Kaznodzieja, tom 2

Drugi z sześciu tomów nowego wydania komiksowego bestselleru.

Seria, która wywarła wielki wpływ na nowoczesny amerykański komiks. Naturalistycznie ukazana historia teksańskiego duchownego, nawiedzonego przez nadnaturalny byt łączący w sobie moce nieba i piekła. Tytułowy kaznodzieja, Jesse Custer, usiłuje odnaleźć Boga, by zmusić go do wzięcia odpowiedzialności za cierpienia ludzi.

W tym tomie pastor i jego dziewczyna Tulip jadą do San Francisco, gdzie trafiają na bal do niejakiego Jesusa de Sade'a. Jessem zaczyna interesować się tajemnicza organizacja Graal. Poznajemy też losy ojca Jesse'ego w Wietnamie oraz historię przemiany Cassidy'ego w wampira.

Autorem scenariusza jest irlandzki twórca, laureat Nagrody Eisnera, Garth Ennis, znany fanom komiksu również m.in. z takich tytułów jak: Punisher, Hellbazer, Hitman, Judge Dredd. Rysunki są dziełem Steve'a Dillona, wieloletniego współpracownika Ennisa, autora licznych prac z Sędzią Dreddem dla magazynu ,,2000 AD" oraz rysunków do serii Hellblazer i Punisher.

Komiks tylko dla dorosłych.

Informacje dodatkowe o Kaznodzieja, tom 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-03-10,

AMERYKAŃSKA DUMA

Kontrowersyjny. Ironiczny. Wulgarny. Zmuszający do myślenia. Taki jest właśnie „Kaznodzieja”, legendarny już komiks duetu Ennis/Dillon, który powszechnie uważany jest za jedną z najlepszych serii graficznych w historii. I całkiem słusznie, bo moc tej opowieści, jej klimat i emocje, jakie wyzwala, nic nie straciły na sile mimo ponad dwudziestu lat, jakie minęły od jej powstania.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/10/02/kaznodzieja-tom-2-garth-ennis-steve-dillon/

Śliczne stroje dla małych księżniczek
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Śliczne stroje dla małych księżniczek

Raz, dwa, trzy… Oto księżniczki! Ta śliczna książeczka z naklejkami zachwyci każdą dziewczynkę lubiącą opowiastki o księżniczkach i kolorowe naklejki...

Polska. Praktyczny przewodnik
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Polska. Praktyczny przewodnik

Przewodnik ten to praktycznie podana wiedza o naturze, kulturze, pomnikach przyrody i cywilizacji, historii, sztuce, zabytkach oraz informacje do natychmiastowego...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;