King! Autobiografia

Muniek Staszczyk KING!

Spowiedź legendy rocka

Z Rakowa, robotniczej dzielnicy Częstochowy, na największe polskie sceny klubowe i festiwalowe. Muniek Staszczyk opowiada całe swoje życie niezawodnemu Rafałowi Księżykowi.

,,W piosenkach T.Love zawsze była refleksja, autorski przekaz" - wyznaje Zygmunt Staszczyk, lider zespołu T.Love. Sam o sobie mówi: ,,podwórkowy chłopak". Kochany za szczerość i otwartość artysta podbił serca publiczności nie tylko poprzez buntowniczy styl, ale przede wszystkim przez jedyne w swoim rodzaju teksty. W autobiografii znajdziemy osobiste wyznania muzyka na temat jego wzlotów i upadków, a także czerpanych z życia inspiracji, które stały się pożywką dla twórczości artysty. Odbędziemy pozbawioną showbiznesowej otoczki podróż za kulisy, począwszy od transformacji Zygmunta (Zygi, Mongoła) w Muńka, początków kariery i kreowania wizerunku, poprzez burzliwe dzieje zespołu, aż po aktualną aktywność artystyczną i prywatną.

King! to szczera, nietuzinkowa opowieść o buncie, przezwyciężaniu własnych słabości oraz poszukiwaniu wiary i samego siebie, którą powinien poznać każdy fan polskiego rocka.

,,Jednym tchem przeczytałem. I zobaczyłem innego Muńka, nie tego fajnego <>, którego znam ze sceny, ale wrażliwego, pokomplikowanego faceta, który potrafi być też niefajny. Polubiłem go za to jeszcze bardziej, bo zobaczyłem w nim po prostu człowieka. Ze wszystkimi jego wadami, niedoskonałościami i upadkami. Otworzył się w tych swoich opowieściach, rozebrał do golasa. Szacunek. Znakomita rockandrollowa podróż. Jazda. Jest tu materiał na przejmujący scenariusz". ARKADIUSZ JAKUBIK

,,Wywiady-rzeki Rafała Księżyka to najwyższa jakość sama w sobie. Stworzył on nowy, odrębny i najwyższej jakości rodzaj tej formy literackiej. Zaliczam się do bardzo wąskiego grona szczęśliwców, którzy mieli ten zaszczyt, że zechciał z nimi coś takiego przeprowadzić. Teraz do tego grona dołączył Zygmunt Staszczyk. Mój mentalny brat, menel (jak ja) i równocześnie człowiek ceniący wartość rodziny ponad wszystko (jak ja). Artysta potrafiący zainteresować słuchaczy od kilkudziesięciu lat bez chwili przerwy i przede wszystkim jedna z najwybitniejszych postaci naszej sceny. Ileż gwiazd w tym czasie pofrunęło do góry i równie szybko spadło, podczas gdy on trwa, inspiruje i zachwyca. Ten duet sprokurował dzieło - nie waham się użyć tego słowa - arcywybitne. Książka ma tylko jedną poważną wadę. Że się kończy. Mógłbym czytać bez końca". KAZIK STASZEWSKI

Informacje dodatkowe o King! Autobiografia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: bóg Biografie artystów i ludzi show biznesu

Kup książkę King! Autobiografia

King! Autobiografia - opinie o książce

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

''King! Autobiografia'' najnowsza książka biograficzna autorstwa Muńka Staszczyka, Rafała Księżyka przedstawiającą w niej drogę artysty od dzieciństwa, rodzinę muzyka, rodzaje gatunków muzycznych znanego szczególnie w świecie rocka, z udziału wielu festiwalach, scen klubowych, który odkrywa i zdradza w niej wiele tajemnic ze swojego życia prywatnego dotąd nieznanemu jego fanom.

Muniek Staszczyk to muzyk, którego doceniałam od najmłodszych lat za to, że potrafi być sobą, nie udawać, za jego osobowość muzyczną.

