Kiszenie i fermentacja z dr Ewą Dąbrowską. Domowe sposoby

Zdrowie zakręcone w słoikach

Kiszenie i fermentacja z dr Ewą Dąbrowską to kolejna książka pokazująca bogactwo kuchni roślinnej. Kiszonki wspomagają układ odpornościowy i pokarmowy, ponieważ naturalny proces konserwowania nie pozbawia produktów ich składników odżywczych. Dlatego fermentowana żywność jest wyjątkowo zdrowa. Jeśli nie masz piwnicy lub chłodnego miejsca - nie martw się. Wcale nie potrzebujesz ogromnych beczek czy słoików. Z tym poradnikiem kiszenie jest naprawdę proste!

W książce znajdziesz:

porady, jakie produkty wybrać do kiszenia, w czym najlepiej kisić, przepisy na fermentowane dania: kiszone warzywa, kimchi, kombuchę, zakwas z buraków, chleb na zakwasie, wskazówki, jak wykorzystać kiszone produkty w poście i diecie dr Ewy Dąbrowskiej, porady, jak zrobić domowe mleko kwaszone, kefir, jogurt czy jajka peklowane, inspirujące, nietypowe przepisy na warzywa i owoce: kapustę kiszoną z imbirem i marchewką, kiszone jabłka i cytryny, kiszone rzodkiewki i kiszony ananas, sposoby na wykorzystanie fermentowanych produktów w kuchni w zbilansowanych przepisach.

Dla miłośników koncepcji żywienia dr Ewy Dąbrowskiej do przepisów dodane są cenne informacje, na jakim etapie postu lub diety można wykorzystać fermentowany produkt.

W tym roku zatroszcz się o swoje zdrowie i postaw na kiszonki!

W książce o swoich pasjach i manufakturach opowiadają również: Barbara Piątkiewicz z Pracowni Wypieków Chleba. Moje Wypieki, Magdalena Witkiewicz - pisarka, autorka . Jeszcze się kiedyś spotkamy, Czereśnie zawsze muszą być dwie, Mikołaj Bator z Zakwasowni oraz Marek Brunka z Regionalnego Centrum Mikroorganizmów Brunka Natural.

Informacje dodatkowe o Kiszenie i fermentacja z dr Ewą Dąbrowską. Domowe sposoby:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-07-13
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788327719201

Tagi: Leczenie uzależnień bóg

Kup książkę Kiszenie i fermentacja z dr Ewą Dąbrowską. Domowe sposoby

Kiszenie i fermentacja z dr Ewą Dąbrowską. Domowe sposoby - opinie o książce

Beata Anna Dąbrowska0
Okładka ksiązki - Kompletna dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej . + domowe sposoby na kiszenie i fermentację

Odkryj moc diety, której zdrowie zawdzięczają tysiące Polaków Z kultową książką Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej(R) Przepisy: odkryjesz życiodajną...

Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej - wydanie II. i co dalej
Beata Anna Dąbrowska0
Okładka ksiązki - Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej  i co dalej - wydanie II. i co dalej

Czy chcesz, aby efekty Diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej(R) towarzyszyły Ci już przez całe życie? Kontynuacja bestsellerowego zbioru przepisów...