Kim była Maria Skłodowska-Curie?

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-10-13
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-8069-048-6
Liczba stron: 112

Ocena: 6 (1 głosów)

Czym wsławiła się Maria Skłodowska-Curie? Dzięki jakim okryciom stała się najsłynniejszą kobietą naukowcem w historii? Za co otrzymała dwukrotnie Nagrodę Nobla, stając się pierwszym człowiekiem, któremu się to udało? Odpowiedź na te wszystkie pytania, a także wiele innych znajdziecie w książce „Kim była Maria Skłodowska-Curie?” Seria książek „Wielcy i sławni” przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać. Megan Stine – autorka ponad stu książek dla dzieci, w tym wielu biografii z serii „Wielcy i sławni” oraz doskonale znanego w Polsce cyklu „Bliźniaczki”.

Kup książkę Kim była Maria Skłodowska-Curie?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kim była Maria Skłodowska-Curie?

Avatar użytkownika - SylwiaN
SylwiaN
Przeczytane:2016-04-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Jestem bardzo zadowolona z posiadania tej książeczki, To idealna lektura, wręcz obowiązkowa dla dzieci w wieku szkolnym. Fakty historyczne podane są w sposób, który zachęca do myślenia i jest ciekawy, dodatkowo mogą poznać jedną z najważniejszych w naszej historii kobiet. Wszystko to opowiedziane tak, że trudno się oderwać! i co najważniejsze, niejeden rodzic znajdzie tutaj coś dla siebie - a może wieczór przy książce wspólnie z dzieckiem? Książka posiada obrazki, jednak zdecydowanie nie są to ilustracje dla maluchów, a właśnie dla nieco starszych dzieci. Książeczka jest poręczna, przez co łatwo będzie ją trzymać małym czytelnikom. Przyznam, że nie bardzo wiedziałam, czego oczekiwać po wnętrzu książki - w końcu i chemii pisać dzieciom jest trudno. O życiu innych w sposób interesujący także. Jednak myliłam się. historia polskiej chemiczki została przedstawiona lekkim językiem, w bardzo prosty sposób. Opisano całe życie Marii, trudności, z jakimi przyszło jej się zmierzyć, rzeczywistość, w jakiej żyła. Niektóre fakty nawet mnie zaskoczyły, o niektórych wiedziałam, że nigdy nie łączyłam ich z osobą Marii Skłodowskiej-Curie,a już na pewno nie analizowałam ich wpływu na jej życie.
Link do opinii
Inne książki autora
Bliźniaczki śledzić czy nie?
Megan Stine0
Okładka ksiązki - Bliźniaczki śledzić czy nie?

Ale zabawa! Mary-Kate i Ashley mają teleskop! Dostały go od taty, żeby mogły obserwować gwiazdy. Jednak bliźniaczki wpadły na jeszcze lepszy kosmiczny...

Recenzje miesiąca
Gladiatorzy z obozów śmierci
Andrzej Fedorowicz
Gladiatorzy z obozów śmierci
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Aleksandra Struska-Musiał
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Beloved. Belonging duet
Corinne Michaels;
Beloved. Belonging duet
Zjadaczka grzechów
Megan Campisi
Zjadaczka grzechów
Wszystko będzie dobrze
Ewa Maja Maćkowiak
Wszystko będzie dobrze
Zaklętym w górski kamień
Krystyna Palmowska
Zaklętym w górski kamień
Las z wełny i stali
Natsu Miyashita
Las z wełny i stali
Pokaż wszystkie recenzje