Kiedyś się odnajdziemy

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-08-14
ISBN: 978-83-66381-53-7
Język oryginału: Polski

Nowa, poruszająca saga rodzinna czarodziejki kobiecych uczuć!

Janka ucieka z ogarniętego wojną Wołynia i musi zostawić młodszą siostrę u obcej rodziny. Obiecuje, że po nią wróci, lecz w tamtym czasie każde pożegnanie może być już na zawsze. I wtedy los stawia na jej drodze inną małą dziewczynkę, która została na świecie zupełnie sama. Czy Janka pokocha ją jak własną siostrę?
W Warszawie Tadek poznaje Annę, w której niebieskich oczach można się zatracić. Rodzące się uczucie wystawi na próbę więź łączącą go z najlepszym przyjacielem. Jaką cenę zapłaci za podjęte decyzje?
Po latach drogi Janki i Tadka się połączą. Tych dwoje doświadczyła wojna, ale przed nimi jeszcze całe życie…
Kiedyś się odnajdziemy to opowieść o miłości, która potrafi przetrwać największe cierpienie, stracie, której nie można przeboleć, i błędach, które trudno wybaczyć.

Kup książkę Kiedyś się odnajdziemy

Opinie o książce - Kiedyś się odnajdziemy

Avatar użytkownika - Renata123mala
Renata123mala
Przeczytane:2020-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Czerwone maki na pieknym Wolyniu
zamiast rosy pily polska krew
A po tych makach szedl Polak i ginal
bo od rozumu silniejszy byl gniew;
Cześć czołem ❤
Bardzo chciałam Wam pokazać i nie tylko ze względu na cudowną okładkę,  powieść Gabriela Gargaś, wydawnictwo czwartastrona ale zachęcić do zapoznania się z tematyką opowieści wojennej. Mieszkająca na Wołyniu Euzebia wychodzi za mąż za Józefa Dobrzyńskiego, pana dworu na którym pojawiają sie dzieci, Janka i kilka lat później Terenia. Niestety świat okryła wojna, szalejący ze wsząd posmak śmierci,  strachu, i najgorsze co mogło spotkać - banderowcy. Ukraincy którzy walcząc o swoje ziemie, prawa do nich zabijali w sposób barbarzyński nawet sąsiada który  był Polakiem i nagle stał się Lachą. Rodzina w takiej sytuacji jak większość innych ludzi, opuściła Wołyń,  swój dom, ojcowiznę, by ratować siebie, swoich najbliższych. Niestety nie ujechali daleko kiedy banderowcy z widłami zabili rodziców Janki. Na szczęście dziewczynka uciekła z niemowlakiem na rękach do ciotki. Tam jednak nie było bezpiecznie i jedna jedyna Ukrainka uratowała jej i siostrzyczki życie chowając je do pieca. Z domu ciotki tylko ona ocalała, podejmując decyzję do udania sie w miejsce pobytu brata zmarłej Euzebi, gdzie po drodze oddaly małą bezbronną Terenie Ukraice. U wujka, Janka doznała spokój  i bezpieczenstwo. Opiekowała się Tereską córką jej nieżyjącej ciotki, traktując jak siostrę. Tym czasem w Warszawie Tadek poznał przypadkiem Annę. Zakochali się, lecz ona miała już narzeczonego, którym  to okazał się przyjaciel Tadka, Franek. Po zerwaniu zaręczyn z Frankiem, Ania wyszła za mąż za Tadeusza, w tym czasie wojna trawiła kraj. Warszawa zbliżała się do powstania a Ania zaszła w ciążę.  Tadek jako działacz podziemia ruszył walczyć o wolną Warszawe, Ania pomagała jako pielęgniarka w szpitalu, ratując zakarzoną nogę Franka, tam została zgwałcona przez Niemca, w raz z resztą osób chorych - zamordowana. Świat Tadeusza sie zawalił. Kiedy któregoś dnia poznał Jankę, wszystko sie zaczęło. Kim okazał sie Franek? Czy przyjaźń przetrwała zawieruchę nie tylko wojenną? Czy Janka odszuka swoją siostrę?
Wzruszająca opowieść o rodzinie,  losach Polaków pozostających na Wołyniu, przyjaźni, miłości,  o kolaborantach, NKWD, strachu i nadziei. Bardzo wciągająca powieść którą polecam każdemu.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-12-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,

"Już samo to, że wiemy, że mamy na kim polegać, motywuje nas, by być lepszymi ludźmi. Dlatego każdy z nas potrzebuje kogoś bliskiego "

Wołyń - straszna rzeź Polaków i wśród tych którzy uchodzą z życiem ona - Janka (dziewczynka, która musiała szybko dorosnąć)

Warszawa - okres powstania i on - Tadek (który zakochuje się w dziewczynie przyjaciela).

Polska, czasy powojenne i oni, którzy spotykają się przypadkiem (a może nie) oni, którzy potrzebują kogoś bliskiego, oni - którzy na filarach wojennego zła próbują żyć, cieszyć się, a jednocześnie próbują odnaleźć rodzinę i przyjaciół

Zachęcam do czytania

Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa
Przeczytane:2019-10-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Lenka83
Lenka83
Przeczytane:2019-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Świetne przedstawione zostały losy bohaterów- Wołyń, powstanie.  Ciekawie obserwowało się losy tych poranionych ludzi jakie wiedli już po wojnie. Plany, marzenia, zadry, wspomnienia. Nie ma żadnego z nich opisanego jako superbohatera tylko człowieka z krwi i kości. Czyta się szybko i przyjemnie.

Lato utkane z marzeń
Gabriela Gargaś; 0
Okładka ksiązki - Lato utkane z marzeń

Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć – zaprasza do urokliwego pensjonatu w Bieszczadach, gdzie wszystko może się zdarzyć… W...

Magia grudniowej nocy
Gabriela Gargaś; 0
Okładka ksiązki - Magia grudniowej nocy

W małym bieszczadzkim miasteczku mieszkancy snia o świętach jak z bajki. Wśród wzgórz otulonych śniegiem, w małych domkach, w których...