King (Tom 4). Soulless

Tom 4 cyklu King

Mroczny i seksowny finał uwielbianej serii King

Bear siedzi w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił. Ucieczka jest jedyną rzeczą, o jakiej marzy przystojny i niebezpieczny motocyklista. Wie, że musi się wydostać z więzienia, bo jego ukochana jest tam, gdzie nie może jej chronić.

Thia ukrywa się, pozostając pod opieką przyjaciół Beara. Stara się być cierpliwa i czekać, ale miesiące bez kontaktu z nim są jak tortura. Nadszedł czas, by zawalczyć o powrót ukochanego mężczyzny.

Jedynym sposobem na przetrwanie tych dwojga będzie pójście na wojnę z Choppem, niebezpiecznym przywódcą gangu motocyklowego.

Bear i Thea stoczą walkę na śmierć i życie o swoje prawo do miłości

__

O autorce

T.M. Frazier to bestsellerowa autorka USA Today, której sławę przyniosła seria King. Obecnie jej nazwisko znajduje się na liście 12-stu najwyżej ocenianych autorów literatury fiction (beletrystyka) na Goodreads.com tuż za J.K. Rowling. Autorka od dziecka chciała być pisarką, ale w wyniku różnych życiowych zawirowań praktycznie przez pierwsze 10 lat kariery zawodowej pracowała jako pośrednik nieruchomości. Dopiero później za namową męża zdecydowała, że chce w końcu pójść za głosem swojej pasji pisarskiej i efektem tego była jej debiutancka książka "The Dark Light of Day" (2013). Jej książka "Preppy" (seria King) znalazła się wśród finalistów Goodreads Choice Award 2016 Romance, czyli najlepszych książek roku wybieranych przez czytelników i recenzentów z całego świata. Autorka do dzisiaj ciągle szczypie się w ramię, żeby upewnić, się, że jej życie to nie sen.

Informacje dodatkowe o King (Tom 4). Soulless:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2018-08-17
Tytuł oryginału: Soulless

Kup książkę King (Tom 4). Soulless

King (Tom 4). Soulless - opinie o książce

No i już po raz czwarty miałam okazję zajrzeć do świata erotyczno-kryminalnego według Frazier. Muszę przyznać, że już od pierwszej części cyklu The King wciągnęłam się dość mocno i każda kolejna książka była wyczekiwana z niemałym napięciem. I chyba tylko pierwsza połowa drugiej części trochę mnie zawiodła, co na szczęście zrekompensowała połowa druga. Potem szło już z górki i jedno czego jestem pewna to, że chcę więcej. Chyba nie przyszło by mi do głowy, że aż tak mogę polubić czarne męskie charakterki. Ale jestem tylko kobietą...

Bear właśnie odsiaduje wyrok za zbrodnię, której nie popełnił. Wziął na siebie winę ukochanej, bo czuł, że w przeciwieństwie do niego, ona w więzieniu sobie nie poradzi. Poza tym on i tak planuje ucieczkę i to jak najszybciej. Jest świadomy tego, że stąd gdzie jest, nie ochroni dziewczyny przed niebezpieczeństwem ze strony swojego byłego już klubu.

W tym samym czasie Thia nie jest w stanie spokojnie wysiedzieć, wiedząc, że Bear siedzi przez nią i że to wszystko jej wina. Pod opieką jego przyjaciół czuje się dobrze i bezpiecznie, ale miesiące bez kontaktu z nim i na dodatek w totalnej bezsilności, powodują, że pewnego dnia chce zawalczyć o niego ze zdwojoną siłą.

Zakochani świadomi są tego, że żeby przeżyć muszą pójść na wojnę. Najpierw on musi się wydostać z więzienia, w czym ona usilnie chce mu pomóc. Potem czeka ich wojna. Wojna z nie byle kim. Ojciec Beara chce go dopaść za zdradę klubu. Młody motocyklista choć jest świadom chęci zemsty Chopa, to nie rozumie, co tak na prawdę zrobił ojcu, by zasłużyć na aż taką nienawiść. Choć sam tylko nią darzy mężczyznę, który kazał mu się do niego zwracać szefie zamiast tato, gdy Abel miał zaledwie naście lat to chyba liczył na coś zupełnie innego ze strony rodzica.