Twórczość muzyczna zespołu T. Love przypadła mi do gustu, a w tym szczególnie teksty Muńka.

Ceni sobie wartość muzyczną zespołu od początku jego istnienia.

Lubi mieć dobre relacje z rodziną. Szanuje ją.

Książka ta składa się z 20 rozdziałów, w których to zostały zamieszczone trafnie skonstruowane pytania do Muńka.

Na zadane pytania przez autora książki Pana Rafała Księżyka z miłą chęcią i szczerością mu na nie odpowiadał.

Poznamy dzięki tej autobiografii Muńka Staszczyka takim, jakim jest na co dzień, tym co go boli i daje mu radość.

Lubi być sobą, jest czujny, troszczy się o wszystkich, których darzy sympatią, a przy okazji pomogli mu zaistnieć i stworzyć dobry i zgrany zespół ludzi.

To przykład muzyka, który nie boi się trudnych wyzwań, pytań, opowiada szczerze o swoim prywatnym i zawodowym życiu.

Samodzielna praca, pochodzenie robotnicze czy choćby nawet wychowanie podwórkowe przyczyniło się do tego, że odkrywał, siebie na nowo podejmując ryzyko przy właściwym pomyśle na projekty muzyczne.

Elementem dodatkowym umieszczonym są, w tej książce są: Spis ilustracji, Postscriptum, Dyskografii, Kalendarium.

Muniek Staszczyk to muzyk, z którego wielu fanów powinno wziąć przykład pod względem szczerości i nie bać się mówić otwarcie na wiele tematów.

Dla mnie Muniek Staszczyk to muzyk z prawdziwą klasą i lubiący wykonywać nowe muzyczne wyzwania, które są jeszcze przed nim.

Niech ta autobiografia będzie najlepszym prezentem od artysty, który inspiruje i zachwyca, czerpiąc z życia, jak najwięcej.

Wydawnictwu Literackiemu dziękuję za przedpremierowy egzemplarz książki autorstwa Muńka Staszczyka, Rafała Księżyka pt. ''King! Autobiografia''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2022-10-18, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2022,

Staszczyk szczery do bólu, głównie bólu innych ludzi. Ten emocjonalny ekshibicjonizm mógł przynieść oczyszczenie jedynie Muńkowi. Nikomu innemu nie pomoże. Rafał Księżyk "wyspowiadał" lidera T.Love dogłębnie i bez rozgrzeszenia.

Dualistyczna natura Muńka może przerazić. W ocenie bohatera zdrada małżeńska z recydywą i miłość do żony nie stoją w sprzeczności, podobnie klasyczne "Sex & Drugs & Rock & Roll" z pobożnością i deklaracjami wiary.

Jeśli ten wywiad był elementem terapii, to zapewne spełnił swoje zadanie. tylko czy wart był publikacji? Staszczyk w odpowiedziach udzielonych Księżykowi sprawia wrażenie człowieka, któremu trudno wytrzymać z samym sobą. Ma poczucie winy, próbuje oddać sprawiedliwość temu, co w życiu ważne, ale próbuje trzymać fason gwiazdy.

Bardzo dobra pozycja: przez całą książkę czuć po prostu charakter głównego bohatera i mimo sporej objętości i niewygody czytania (gruba książka w twardej okładce) czyta się jednym tchem.

Śnialnia. Śląski underground
Rafał Księżyk0
Okładka ksiązki - Śnialnia. Śląski underground

Alchemia, psychodelia i buddyzm w artystycznej enklawie na Górnym Śląsku Ezoteryczna historia polskiej inteligencji Co to jest Śnialnia? To miejsce...

Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993
Rafał Księżyk0
Okładka ksiązki - Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993

,,Chaos się nadyma, by wypluć sens" - śpiewał Lech Janerka w 1985 roku, a zaledwie kilka lat później przyszła transformacja, która skonfrontowała...