Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2018-10-31
Kategoria:
Tytuł oryginału: Kintsukuroi

To książka o tym, jak odnaleźć siłę i piękno, które pomoże pokonać przeszkody, jak wyciągnąć z nich naukę i zyskać poczucie, że jest się w stanie stawić czoła wszystkiemu, co przyniesie los.

Tomás Navarro jest doświadczonym psychologiem specjalizującym się w tematyce siły emocjonalnej, którą traktuje jako przeciwieństwo odporności na cierpienie czy życiowe trudności.

Kintsugi jest uzewnętrznieniem jego teorii na temat wykorzystywania bólu emocjonalnego jako narzędzia do rozwoju. Wbrew zachodnim nurtom promującym odporność na cierpienie jako słuszną postawę gwarantującą szczęśliwe życie, Navarro twierdzi, że należy pozwolić bólowi wykonać swoją pracę - jest on przecież znakiem tego, że coś w naszym życiu wymaga zmiany i nie należy tego ignorować. Tytułowe kintsugi, japońska sztuka naprawiania potłuczonej porcelany za pomocą złota, dzięki której naczynia, odzyskawszy dawną formę, wręcz lśnią dumą z odniesionych ran, stanowi trafną metaforę jego koncepcji. Autor wykorzystując tę metaforę do przedstawienia współczesnej wiedzy terapeutycznej. To doskonała pozycja nie tylko dla tych czytelników, których spotkała życiowa tragedia, lecz także dla wszystkich osób, które poszukują w życiu czegoś więcej, lecz brak im śmiałości na wykonanie pierwszego kroku.

Kup książkę Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności

Opinie o książce - Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności

Zmniejszanie stosu hańby w tym miesiącu idzie dobrze 👍 książka, która trochę przeczekała, ale właśnie takich co jakiś czas potrzebuję. W życiu każdego z nas pojawiają się trudności. Każdy się z nimi zmaga, jednak nie każdy zrozumie Twój punkt widzenia i być może będzie dawał Ci dobre rady, które w Twoim życiu nie mają sensu. Ważne, aby wiedzieć, że trudności zawsze będą, jednak nie masz obowiązku udawać, że wszystko jest ok, "bo inni mają gorzej", bo "przecież masz wszystko a wymyślasz". Często też w trudnych momentach po tragedii chcesz złapać chwilę oddechu, ale czy wypada? Może powinieneś cierpieć? Bardzo dużo odpowiedzi i ważnych cytatów, mądrości i filozofii Kintsugi. Kintsugi mówi o tym, że wszystko możesz naprawić. Każda trudność to jak rozbite naczynie, które możesz skleić, a rysy przyozdobić złotem. Każde pęknięcie symbolizuje Twoją siłę i wyciągniętą naukę. Niesamowita pozycja. Myślę, że warto do niej wracać co jakiś czas, żeby naprostować swoje myślenie. Nie ma się co bać takich książek. Wszystko siedzi w nas i każdy z nas ma siłę, aby pokonać przeciwności. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie uderzyć. Może pomoże Ci w tym "Kintsugi"?

Potęga niedoskonałości
Tomas Navarro0
Okładka ksiązki - Potęga niedoskonałości

Czy zaakceptowanie własnej niedoskonałości, niepełności i przemijania może być kluczem do spokojnego życia i szczęścia? Tomás Navarro twierdzi, że...

Tylko ty zdajesz sobie sprawę z przeżytego cierpienia. Nie musisz z nikim się rozliczać. Osoby empatyczne, które zdołają zrozumieć twoje uczucia bez oceniania go, będą mile widziane; reszta zostanie zignorowana. Już wystarczająco wycierpiałeś - nie cierp więcej.

Wizna
Jacek Komuda