Klara. Audiobook

Zaskakujący debiut prozatorski utalentowanej aktorki, scenarzystki i blogerki. Tragikomiczny portret współczesnej singielki Klary, wciąż szukającej szczęścia. Klara nie ma męża ani dzieci. Za to ma prawie czterdzieści lat, narzekającą mamusię i żonatego kochanka... Wciąż się odgraża, że umrze, kłóci się z matką, odchodzi i wraca do swego Aleksa, i upija się, czym popadnie, z przyjaciółką Wronką. Losy Klary poznajemy z absurdalnych scenek. Z pozoru zabawny pastisz życiowych seriali i powieści, a tak naprawdę bolesna prawda o braku porozumienia między ludźmi i naszych obyczajach. Pieprzny język, prawdziwe emocje przekazane w wersji audio przez samą autorkę.

Informacje dodatkowe o Klara. Audiobook:

Klara. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-07-17, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 w 2016, Audiobook,
dobrze, że jest audiobook inaczej bym nie sięgnęła, raczej nie warto się na tej książce koncentrować, pisze ją dobra aktorka, no cóż może i jest kontrowersyjna, ale opowiada o prawdziwych relacjach
Przeczytałam tę książkę w parę godzin, ale tak naprawdę nie wiem co o niej myśleć. Na początku nie podobała mi się kompletnie. Później trochę się poprawiła, nie była już tak naciąganie śmieszna. Mieszane uczucia..
Debiutancka książka Izy Kuny to zbiór opowiadań zamieszczanych na blogu Izabeli Kuny w okresie od maja 2008 do sierpnia 2010 roku. Książkę czyta się bardzo szybko i dobrze. Książka napisana jest dosadnym i ironicznym językiem, co sprawia, że jest gorzka i boleśnie prawdziwa. W niektórych momentach ma się ochotę Klarę przytulić i jednocześnie mocno nią potrząsnąć. I powiedzieć jej, że powinna nareszcie pokochać samą siebie. Bo tego Klarze brakuje najbardziej... Myślę, że jeśli na podstawie tej książki powstałby film, to w roli głównej chętnie widziałabym właśnie jej autorkę.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-05-05,
Tytułowa Klara nie robi właściwie nic poza upijaniem się i gadaniem o niczym konkretnym do swojego kota. No, jeszcze spotyka się ze swoim kochankiem w wiadomym celu. Do końca miałam nadzieję, że coś jednak w tej książce ciekawego będzie, ale to najgorsze dno jakie czytałam! Aż mi wstyd że coś takiego mam na półce. Może ktoś chętny?
Debiut Izy Kuny, jak dla mnie udany.Lubię książki które czyta się jednym tchem.Dowcipny a zarazem gorzki żywot wrażliwej 39-latki,która zakochuje się w żonatym facecie.Duże ilości alkoholu,depresja i zmienne myśli czasem nawet samobójcze-ale ogólnie bardzo wesoła fabuła.Coś na poprawę humoru:)))
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-01-07,
Po książkę sięgnęłam już jakiś czas temu jednak nie mogłam się zebrać w sobie aby ją skończyć (zmotywowało mnie do tego nowe wyzwanie) czytać. Spodziewałam się czegoś ciekawszego a tym czasem książka okazała się gniotem jakich mało. Akcja tej książki nie wciąga czytelnika, czytając opis dziejących się wydarzeń czytelnik nie wie czy to jest sen czy jawa Klary. Wszystko dzieje się na raz a cała książka podzielona na fragmenty w których łatwo się pogubić. Dodatkowym minusem tej książki jest spora dawka wulgaryzmów. Główną bohaterką tej książki jest oczywiście tytułowa Klara która non stop kłóci się z matką. Klara ma kilkoro przyjaciół: Wronkę, Piotra (przyjaciel gej) oraz oczywiście kota (pogłubiłam się w końcu czy ten kot gadał czy to Klara sobie wyobrażała). Nie wypada oczywiście zapomnieć o żonatym kochanku Klary który obiecuje jej że zostawi żonę i dzieci ale oczywiście na obietnicach się kończy. Zdecydowanie NIE polecam tej książki.
Książka na pierwszy rzut oka może wydać się groteskowym wręcz bezsensownym bełkotem... Niemniej jednak, jeśli czytelnikowi uda się przebić przez wierzchnią warstwę pseudo pustosłowia odkryje on słodko-gorzki smak miłosnego trójkąta, w który uwikłana jest Klara... Jej nie łatwe relacje z matką oraz perypetie przyjaciół, którzy podobnie jak główna bohaterka poszukują miłości, która dla każdego z nich ma odmienne oblicze... A wszystko to opisane ciętym językiem.
Przeczytałam i ciągle wracam - niezapomniane teksty pełne czarnego humoru pod którymi kryją się dziwne relacje pomiędzy bohaterami.
Panią Kunę jako aktorkę bardzo lubię więc byłam pozytywnie nastawiona do książki... Po przeczytaniu połowy książki miałam dość,a dalej było tylko gorzej... Całkowity brak fabuły a i wszystko się w kółko powtarza... Można kilka razy się uśmiechnąć czytając niektóre fragmenty,ale jednak jestem rozczarowana "Klarą".
Avatar użytkownika - monika12628
monika12628
Przeczytane:2018-06-15, Ocena: 1, Przeczytałem,

Totalne dno dna, szkoda czasu i oczu i papieru na te wypociny

Avatar użytkownika - Barbarka
Barbarka
Przeczytane:2013-03-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Miła , dowcipnie napisana , wciągająca opowieść o kobiecie . Życie zawsze obfituje w rożne sytuacje , a czas i tak upływa i tego nie zmienimy . Polecam czyta bardzo szybko .
Avatar użytkownika - nietypowanazwa
nietypowanazwa