Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Aladyn

Komiksowa adaptacja kinowego hitu ,,Aladyn"! Kolejny tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdują się takie tytuły jak ,,Król Lew", ,,Mulan" czy ,,Zakochany kundel".

Baśniowym Agrabahem rządzi dobrotliwy sułtan, którego córka Dżasmina za kilka dni musi wyjść za mąż, jak nakazuje prawo. W tym samym mieście żyje złodziejaszek o imieniu Aladyn. Pewnego dnia w jego ręce wpada czarodziejska lampa, w której mieszka dżin. Sympatyczny młodzieniec wreszcie spełnia swoje wielkie marzenie: zostaje księciem i zdobywa serce Dżasminy. Nie wie jednak, że władzę w państwie - a potem w całym wszechświecie! - zamierza przejąć przebiegły wezyr Dżafar. Czy pomysłowemu Aladynowi uda się pokrzyżować plany złego wezyra?

Wzruszający komiks o biedzie i bogactwie, o pragnieniu poznania świata i o miłości pomimo wszystko.

Informacje dodatkowe o Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Aladyn:

Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Aladyn - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-05-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Od momentu premiery pełnometrażowego filmu animowanego Aladyn, minęło już równe trzydzieści lat. Dzieci, które kiedyś z wypiekami na twarzy śledziły losy bohatera, dorosły i teraz sami posiadają potomstwo. Nie ma więc lepszej okazji ku temu, aby wspólnie ze swoimi pociechami, ponownie przypomnieć sobie lata swojej młodości sięgając po nowo wydany komiks.

Na temat fabuły tytułu raczej nie trzeba nic wspominać. Losy złodziejaszka posiadającego czarodziejską lampę, który zostaje księciem i pięknej księżniczki, powinny być każdemu doskonale znane. Scenariusz komiksu w pełni został oparty na filmie z 1992 roku. Należy to uznać za plus, szczególnie biorąc pod uwagę późniejsze odświeżone produkcje Disneya (szczególnie ostatnią), o których lepiej jest nie pamiętać.

Przedstawiona tutaj historia jest oczywiście troszkę skrócona w stosunku do oryginału, tak aby zmieściła się ona na ograniczonej liczbie stron. Niektóre mniej ważne wątki zostały więc wycięte inne zaś troszkę uproszczone. Na całe szczęście nie wpływa to bardzo na jakość komiksu. Sięgając po album, można być pewnym, że w jego wnętrzu na młodego czytelnika, czeka wartka przygoda wymieszana z lekką nutką humoru. Wszystko to podane w odpowiednich proporcjach, tak aby wywołać na twarzy dziecka (i nie tylko) uśmiech zadowolenia.

Obok samej komiksowej opowieści podobnie jak w innych albumach serii znalazło się tutaj również miejsce na skrótowe przedstawienie najważniejszych postaci i małą galerię pięknie wyglądających grafik.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-04-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

ZŁODZIEJ KSIĘCIEM

Są takie opowieści, których nikomu nie trzeba przedstawiać, a ,,Aladyn" to zdecydowanie jedna z nich. Wielki hit - kolejny wielki hit należałoby powiedzieć - ze stajni Disneya, który przed laty rozpalał wyobraźnię widzów. A który niedawno doczekał się fabularnej, rozczarowującej wersji kinowej. Komiks zaś, który trafił właśnie w nasze ręce, to powrót do animowanej klasyki sprzed trzydziestu lat, którą chyba każdy zna.

Złodziej księciem? Czemu nie! Gdy piękna Dżasmina musi wyjść za mąż, bo tak nakazuje prawo, los chce, że złodziejaszek Aladyn staje się posiadaczem magicznej lampy. A dżin z lampy spełnia jego życzenie o staniu się księciem! Happy End? Niestety nie, bo zły wezyr Dżafar ma swoje plany co do przejęcia władzy. Czy chłopak zdoła stanąć mu na drodze?

Antologia studiów nad traumą
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Antologia studiów nad traumą

Pojęcie traumy upowszechniło się jako narzędzie opisu w psychoterapii, literaturoznawstwie, badaniach kulturowych, historiografii, badaniach nad wizualnością...

DOWCIPY O MAŁŻEŃSTWIE
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - DOWCIPY O MAŁŻEŃSTWIE

Zbiór najpopularniejszych dowcipów o małżeństwie.- Czemu tak krzyczałe w nocy?- Miałem straszny sen. Śniło mi się, że musze się ożenić!- Z kim?- Znów z tobą!!!...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;