Kicia Kocia to moje!

Tom 1 cyklu Kicia Kocia

W kolejnej książce z serii Kicia Kocia bawi się ze swoim przyjacielem Packiem w sklep. Jednak zabawa się nie udaje, bo Kicia Kocia nie chce się dzielić swoimi  zabawkami. To samo dzieje się następnego dnia w piaskownicy. Czy przyjaciele nadal będą chcieli się z nią bawić?

Informacje dodatkowe o Kicia Kocia to moje! :

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2017-06-15

Kup książkę Kicia Kocia to moje!

Kicia Kocia to moje! - opinie o książce

Rodzice jedynaków ale oczywiście nie tylko mają czasem problem z tym że jego dziecko nie chce się niczym dzielić, przyjeżdża rodzina, kuzyni wchodzą do pokoju dziecka się pobawić a ono biega po całym pokoju krzycząc że to jego, wyrywając zabawki, co wtedy zrobić?
Kicia Kocia ma wielu przyjaciół, pewnego dnia odwiedza ją Pacek, razem mają pobawić się w sklep, każde chce być sprzedawcą ale Kicia Kocia stanowczo mówi że sprzedawcą będzie ona. Zabawa trwa w najlepsze ale Packowi zaczęła się nudzić więc chciał pobawić się kasą fiskalną, Kicia Kocia nie pozwala mu mówiąc że to jej kasa więc Pacek poszedł się pobawić się klockami ale zaraz słyszy żeby ich nie ruszał bo to nie jego klocki, zrobiło mu się przykro i poszedł do domu. Na drugi dzień Kicia Kocia idzie na plac zabaw jest tam Pacek, Adelka i Julianek, chwali się przed nimi nowym wiaderkiem i foremkami ale nikomu nie pozwala ich dotknąć jest im przykro więc idą na zjeżdżalnie a Kicia Kocia zostaje sama w piaskownicy, gdy idzie za nimi oni idą gdzie indziej, jest jej smutno że nikt nie chce się z nią bawić i nie rozumie dlaczego. Jak Kicia Kocia wybrnęła z tej sytuacji? Czy wreszcie nauczyła się dzielić swoimi rzeczami? Zapraszam do lektury.
Dzielenie się to nie jest łatwa sprawa, dzieci boją się o to że ktoś może im coś zniszczyć lub nie oddać ale samolubem też nie wolno być ponieważ dzisiaj ktoś bawi się Twoimi zabawkami a jutro Ty będziesz się bawił jego i na tym to polega. Trzeba szanować swoje zabawki ale pożyczone jeszcze bardziej bo dla innego dziecka może być ono bardzo ważna.

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2023-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Ciekawa książeczka, która pokazuje dzieciom, że warto dzielić się z innymi. Kicia Kocia nie chce dzielić się zabawkami na placu zabaw, przez co przyjaciele nie chcą się z nią bawić. Postanawia więc zmienić swoje zachowanie.

Kolejna fajna propozycja z serii Kicia Kocia. Pomaga w nauce dzielenia się zabawkami. Minus- postać Packa, wygląda trochę strasznie.

Kicia Kocia powraca. Kotka chce się bawić z przyjaciółmi, lecz nie chce się dzielić swoimi zabawkami. Potem dziwi się, że koledzy i koleżanki jej unikają. Na szczęście dzieci się godzą. Obrazki wizualizują maluchom, że bycie samolubnym jest złe.

Avatar użytkownika - paulinagraczyk
paulinagraczyk
Przeczytane:2021-02-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Półka Majeczki,
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2019-10-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2019,
Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?
Anita Głowińska0
Okładka ksiązki - Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?

Kolejna opowieść o przygodach rezolutnej kotki. Kicia Kocia z babcią przygotowują deser, a potem sprzątają. Śmieci w zależności od rodzaju powinny trafić...

Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?
Anita Głowińska0
Okładka ksiązki - Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?

Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na wakacje. Pierwszy raz będą lecieć prawdziwym samolotem! Nunuś bardzo się cieszy. Tylko gdzie się podziała walizka...