Kicia Kocia w przedszkolu

Tom 7 cyklu Kicia Kocia

Kicia Kocia jak co dzień idzie do przedszkola. Tam spotyka przyjaciół,  wspólnie spędzają czas robiąc dużo ciekawych rzeczy. Dzięki Kici Koci dzieci dowiadują się, jak wygląda typowy dzień przedszkolaka.

Informacje dodatkowe o Kicia Kocia w przedszkolu:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015-09-07

Kup książkę Kicia Kocia w przedszkolu

Kicia Kocia w przedszkolu - opinie o książce

Przedszkole to nieunikniony temat dla każdego dziecka, niektórzy ledwo wejdą do sali zapominają o mamie ale są też dzieci które przez cały dzień pochlipują w kącie, a jak było u Kicia Koci?
Jak w każdy poniedziałek Kicia Kocia zjada smaczne śniedanie i szykuje się do przedszkola, tam już są Pacek i Adelka razem biegną do sali zabaw. W przedszkolu jest bardzo fajnie, Pani czyta bajki, potem wszyscy rysują pociąc a na drugie śniedanie są pyszne kanapki. W porze obiadu wszyscy siadają do stołu i jedzą razem a następnie jest pora drzemki, Adelka i Pacek nie są zmęczeni więc bawią się po cichutki sami. Po krótkiej drzemce wszyscy pełni energi idą na plac zabaw, Kicia Kocia tak dobrze się bawi że nawet nie zauważa że przyszła już mama, żegna się z przyjaciółmi i nie może się doczekać aż jutro też tu wróci.
Kicia Kocia bardzo lubi przedszkole ponieważ jest tam miła Pani oraz bardzo dużo znajomych z którymi uwielbia się bawić jest pewna że mama zawsze po nią wróci więc nie boi się bez niej zostać.
Etap pierwszego pujścia do szkoły jest bardzo stresujący dla dziecka ale też dla rodzica, szczególnie mamy bo w większości przypadków to mama spędza z dzieckiem całe dnie. Słyszałam wiele rad żeby nie wchodzić z dzieckiem do sali zabaw tylko żegnać się już z nim w szatni lub żeby najlepiej posiedzieć trochę w szkole i zobaczyć czy w ogóle dziecko będzie chciało zostać, inni radzą żeby najpierw zostawić dziecko na godzinke, potem na dwie i tak sukcesywnie dalej ale na prawdę nie ma jednego sprawdzonego sposobu.

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Kicia Kocia pomaga dzieciom oswoić temat przedszkola :)
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2021-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Przedszkole to trudny temat dla wielu maluchów, ale dzięki Kici Koci dowiadują się, że można ciekawie spędzić tam czas. Ukazane są zabawy, posiłki i czas spędzony na świeżym powietrzu. Książeczka pomaga dzieciom polubić przedszkole.

W tej części Kicia Kocia wyrusza do przedszkola. Książeczka bardzo podoba się mojej córce. Czytamy ją kilka razy dziennie. Oby pomogła nam oswoić się z tematem żłobka, wspólnej zabawy z dziećmi bez mamy.

Kicia Kocia tym razem idzie do przedszkola. Jest to dobre miejsce, bo można się bawić z przyjaciółmi, jeść pyszne kanapki i drzemać o określonej porze. Do tego jest miła pani, która uwielbia dzieci, zabawę z nimi oraz czytanie. W przedszkolu czas mija bardzo szybko i przyjemnie. Ilustracje pomagają maluchom zobaczyć, że przedszkole jest super.

Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?
Anita Głowińska0
Okładka ksiązki - Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?

Piąta już z kolei kartonowa książka z otwieranymi okienkami dla najmłodszych wielbicieli Kici Koci i Nunusia. Tym razem w okienkach ukrywają się przedstawiciele...

Kicia Kocia w lesie. Kolorowanka
Anita Głowińska0
Okładka ksiązki - Kicia Kocia w lesie. Kolorowanka

To książka, ale nie tylko. To także kolorowanka, szkicownik i notatnik, kolejne znakomite narzędzie do zabawy dla małych fanów Kici Koci. Tym razem wraz...