Kleopatra

Kleopatra to naukowa biografia ostatniej królowej hellenistycznego Egiptu napisana przez jednego z najwybitniejszych polskich badaczy antyku.

"(...) publikacja stanowi jedną z najlepszych biografii królowej, jakie miałam w ręku, właśnie dlatego, że nie powiela setek klisz, przed którymi nie udało się uciec nawet najbardziej poważanym autorom, i jednocześnie nie przyczynia się do powstawania nowych. Witkowski zachowuje krytycyzm w stosunku do antycznych źródeł, ale nie popada w przesadę, szukając w nich uchybień. W kilku zwięzłych rozdziałach opisuje historię Kleopatry i wielkich postaci, z którymi się zetknęła, dokonując zaskakująco trafnego wyboru przedstawianego materiału - opowieść czyta się jednym tchem, bez poczucia nadmiaru dat, nazwisk, opisów. Każde zdanie ma tu swoją wagę i znaczenie przy jednoczesnym zachowaniu lekkości narracji, a o to w biografii najsłynniejszej chyba kobiety świata naprawdę niełatwo".

dr Julia Wollner, Lente Magazyn

Informacje dodatkowe o Kleopatra:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-04-27
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Kleopatra

Kleopatra - opinie o książce

Od najmłodszych lat byłam zafascynowana postacią Kleopatry, tak różnie przedstawianej w literaturze czy filmach, dlatego ta pozycja to był mój "must have"! Nie zawiodłam się, wznowienie pozycji która została wydana po raz pierwszy w 1939 roku, wspaniale oddaje postać tej niesamowitej kobiety. W nowym wydaniu zabrakło mi jednak czegoś, pewnego ubogacenia o którym redaktorzy nie pomyśleli - mianowicie zabrakło ilustracji (szkiców, zdjęć). Oczywiście w pierwszym wydaniu ich nie było, ale skoro już wznawiamy publikację, może warto było o tym pomyśleć?