Bear i Thia będą musieli stoczyć walkę na śmierć i życie o prawo do miłości. O możliwość posiadania rodziny i przyjaciół. O szansę życia bez strachu, bez oglądania się za siebie i bez nienawiści ze strony tych, którzy powinni stać po ich stronie.

Czy walka się odbędzie? Kto stanie po stronie zakochanych? Czy wszyscy przeżyją? Czy uda się wywalczyć szczęście i bezpieczeństwo?

No i nadszedł koniec losów Beara i Thii. Pokochałam ich oboje, ale to mroczny motocyklista skradł me serce. Tak jak wspomniałam, czarne charaktery podbiły mój świat. W moim ich brak, więc czemu nie nacieszyć się tymi z książek. Jednego nie wybaczę Frazier. Przez zakończenie wywróciła mój świat do góry nogami. Nie ma problemu z czytaniem ze zrozumieniem, a ostatnią stronę czytałam kilka razy, by zrozumieć jej sens. Co Pani narobiła?! Teraz to tylko czekać na ciąg dalszy, bo inaczej nie przeżyję! Polecam całą serię The King, bo warto poświęcić jej trochę czasu - szybko i przyjemnie się czyta, więc naprawdę nie stracicie go wiele.

Avatar użytkownika - 1991monika
1991monika
Przeczytane:2018-10-16,

Bear znalazł się w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił. Wydostanie się z tego miejsca oraz dołączenie do kobiety, którą kocha to jedyne, o czym marzy. Ma świadomość, że z tego miejsca nie jest w stanie zapewnić Thii bezpieczeństwa, więc próbuje ją ukryć z pomocą swoich przyjaciół. Miesiące bez kontaktowania się ze sobą są dla nich prawdziwą udręką, jednak nadchodzi moment, kiedy będą mogli zawalczyć o swoje szczęście.

„Soulless” to czwarty tom serii „The King”, jednak drugi, w którym głównym wątkiem są losy Beara i Thii. W dwóch pierwszych tomach mogliśmy losy Kinga i Doe. Poprzednia część zakończyła się w takim momencie, że wyczekiwałam dalszych wydarzeń, bo koniecznie chciałam wiedzieć, co wydarzy się dalej. Nadszedł wreszcie moment, że mogłam zaspokoić ciekawość.

Frazier w tej książce utrzymała podobny styl jak w poprzednich tomach. Występuje tutaj narracja pierwszoosobowa przeplatająca się w poszczególnych rozdziałach raz z perspektywy Thii, a innym razem z perspektywy Beara. Dodatkowo autorka wplotła tu sporo retrospekcji, głównie z przeszłości mężczyzny, kiedy to był jeszcze dzieckiem, czy zaledwie nastolatkiem. Pokazała czytelnikom, w jakich warunkach był wychowywany, a także jego relacje z ojcem od najmłodszych lat, kiedy to zabraniał mówić do siebie „tato”, a kazał się nazywać „szefem”.

W tej części Thia zrobiła na mnie gorsze wrażenie niż w poprzedniej. Tam miałam wrażenie, że jest bardzo zaradna, pracowita i walczyła o siebie, a tutaj mając u boku Beara stała się bardziej potulna i bardziej polegająca na innych niż na sobie. Być może stało się tak, dlatego, że dał jej bezpieczeństwo i wypełnił jakąś część straty po rodzicach, ale i tak jakoś to do mnie nie przemawiało. Bear natomiast pokazał, że nie cofnie się przed niczym, aby ocalić siebie i swoją ukochaną, nawet przed wypowiedzeniem wojny własnemu ojcu i gangu motocyklowemu, do którego niegdyś należał.

