Kilka myśli o zadaniach harcerstwa. W Polsce będzie lepiej. 1919-1924

Seria wydawnicza ,,Przywrócić Pamięć" ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911-1939.

Reprinty: Kilka myśli o zadaniach harcerstwa według wydania z 1919 roku W Polsce będzie lepiej! według wydania z 1924 roku

Fragment książki:

Budowanie narodu, jest budowaniem ducha, siła nasza twórcza w cywilizacji i moc państwa znajdują się w prostym stosunku do tego, co zrobimy ze swoim duchem.

Zygmunt Wasilewski.

Żyjemy dziś pod hasłem demokratyzacji, powiedziałbym skrajnej demokratyzacji. Dąży się do władzy ludu, gdzieniegdzie nawet do dyktatury ludu czy dyktatury proletarjatu. Niestety jednak bardzo często ci, którzy hasła te głoszą nie rozumieją ich dość głęboko -- a czasem nie chcą rozumieć. Do władzy rzeczywistej, trwałej nie dojdzie lud powierzchownym przewrotem, chwilowem wzięciem góry nad władcami dotychczasowymi -- tego dowiodła aż nazbyt wyraźnie rewolucja rosyjska, której wynik dzisiejszy: -- dyktatura paru jednostek.

Nie jestem zwolennikiem dyktatury jakiejkolwiek jednej warstwy czy grupy społecznej nad resztą narodu -- zatem i ,,dyktatury ludu", ale nawet gdybyśmy stanęli na tem stanowisku, po głębszem rozświeceniu sprawy dojść umiemy do przekonania, że wielkość wpływu szerokich warstw na sprawy narodu zależy wprost od ich uświadomienia i kultury... po więcej zapraszamy do książki...

Informacje dodatkowe o Kilka myśli o zadaniach harcerstwa. W Polsce będzie lepiej. 1919-1924:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2014-04-11
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Kilka myśli o zadaniach harcerstwa. W Polsce będzie lepiej. 1919-1924

Kilka myśli o zadaniach harcerstwa. W Polsce będzie lepiej. 1919-1924 - opinie o książce

Stanisław Sedlaczek0
Okładka ksiązki -  Kształcenie starszyzny harcerskiej.Wychowanie wodzów. Informacje i przyczynki do organizowania kursów instruktorskich związku harcerstwa polskiego

Harcerstwo - zarys podstaw ideowych i organizacji. PRÓBY
Stanisław Sedlaczek0