Klechda truskawkowa

„Klechda truskawkowa” to książka poetycka utrzymana w konwencji liryki erotycznej z baśniowymi i w pełnym kolorze ilustracjami. Każdy, kto zajrzy do jej wnętrza będzie miał okazję zanurzyć zmysły we flircie Wiedźmy i Wodnika, osadzonym w przepięknych okolicznościach przyrody Doliny Baryczy.

Książka powstała we współpracy Katarzyny Georgiou i Mirosława Owczarka, poetów dolnośląskich osiadłych w Dolinie Baryczy pośród stawów, lasów i pól. Obrazy wrocławskiej artystki i ilustratorki Wirginii Issel-Balcar dopełniają całość projektu, który jest skierowany do miłośników poezji i Przyrody.

Informacje dodatkowe o Klechda truskawkowa:

Wydawnictwo: selfpublishing
Data wydania: 2020-05-21
Kategoria: Poezja

Kup książkę Klechda truskawkowa

Klechda truskawkowa - opinie o książce

"Życie ma smak truskawki".

Najadłam się w tym roku pysznych truskawek, które mogę pochłaniać bez końca. Zgadzam się więc z tezą zawartą w tytule wiersza Katarzyny Georgiou, że życie ma smak truskawki. Smak pełen słodyczy, błogiej ekstazy oraz trudno odnajdywanej w naszych czasach, zmysłowości. Takie książki poetyckie pozwalają nam to wszystko na nowo odkryć.

Katarzyna Georgiou ukończyła Seneca College w Toronto. Jest nauczycielką wychowania przedszkolnego oraz anglistą. Za jej inicjatywą powstały warsztaty literacko-plastyczne pt. "Strefa Bałaganu". Z zamiłowania jest animatorką kultury, pasjonuje się ezoteryką i szamanizmem. Mirosław Owczarek to poeta mieszkający w Dolinie Baryczy.

"Klechda truskawkowa" to książka poetycka ukazująca swoistą rozmowę pomiędzy Wiedźmą, a Wodnikiem, którą uzupełniają ilustracje wrocławskiej artystki i ilustratorki Wirginii Issel-Balcar.

Erotyczna rozmowa pisana liryką – tak w czterech słowach określiłabym krótko efekt wspólnej pracy dwójki fantastycznych poetów, jakimi są Katarzyna Georgiou i Mirosław Owczarek. Ten dyskurs pisany wierszem nacechowany jest dość mocno erotyczną zmysłowością, którą nietrudno odnaleźć pomiędzy strofami dialogu Wiedźmy i Wodnika. Jest w tej książce poetyckiej dość intensywnie podkreślony pierwiastek żeński i męski, w których rolach, jak łatwo się domyśleć, bardzo dobrze czują się autorzy. Wiedźma bowiem umiejętnie kusi Wodnika, doskonale wykorzystując kobiece atrybuty, a Wodnik chce być kuszony, pokazując swoją męskość. Ich zmysłowa, erotyczna gra okraszona zostaje truskawkowym aromatem - zachęcającym do skosztowania niczym najlepszy afrodyzjak.

Czytelnik bierze udział w miłosnym flircie Wiedźmy i Wodnika, osadzonym na dwóch płaszczyznach – cielesnej i zmysłowej, w otoczeniu niezwykle pięknej natury Doliny Baryczy. Podczas czytania tej lirycznej rozmowy, nie sposób nie ulec urokowi tego wyjątkowego miejsca, gdzie lasy, stawy czy też pola zachwycają pięknem swojej nietuzinkowej przyrody.

Muszę wspomnieć także kilka słów o samym wydaniu tej niecodziennej książki. Otóż z przyjemnością trzyma się ją w ręku bowiem kredowy, śliski papier wzmacnia doznania estetyczne, a kolorowe, piękne ilustracje Wirginii Issel-Balcar dopełniają całości tego wrażenia. Poza tym świetnym pomysłem było rozróżnienie mowy pisanej wierszem przez Wiedźmę i Wodnika za pomocą koloru różowego oraz niebieskiego.

Katarzyna Georgiou i Mirosław Owczarek popełnili książkę naznaczoną zmysłowymi doznaniami, które warto przeżyć w domowym zaciszu. Koniecznie w otoczeniu pysznych truskawek!