W tej części ponownie pojawią się King oraz Ray, a także duch Preppy’ego. Ciekawą i intrygującą postacią jest także Rage, która działa na zlecenie tych, którzy akurat zapłacą jej więcej. Książkę czyta się bardzo szybko, a zakończenie może zaskoczyć i sprawić, że po kolejny tom będzie się chciało sięgnąć od razu.

„Souless” to połączenie romansu, erotyka oraz kryminału, jednak przed sięgnięciem po tę książkę trzeba zapoznać się z poprzednimi częściami. Niewymagająca lektura, która idealnie sprawdzi się na jeden wieczór. Mi pozostaje teraz jedynie niecierpliwie czekać na kolejny tom.

Bear musi walczyć o każdy dzień życia w więzieniu.  Wie, że ojciec wysyła na niego swoich ludzi by go zabili. Jednak nie poddaje się bo wie że czeka na niego ukochana Thia. Nadarza się okazja by mógł wyjść z więzienia.  Zbiera swoich żołnierzy do walki z ojciec.  Są nimi byli bracia gangu. Po wielu miesiącach rozłąki Bear wraca do Thii. Mogą być na reszcie razem.   Szczęście kończy się szybko, bo na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo.  Co rusz atakują ich członkowie gangu. Największym ciosem było porwanie Thii. Bear wyruszył do siedziby ojca by ją odbić.  To była pułapka.  Tylko nie zostawił jej ojciec lecz matka Bear'a, którą uważał za martwą.  Chciała się zemścić za wiele lat torturach, brak uwagi i uczucia do niej. Syna też nie mogła uchronić od motocyklowego życia.  Postanowiła ich skłócić by pozabijali się na wzajem.  Kiedy miało stać się najgorsze, do akcji wkraczają przyjaciele Bear'a i Thia, która zabija ojca. Sadie, matka Bear'a popelnia samobójstwo.  Tak konczy sie koszmar zakochanych. Są bezpieczni. Bear zaczyna od nowa tworzyć klub. W trakcie porządków jego bracia odnajdują miejsce, gdzie Chop więził Sadie oraz wielu innych . W tym Preppego, o którym wszyscy myśleli że nie żyje.  Ciekawe czy będą dalsze części o ich losach.

Avatar użytkownika - Estrella23
Estrella23
Przeczytane:2018-09-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Autorka z przytupem zakończyła "Lawless" pozostawiając czytelnika z targającymi go emocjami i ogromną niewiadomą, która zachęcała do sięgnięcia po kolejny tom serii. Bear przebywa w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Mówi się, że z miłości człowiek robi niewyobrażalne, czasem i szalone rzeczy. Bear właśnie tak postąpił. W więzieniu nie jest bezpiecznie o czym młody motocyklista przekonuje się już na samym początku. Chop pragnie jego śmierci, ale nie zadowoli się tylko tym. Śmierć poniosą także jego najbliżsi, dlatego Bear musi jak najszybciej wyjść z więzienia, aby zapewnić swojej ukochanej bezpieczeństwo. Thia wbrew pozorom nie jest tak delikatna, jakby mogło się wydawać. Życie potraktowało ją wystarczająco brutalnie, aby stała się twardą sztuką. Dziewczyna ma dość czekania, aż przyjaciele Beara wyciągną go z więzienia. W końcu decyduje się zawalczyć o jego powrót. Jednak więzienie to nie jedyna przeszkoda do szczęścia Beara i Ti. Na ich drodze stoi także Chop – ojciec Beara i szef gangu motocyklowego.

