Każdy dzień jest cudem

Nasza Kasieńka to taka śmieszna jest, ta nasza perełka, żywe srebro, ona nas tak zawsze potrafi rozbawić, zawsze ukoi nasze bóle.

Przebojowa i utalentowana, ale też wrażliwa i prostolinijna Kaszubka, pieszczotliwie nazywana przez rodzinę Kasieńką (naprawdę ma na imię Katarzyna!), świetnie odnalazła się w filmowym i teatralnym świecie.

Silny instynkt przetrwania i zachłanność na życie uczyniły z Joanny Kurowskiej jedną z najciekawszych absolwentek łódzkiej filmówki, cenioną aktorkę, twórczynię ról, które kochają miliony widzów.

Nieliczni znają prawdziwą Joannę - kobietę skrywająca się pod błazeńską maską, kobietę, której życie nie szczędziło traum i która zawsze podnosi się i idzie naprzód jak taran. Czy kiedykolwiek się zatrzymuje? Czy ma odwagę zajrzeć w głąb siebie?

W szczerej rozmowie z Kamilą Drecką aktorka opowiada o tym, jak bez żadnego wsparcia wydarła od życia tak wiele. O wieloletniej terapii, trudnych relacjach z ludźmi, osobistych tragediach, a w końcu o radości i zachwycie nad cudem każdego dnia.

Informacje dodatkowe o Każdy dzień jest cudem:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-01-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Każdy dzień jest cudem

Każdy dzień jest cudem - opinie o książce

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2022-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

#recenzjaprzedpremierowa

Życie jest nowelą

Po raz kolejny miałam przyjemność sięgnąć po wywiad - rzekę przeprowadzony przez panią Kamilę Drecką, tym razem ze znaną polską aktorką teatralną, filmową i serialową, Joanną Kurowską.

Przyznam, że nie wiedziałam praktycznie nic o życiu zawodowym czy osobistym pani Kurowskiej przed przeczytaniem tejże publikacji, mimo że jest mi ona znana z ekranów telewizyjnych czy kinowych.

Pani Joanna to silna kobieta, która mimo trudnych doświadczeń życiowych i wielu cierpień, pozostała ciepłą, pozytywną i pełną energii i zarażającą optymizmem kobietą. Z tego wywiadu, skądinąd ciekawego oraz sprawnie przeprowadzonego i napisanego, wiele dowiadujemy się o dzieciństwie aktorki, o trudnościach w relacjach z matką, o jej początkach w szkole filmowej, na deskach teatru, przed kamerą, o jej występach i sukcesach wokalnych, o przebiegu kariery zawodowej, o życiu prywatnym, o dramatach, o stratach w jej życiu, o przyjaciołach i córce, Zosi czy mężu Grzegorzu.

Z wypowiedzi wyłania się energetyczna kobieta, charakterna, można rzec, że czupurna, potrafiąca soczyście zakląć, pewna swoich racji i przekonań, czasem nie odpowiada wprost na zadane przez dziennikarkę pytanie, czasem odpowiada okrężnie, wymijająco, często wtrąca drobne dygresje, ale powraca do głównego wątku. Czuć, że jest osobą, która lubi mówić, do czego sama się przyznaje w trakcie wywiadu.

Publikacja podzielona jest na poszczególne rozdziały, w których poruszane są dane tematy czy zagadnienia. W książce odnajdziemy także wklejkę z fotografiami aktorki z jej zbiorów prywatnych i innych, co na pewno ubogaca treść wywiadu. Całość wydana jest w twardej oprawie, bardzo solidnie.

Cieszę się, że miałam okazję poznać bliżej postać pani Joanny Kurowskiej, poczytać o jej karierze, o niełatwym życiu prywatnym, o jej poglądach, przemyśleniach, i choć w pewnych kwestiach zupełnie się z nią nie zgadzam, to jestem ostatecznie zadowolona z tej lektury. Zatem jeśli lubisz biografie, wywiady-rzeki i interesuje Cię świat aktorów to sięgaj po "Każdy dzień jest cudem" i poznawaj bliżej panią Kurowską.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Otwartemu.

Od jakiegoś czasu bardzo lubię czytać biografie. Już nie tylko wspinaczy, ale również innych interesujących ludzi.

Myślę, że pani Joanny Kurowskiej nie trzeba nikomu przedstawiać.
Aktorka telewizyjna, teatralna, artystka kabaretowa.
Kobieta z ogromnym poczuciem humoru i głośnym śmiechem.

Książka to rozmowa Kamili Dreckiej z Joanną Kurowską.
Poruszają bardzo różnorodne tematy.
Choć mogłoby się wydawać, że będzie tylko wesoło, to jednak jest też smutno i poważnie.
Życie nie oszczędziło aktorki. Rzucało jej kłody pod nogi, jednak ona zawsze parła do przodu.

Artystka opowiada o życiowych tragediach, śmierci bliskich. O tym co złe. Jak pod maską skrywała swoje prawdziwe ja i swoje problemy.
Pod swoją przebojowością i uśmiechem nie raz musiała chować prawdziwe emocje.

Dzisiaj, po latach terapii, potrafi szczerze opowiadać o swoim życiu. O tym co dobre i tym co złe.
O swoich życiowych doświadczeniach.

Polecam. Warto przeczytać i poznać życie Pani Joanny.