Kicia Kocia sprząta

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2014-09-03
ISBN: 978-83-7278-983-9

Kicia Kocia bawi się lalkami, potem klockami i wyciąga bardzo dużo rzeczy. Może jeszcze pobawi się w sklep? Ale dzwoni Pacek i proponuje wyjście na plac zabaw. Mama się godzi, tylko przedtem Kicia Kocia musi posprzątać. Nie bardzo wie, od czego zacząć. Kicia Kocia musi nauczyć się sprzątać.

Kup książkę Kicia Kocia sprząta

Opinie o książce - Kicia Kocia sprząta

Pomimo że bardzo kochamy swoje dzieci nie jeden rodzic wychodzi z siebie gdy na dopiero co umytą podłogę dziecko wylewa klejący się sok lub gdy właśnie co ułożone równo na półce książki już leżą na całej podłodze, jak przekonać dziecko że sprzątanie po sobie to też fajna zabawa?
Tata Kici Koci postanawia nauczyć ją sprzątać, oczywiście ona nie rozumie o co chodzi bo przecież w jej pokoju nie ma bałaganu, są tylko kredki pod biurkiem ale dlatego że niedawno rysował, zamek z książek, oraz zabawki na całym dywanie ale to dlatego że są w szkole. Ale gdy tata przekonuje Kici Kocię że trzeba jednak posprzątać ona bierze się do pracy, odkłada na miejsce klocki i książki, potem układa swoje ulubione przytulanki na łóżko, zostają tylko okruszki na dywanie. Ponieważ Kici Kocia chce zrobić wszystko sama i chwyta za odkurzacz, włącza i ucieka z krzykiem ponieważ jest bardzo głośny i ona się go boi, na szczęście z pomocą przychodzi tata. Jeśli chcecie wiedzieć kto ostatecznie odkurzył pokój zapraszam do sięgnięcia po te część.
Uwielbiam takie edukacyjne książeczki, niby tylko czytamy dziecku ale jednak jakąś naukę zostawiamy w jego głowie, Kici Kocia to ulubiona bohaterka większości dzieci, więc jeśli jeśli ono zobaczy że jego ulubiona bohaterka sama sprząta pokój to może i bardziej zadba o porządek w swoim pokoju. Ta historia pokazuje że rodzic nie musi krzyczeć na swoje dziecko żeby coś zrobiło, wystarczy powoli i ze spokojem wytłumaczyć dlaczego tak trzeba zrobić, można też w niektórych czynnościach pomóc i na pewno nasza pociecha pójdzie z nami na współprace.

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Moja córa podczas czytania tej części zaczęła układać rozrzucone książki na półkę! Uwielbiam :)
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2017-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Jak do tej pory ta książeczka to mój faworyt z całej serii. Czytając ją miałam uśmiech na twarzy. Lektura zawiera pouczające treści, napisane w zabawny sposób- zachęcające dziecko do sprzątania oraz wspaniałe ilustracje. Fragment o tym jak Kicia Kocia siedziała na odkurzaczu rozbawił mnie do łez :) Polecam!

Avatar użytkownika - izusia123
izusia123
Przeczytane:2017-06-18, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Kicia Kocia ma braciszka Nunusia 2019
Anita Głowińska0
Okładka ksiązki - Kicia Kocia ma braciszka Nunusia 2019

Ulubienica maluchów Kicia Kocia będzie miała braciszka! Mała kotka przygotowuje się na jego przybycie, ścieli mu łóżeczko i podarowuje ulubiona zabawkę...

Kicia Kocia gotuje 2019
Anita Głowińska0
Okładka ksiązki - Kicia Kocia gotuje 2019

Dzisiaj Kicia Kocia spędza dzień z babcią w kuchni! Razem gotują i pieką! Ugotowała smaczną zupę i upiekła pyszne ciasteczka, a przy okazji dowiedziała...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska