Kim będę, kiedy dorosnę?

Zabawne rymowanki, które wypełniają tę przepięknie ilustrowaną książeczkę, w lekki i przyjemny sposób wprowadzą najmłodszych czytelników w świat dorosłych zawodów. Czym zajmuje się leśniczy? Kiedy należy udać się do fizjoterapeutki? W jaki sposób pomoże hydraulik? Czego szuka archeolog? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej bajce.

"Od najmłodszych lat dzieci nurtuje pytanie: kim będę, kiedy dorosnę? A odpowiedź na nie zmienia się jak w kalejdoskopie. Dlatego tak ważne jest pokazanie dziecku, jak szeroki stoi przed nim wybór. Książeczka „Kim będę, kiedy dorosnę?” może okazać się w tym wielce pomocna".

Marcelina Ziętek, mgr pedagogiki

Informacje dodatkowe o Kim będę, kiedy dorosnę?:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-05-15

Kup książkę Kim będę, kiedy dorosnę?

Kim będę, kiedy dorosnę? - opinie o książce

Ta niewielka objętościowo pozycja, to kolejna bajka dla najmłodszych czytelników, jakiej miałam przyjemność patronować, dzięki uprzejmości Autora. A zatem : o czym ona jest? Czego się z niej dowiemy? Zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią.

Kto z nas nie miał marzeń, jak był mały? A Wy kim chcieliście zostać, jak dorośniecie? Ja marzyłam zawsze o byciu piosenkarką, aktorką, fryzjerką i sprzedawczynią 🤭🤭🙈 no starsznie mi się podobały te zawody i zabawy z tym związane 😁 włosy od najmłodszych lat, obcinalam sobie sama 🤣 choć jak zdajecie sobie pewnie sprawę, z różnym skutkiem 🤣🙈 Mama nie była dumna, gdy widziała, że znowu musi poprawić, żeby jakoś wyglądało 😅🤭 dużo osób mi mówiło, że powinnam być modelką, bo jestem wysoka, ale mnie nigdy nie kręciła ta "fucha" 🤣🙈 pewnie dlatego, że od zawsze lubię dużo i dobrze zjeść, a wszelkie diety, to absolutnie nie dla mnie 😁🙈

Pisarz w bardzo ciekawy sposób, wyjaśnia najmłodszym czytelnikom, z jakimi zawodami mogą się spotkać. Poznamy tutaj między innymi strażaka, archeologa, fizjoterapeutę czy hydraulika. Każda z wykonywanych prac, jest opisana w formie rymowanki. Do tego, całą książeczkę zdobią piękne, kolorowe ilustracje. Na uznanie zasługuje również fakt, że na ostatniej stronie znajdziemy także zadania do wspólnej zabawy. Możemy spędzić czas bawiąc się z naszymi pociechami, a przy tym mieć wiele radości 😍😀

Bardzo lubię książeczki Pana Marka. Zawsze są starannie wydane, dopracowane w każdym szczególe i potrafią mnie zaskoczyć. Jak dla mnie, tego typu literatura dla maluchów jest to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie dość, że nasze pociechy świetnie się bawią podczas lektury, rozwijają wyobraźnię, mogą zobaczyć jaki strój nosi osoba wykonująca dany zawód to jeszcze przy tym się uczą. Myślę, że dla małych czytelników, ta lektura będzie idealna a Wasze pociechy będą zachwycone. Pewnie nawet nauczą się wierszyków na pamięć 🤭🤭 Każda książeczka Autora wskazuje także, jak ważna jest edukacja dzieci już od najmłodszych lat. W ciekawy sposób przedstawia różne zagadnienia, dzięki czemu nasze pociechy mogą lepiej zrozumieć świat i to, co je wokół otacza. Ja, tak samo jak moja córka jesteśmy absolutnie zachwycone lekturą. Jeśli szukacie ciekawych, fajnie wydanych ( książeczka jest kartonowa), kolorowych i interesujących publikacji dla Waszych maluchów, ta pozycja będzie idealna. Ze swojej strony, mogę jedynie podziękować Autorowi za zaufanie, możliwość objęcia książki patronatem medialnym, za dedykację oraz za kolejną, wspaniałą opowieść !!! Polecam z całego 💚💚💚 i przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów !!! 😃

Jaki zawód wybrać? Kim zostać? Który zawód do nas pasuje? Te pytania wydają się proste, niestety nic bardziej mylnego.

Wybór przyszłego zawodu trzeba dobrze zaplanować. Dobra pensja, projekty i realizowanie pasji marzy się każdemu. Jednak jest wiele osób, które męczą się w swoim zawodzie, ponieważ zupełnie do nich nie pasują. Jeśli wybierzesz zawód całkowicie niezgodny z Twoimi predyspozycjami, po prostu będziesz się męczył. Nawet zarabiając niezłe pieniądze,znacznie ciężej będzie Ci osiągnąć status doskonałego fachowca.

Marek Marcinowski kolejny raz uczy nasze dzieci. Zabawne rymowanki i kolorowe ilustracje w przyjemny sposób pobudzają wyobraźnię naszych dzieci, wprowadzając ich w świat dorosłych zawodów. Często słyszymy od naszych pociech w przyszłości będę strażakiem, policjantem, lekarzem. Decyzja o wyborze zawodu zmienia się co chwilę. Dzieci często mówią o zawodach, które budzą w nich podziw lub są częścią ich zainteresowań. Dzięki książeczce jesteśmy w stanie pokazać im czym zajmuje się dana osoba. Może właśnie po lekturze, będą chciały zgłębić temat szukając informacji o tym co ich interesuje. Podjęcie decyzji będzie łatwiejsze, pozwoli na przygotowanie planu aby osiągnąć swój wymarzony cel.

"Kim będę kiedy dorosnę" to książka pokazująca i wspierająca dzieci w dokonywaniu wyborów. Książeczka zmusza do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tematu w nim zawartego. Ja jestem oczarowana sposobem przekazania i wydaniem. Autor kolejny raz zachęca dzieci do poznawania otaczającego je świata. Przygotujcie się na pomysły zabaw, których oczywiście w każdej książce autora nie może zabraknąć. Zachęcam Was do lektury i zakupu książki. Będziecie mieli okazję poznać wiele ciekawostek.

Ogromnie lubię pozycje Marka Marcinowskiego, gdyż każda z nich pozwala uczyć się malcom czegoś nowego, a przy okazji spędzić miło przy tym czas. Tym razem dzieciaki mają okazję poznać różne zawody i tego czego one dotyczą.

Przypomnijcie sobie swoje czasy młodości, kiedy każdy z nas zastanawiał się kim będzie, gdy dorośnie. Ciekawe ile z tych deklaracji się spełniło? Ja chciałam zostać weterynarzem, jednak nim nie zostałam. Niemniej zwierzęta są mi bardzo bliskie. Niemniej od najmłodszych lat wiedziałam, że chcę pójść do Technikum Hodowli Koni i tak właśnie zrobiłam.

Małe dzieci nie do końca zdają sobie jeszcze sprawę z tego, co to oznacza być np. hydraulikiem, archeologiem czy też leśniczym. Ale dzięki pozycji Autora i jego krótkim rymowankom się o tym dowiedzą. Marek Marcinowski bowiem w całkiem krótkim, a przede wszystkim jasnym przekazie informuje malców czym zajmuje się osoba wykonywująca dany zawód. Dodatkowo piękne ilustracje wykonane przez Lidię Rózio pozwalają im to sobie urzeczywistnić. Logiczne jest to, że małe dzieci często nie rozumieją co tak naprawdę robią dorośli i dlaczego właśnie to.

„Kran przecieka, rura zatkana?
Trzeba wezwać tego Pana!
To hydraulik. On pomoże Ci w potrzebie:
Uszczelkę wymieni i w rurze pogrzebie.”

Każdy zawód wymaga własnej profesji oraz poświęcenia. Ważne jest, abyśmy w życiu robili to, z czego naprawdę czerpiemy satysfakcję. Dobrze jest zatem już od młodych lat uświadamiać swoje pociechy na czym polega wykonywanie poszczególnych zawodów, gdyż w ten sposób dziecko będzie mogło powolutku zastanowić się nad tym, czym samo chciałoby się w przyszłości zajmować.

Bajka na końcu posiada pomysły na wspólny czas, które można wykorzystać, aby jeszcze bardziej uświadomić swoje dzieci o możliwości wykonywania różnych zawodów.

"Kim będę, kiedy dorosnę?" To kolejna świetna bajka, dzięki której nasze Malce uświadomią sobie jak ważną rolę odgrywa wielu ludzi wykonujących różne prace. Gorąco polecam.

Podwodny świat
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Podwodny świat

"Podwodny świat" to książeczka pełna wpadających w ucho, uroczych rymowanek, która w lekki i zabawny sposób wprowadzi młodego czytelnika w niesamowity...

Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.

W drugim tomie Julka i Krzyś, dwoje młodych poszukiwaczy przygód, bierze sobie za cel zdobycie wszystkich szczytów Korony Gór Polski powyżej 1000 m n.p...