Kiedy panikujesz. Nowa psychoterapia stanów lękowych, która odmieni twoje życie

Możesz o tym nie wiedzieć, ale jesteś w stanie pokonać własne lęki. Dzięki czterdziestu prostym i skutecznym technikom nauczysz się, jak przezwyciężyć każdy niepokój bez sięgania po środki farmakologiczne.

Czy nękają cię lęki, fobie lub ataki paniki? Czy wiercisz się i rzucasz nocą w łóżku, czując, jak ściska cię w żołądku? Czy martwisz się o pracę, rodzinę, karierę zawodową, zdrowie czy relacje z innymi? Czy cierpisz z powodu paraliżującej nieśmiałości, obsesyjnych wątpliwości lub poczucia niepewności? Czy masz świadomość, że żaden z tych lęków praktycznie nigdy nie ma oparcia w rzeczywistości? Kiedy odczuwasz niepokój, tak naprawdę oszukujesz siebie, wmawiając sobie rzeczy, które zwyczajnie nie są prawdziwe.

Wyobraź sobie, jak by to było, gdyby dało się pozbyć wszystkich lęków, kłaść się do łóżka i zasypiać z uśmiechem na twarzy, nie zamartwiać się z wyprzedzeniem i cieszyć się życiem. Dzięki tym czterdziestu technikom będziesz w stanie zadać kłam zniekształconym myślom, które cię nękają, a wtedy twoje lęki znikną jak ręką odjął.

Doktor Burns dzieli się również najnowszymi odkryciami w dziedzinie leków powszechnie stosowanych w trakcie leczenia stanów lękowych i depresji oraz wyjaśnia, dlaczego ich zażywanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie jest to tania psychologia, lecz naukowo dowiedzione i przynoszące szybkie efekty narzędzia terapeutyczne, które działają o wiele skuteczniej niż środki farmakologiczne. "Kiedy panikujesz" jest niezbędnym vademecum dla każdego, kto zamartwia się na śmierć i chce z tym skończyć.

David D. Burns jest psychiatrą i emerytowanym adiunktem na Wydziale Psychiatrii i Nauk Behawioralnych w Stanford University School of Medicine oraz autorem bestsellerowych książek "Feeling Good: The New Mood Therapy" i "The Feeling Good Handbook", które popularyzowały terapię poznawczo-behawioralną Aarona T. Becka.

Informacje dodatkowe o Kiedy panikujesz. Nowa psychoterapia stanów lękowych, która odmieni twoje życie:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-08-05
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788382341928
Tytuł oryginału: When Panic Attacks: The New, Drug-Free Anxiety Therapy That Can Change Your Life

Kup książkę Kiedy panikujesz. Nowa psychoterapia stanów lękowych, która odmieni twoje życie

Kiedy panikujesz. Nowa psychoterapia stanów lękowych, która odmieni twoje życie - opinie o książce

Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju
David D. Burns0
Okładka ksiązki - Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju

Przetestowana klinicznie, niefarmakologiczna terapia depresji Lęk, poczucie winy, pesymizm i niskie poczucie własnej wartości można wyleczyć również bez...

Radość życia razem. Jak naprawić burzliwe relacje
David D. Burns0
Okładka ksiązki - Radość życia razem. Jak naprawić burzliwe relacje

Zacznij cieszyć się pełnymi miłości i zrozumienia relacjami z ludźmi, na których ci zależy Wszyscy mamy kogoś, z kim nie możemy się dogadać - przyjaciółkę...