Walka o miłość

T. M. Frazier po raz kolejny i już ostatni powraca z opowieścią o seksownym i niebezpiecznym Bearze i zagubionej Ti. Autorka zabiera czytelnika w świat przepełniony przemocą, gdzie łatwo zaskarbić sobie wrogów, ale o wiele trudniej przeżyć. W świecie motocyklistów nie ma miejsca na dyplomację. Wszelkie spory załatwia się walką i krwią, o czym autorka nie pozwala zapomnieć czytelnikowi. Całe życie Beara toczyło się wokół klubu motocyklowego Beach Bastards. Od dziecka pragnął być jedynie jego członkiem. Jeszcze wtedy nie zdawał sobie sprawy, że niegdyś przyjdzie dzień, kiedy porzuci kamizelkę klubu i stanie się wrogiem numer jeden swojego ojca Chopa. Teraz Bear musi stawić czoło osobie, którą przez wiele lat stawiał sobie za wzór. Wojna z Chopem to niebezpieczna gra dostarczająca czytelnikowi napięcia zwłaszcza w drugiej części powieści. Niebezpieczny, brutalny, groźny – taki jest świat Beara i tacy są bohaterowie. Mogłoby się wydawać, że nie ma w nim miejsca na miłość, jednak ona przychodzi niespodziewanie i zmienia wszystko.

Potęga uczucia

To co wyróżnia serię "King" to emocje, które towarzyszą czytelnikowi z każdą przeczytaną kartką. Bohaterowie Frazier cierpią, kochają, nienawidzą i pragną. W "Lawless" obserwowaliśmy Beara, który spadł na samo dno, załamany i bez celu w życiu, z poczuciem bezwartościowości topił smutek w alkoholu i jedno nocnych zabawach. Dopiero gdy w jego życiu pojawiła się Thia, mężczyzna odrodził się niczym feniks z popiołu. Miłość stała się jego uzależnieniem, dla której był gotów na ogromne poświęcenie. To właśnie miłość jest w serii Frazier motorem napędowym bohaterów. To dzięki niej niebezpieczni, groźni mężczyźni będący wyrzutkami przechodzą metamorfozę, stając się już tylko lojalnymi przyjaciółmi i „groźnymi misiami” chroniącymi swoje kobiety (mam nadzieję, że autorka nie utknęła w tym motywie i w następnych częściach pojawi się jakiś powiew świeżości). A skoro miłość jest głównym motywem to nie mogło zabraknąć w serii scen erotycznych. Rozumiem, że seria Frazier jest typową literaturą erotyczną, jednak zabrakło mi w tej historii równowagi pomiędzy akcją a romansem, która istniała w Kingu i sprawiała, że nie miałam czasu na nudę.

Podsumowanie

„Soulless” to dobra kontynuacja cyklu o Bearze i Ti, jednak książka nie stała się moją ulubioną powieścią w serii King. „Soulless” opowiada o miłości, walce i poświęceniu. W historii Frazier jest tyle samo zemsty i przemocy, co szacunku i braterstwa oraz pożądania. To wybuchowe połączenie, które tym razem trochę mnie przytłoczyło. Zabrakło mi balansu pomiędzy akcją a erotyzmem, a Bearowi niestety nie udało się zdobyć mojego serca, w którym nadal pozostaje King. Autorka kończąc serię King, pozostawiła czytelnika z niezwykle intrygującym twistem na zakończenie. Serię polecam osobą, które cenią sobie wyrazistych i niepowtarzalnych bohaterów, lecz nie boją się czytać o brutalnym świecie pełnym narkotyków, broni i klubowych porachunków oraz intensywnych scen pełnych pożądania.

Ta część podobała mi się dużo bardziej niż poprzednia. Zakończenie sprawia, że ma się tylko jedno pytanie: kiedy będzie kolejna książka?

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2019-03-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
N9ne. Opowieść Kevina Clearwatera
T. M. Frazier0
Okładka ksiązki - N9ne. Opowieść Kevina Clearwatera

Czasami musisz prawie umrzeć, by zacząć żyć naprawdę. Urodził się ze złodziejstwem we krwi i gniewem wrzącym w sercu. By przetrwać, od najmłodszych lat...

Pozwolenie
T. M. Frazier0
Okładka ksiązki - Pozwolenie

Finał historii Emmy Jean i Ponurego. W Lacking panuje wojna. Na ulicach nie jest bezpiecznie. Kiedy w mieście niespodziewanie pojawia się postać z przeszłości...