Kłopotliwy pokój

Tom 2 cyklu Wiek szaleństwa

Savine dan Glokta, niegdyś najpotężniejsza inwestorka w Adui, traci dawną trzeźwość sądów, fortunę i reputację. Nie wyzbywa się jednak ambicji i bez skrupułów dąży do swoich celów.

Dla prawdziwych bohaterów, którzy jak Leo dan Brock i Stour Zmierzchun szczęśliwi są tylko z mieczem w ręku, pokój to ciężki znój, który najlepiej jak najszybciej mieć za sobą. Trzeba jednak najpierw – pielęgnując dawne urazy – zagarnąć wpływy i zgromadzić sojuszników. Tymczasem Rikke musi zapanować nad swoim długim okiem, nim jego moc ją zabije.

Niepokoje narastają we wszystkich grupach społecznych. Destruktorzy w dalszym ciągu kryją się w cieniu, planując wyzwolenie prostego człowieka. Arystokraci toczą spory i walczą o władzę. Orso, szukający bezpiecznej ścieżki przez niebezpieczny polityczny labirynt, odkrywa, że przysparza sobie w ten sposób nowych wrogów i zaciąga nowe długi.

Stare obyczaje odchodzą do lamusa, a wraz z nimi odejść muszą dawni przywódcy. Ci, którzy przejmą po nich ster, przekonają się, że żaden sojusz, żadna przyjaźń i żaden pokój nie trwają wiecznie.

Informacje dodatkowe o Kłopotliwy pokój:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2021-02-24
Tytuł oryginału: The Trouble With Peace
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła

Kup książkę Kłopotliwy pokój

Kłopotliwy pokój - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2022-06-11, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

Jakoś... nie tym razem. Po doskonałej "Szczypcie nienawiści" tom drugi mnie wyraźnie wynudził. Na tyle, że nie mam wielkiej ochoty sięgać po tom trzeci. Moje pierwsze rozczarowanie Abercrombiem.

Nim zawisną na szubienicy
Joe Abercrombie0
Okładka ksiązki - Nim zawisną na szubienicy

Jak masz bronić miasta otoczonego przez wrogów i rojącego się od zdrajców, kiedy sprzymierzeńcy nie są godni zaufania, a twój poprzednik zniknął bez śladu...

Morze Drzazg (#3). Pół wojny
Joe Abercrombie0
Okładka ksiązki - Morze Drzazg (#3). Pół wojny

NOMINACJA DO NAGRODY LOCUSA DLA NAJLEPSZEJ POWIEŚCI YOUNG ADULT. CYKL ,,MORZE DRZAZG" Świat księżniczki Skary na jej oczach spłynął krwią i zamienił...