Kicia Kocia sprząta

Tom 15 cyklu Kicia Kocia

Kicia Kocia bawi się lalkami, potem klockami i wyciąga bardzo dużo rzeczy. Może jeszcze pobawi się w sklep? Ale dzwoni Pacek i proponuje wyjście na plac zabaw. Mama się godzi, tylko przedtem Kicia Kocia musi posprzątać. Nie bardzo wie, od czego zacząć. Kicia Kocia musi nauczyć się sprzątać.

Informacje dodatkowe o Kicia Kocia sprząta:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2014-09-03
ISBN: 978-83-7278-983-9

Kup książkę Kicia Kocia sprząta

Kicia Kocia sprząta - opinie o książce

Pomimo że bardzo kochamy swoje dzieci nie jeden rodzic wychodzi z siebie gdy na dopiero co umytą podłogę dziecko wylewa klejący się sok lub gdy właśnie co ułożone równo na półce książki już leżą na całej podłodze, jak przekonać dziecko że sprzątanie po sobie to też fajna zabawa?
Tata Kici Koci postanawia nauczyć ją sprzątać, oczywiście ona nie rozumie o co chodzi bo przecież w jej pokoju nie ma bałaganu, są tylko kredki pod biurkiem ale dlatego że niedawno rysował, zamek z książek, oraz zabawki na całym dywanie ale to dlatego że są w szkole. Ale gdy tata przekonuje Kici Kocię że trzeba jednak posprzątać ona bierze się do pracy, odkłada na miejsce klocki i książki, potem układa swoje ulubione przytulanki na łóżko, zostają tylko okruszki na dywanie. Ponieważ Kici Kocia chce zrobić wszystko sama i chwyta za odkurzacz, włącza i ucieka z krzykiem ponieważ jest bardzo głośny i ona się go boi, na szczęście z pomocą przychodzi tata. Jeśli chcecie wiedzieć kto ostatecznie odkurzył pokój zapraszam do sięgnięcia po te część.
Uwielbiam takie edukacyjne książeczki, niby tylko czytamy dziecku ale jednak jakąś naukę zostawiamy w jego głowie, Kici Kocia to ulubiona bohaterka większości dzieci, więc jeśli jeśli ono zobaczy że jego ulubiona bohaterka sama sprząta pokój to może i bardziej zadba o porządek w swoim pokoju. Ta historia pokazuje że rodzic nie musi krzyczeć na swoje dziecko żeby coś zrobiło, wystarczy powoli i ze spokojem wytłumaczyć dlaczego tak trzeba zrobić, można też w niektórych czynnościach pomóc i na pewno nasza pociecha pójdzie z nami na współprace.

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Moja córa podczas czytania tej części zaczęła układać rozrzucone książki na półkę! Uwielbiam :)
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2023-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Świetna książeczka, która zachęca dzieci do sprzątania. Kicia Kocia sprząta swoje zabawki i mamy tu opisane wszystkie czynności, które wykonuje. Kicia boi się odkurzacza, ale słuchawki rozwiązują problem. Po sprzątaniu je drugie śniadanie i idzie do parku pobawić się z przyjaciółmi.

Super książeczki dla najmłodszych i nie tylko, moja córa ma 8 lat i chętnie ze mną czyta! Polecam! (moja opinia z LC http://lubimyczytac.pl/ksiazka/290756/kicia-kocia-sprzata/opinia/60917495#opinia60917495)

Kicia Kocia tym razem uczy dzieci porządku. Przekazuje, że jeśli się bawimy zabawkami to musimy później je posprzątać, by dostać inne przyjemności, takie jak wybryki z przyjacielem. Pokazuje, że sprzątanie z małą pomocą dorosłych może być dobrą zabawą. Ilustracje w książce sprzyjają zrozumieniu tego nawet u najmłodszych.

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2017-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Jak do tej pory ta książeczka to mój faworyt z całej serii. Czytając ją miałam uśmiech na twarzy. Lektura zawiera pouczające treści, napisane w zabawny sposób- zachęcające dziecko do sprzątania oraz wspaniałe ilustracje. Fragment o tym jak Kicia Kocia siedziała na odkurzaczu rozbawił mnie do łez :) Polecam!

Kicia Kocia i Nunuś. W kąpieli
Anita Głowińska0
Okładka ksiązki - Kicia Kocia i Nunuś. W kąpieli

Doskonale znana przedszkolakom Kicia Kocia pomaga Nunusiowi wziąć kąpiel. Nalewa braciszkowi wody do wanny, robi pianę, podaje ulubiona kaczuszkę... Kąpiel...

Dziura w gazecie
Anita Głowińska0
Okładka ksiązki - Dziura w gazecie

Czy surowe śledzie chronią przed szkołą? Dlaczego dwa stare kapsle mogą doprowadzić do wojny? Czy babcia może zostać kulinarną szantażystką? Jak katapultą...