciółki Harper Lamb. Okazuje się, że niewinna wakacyjna przygoda może się okazać dla dziewczyn śmiertelnie niebezpieczna. Czy z pomocą przyjdą im ich czworonożni przyjaciele?

Informacje dodatkowe o Kat Wolfe prowadzi śledztwo:

Kat Wolfe prowadzi śledztwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-05-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

To, że zwierzęta potrafią być najlepszymi przyjaciółmi człowieka to już każdy z nas wie. Wiadomo nie każdemu taka forma przyjaźni odpowiada, ale spotykając się z Kat Wolfe nie może być nudno, nie może być mozolnie. Naszą dwunastolatkę czeka nowy rozdział w życiu, a mianowicie przeprowadzka do Bluebell Bay, z którego jest ogromnie zadowolona i to chyba rzadkość u jej rówieśników.

Kochani wraz z nowym domem Kat orientuje się, że ma dzikiego lokatora w postaci kota, którym zaczyna się opiekować i nadała mu imię Okruszek. Trzeba też wspomnieć, że mama Kat jest weterynarzem, więc miłość do zwierząt odziedziczyła po mamie. Nasza Kat nie jest typowa dwunastolatką, ponieważ szybko przekonuje się, że miejsce, w którym zamieszkała skrywa tajemnice i to nie byle, jaka ale to już kochani sami przeczytacie w książce

„Kat Wolfe prowadzi śledztwo” Na dzień dzisiejszy książka dla mojej ośmioletniej córki, troche za trudna (próbowałam przekonać, ale na razie mówi nie) Zostaje na półce może za rok, dwa sama sięgnie po nią. Tym bardziej, że ma wiele wspólnego z naszą nastolatką. Książka idealna dla młodego pokolenia, jeżeli chodzi o gatunek kryminalistyki. Nie wiem jak wy, ale dla mnie dzieci to najlepsi obserwatorzy, którzy jakbyśmy chcieli potrafią powiedzieć, przywołać wspomnienia, o jakich my np. zapomnieliśmy.

Nasza pannica jest dociekliwą osobą, która jak taka mucha natrętna chce doprowadzić do końca coś, czego nie rozumie, nie wie, co się dzieje, a więc wracając do dzieci. Nasza bohaterka ma jedna przyjaciółkę i to z nią postanawia założyć Agencję Detektywistyczną Wolfe&Lamb. W małym mieście nic się nie ukryje a dziewczyny okazuje się, że są skuteczne w dociekaniu tajemniczego zniknięcia Ramona i to nie podoba się pewnej ciemnej stronie, ale to już kochani sami odkryjecie. Książka łatwa w czytaniu. Wiadomo koniec jest przewidywalny, ale dla dziecka, który dopiero wchodzi w świat literatury na pewno będzie zrozumiałe.

Za swój egzemplarz dziękuję wydawnictwu Wilga. 1 i 2 tom to ciąg dalszy tego, co Kat z przyjaciółką przeżywa i doświadcza. Ale o tym w innym poście. W drugiej części będziemy mieli styczność z dinozaurem ale czy na pewno?

Pieśń delfina
Lauren St John0
Okładka ksiązki - Pieśń delfina

Pieśń delfina to druga część niesamowitych przygód kilkunastoletniej Angielki w Afryce Południowej. Odkąd Martine Allen zamieszkała z babcią w...

Żywy ogień
Lauren St John0
Okładka ksiązki - Żywy ogień

Nastoletnia gwiazda jeździectwa, Casey Blue, ma wszystko, o czym marzyła – sławę, mistrzowskiego konia Sztorma oraz chłopaka, który ją kocha...