Kobieta alfa szuka partnera

Pierwszy przewodnik po życiu i miłości, z którego silne i niezależne kobiety dowiedzą się, jak mogą znaleźć odpowiedniego partnera.

Kobiety alfa doskonale wiedzą, czego chcą, i nie spoczną, póki tego nie zdobędą. Są ambitne, pracowite i pewne siebie. Jest tylko jeden problem: często odstraszają mężczyzn. Doktor Rhodes, psycholog kliniczny, uważa, że kobiety alfa szukają partnerów w niewłaściwym miejscu, i ma dla nich zaskakującą radę. Zamiast szukać podobnej do siebie alfy, powinny się rozejrzeć za solidną betą. Dzięki mądremu przedefiniowaniu ról związanych z płcią i przezwyciężeniu stereotypów mogą zbudować o wiele lepsze związki, nie rezygnując z kariery. Pomoże im w tym m.in. kompleksowy test osobowości, który ułatwia dokonywanie dobrych wyborów. Doktor Rhodes zdradza swoje sekrety, by pomóc kobietom w zdobyciu miłości oraz mężczyzny, który doceni ich siłę i będzie ich dopełnieniem.

Doktor Sonya Rhodes od ponad trzydziestu lat prowadzi praktykę psychologiczną w Nowym Jorku. Pracuje także w jednej z największych na świecie klinik psychiatrycznych Jewish Board of Family and Children's Services i jest współautorką trzech książek.

Susan Schneider jest nagradzaną felietonistką, pisarką i wydawcą. Pisze dla różnych czasopism, w tym dla ,,Mademoiselle", ,,Modern Bride" i ,,Sesame Street Parents". Jest autorką powieści The Wedding Writer .

Informacje dodatkowe o Kobieta alfa szuka partnera:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2015-02-24
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Kobieta alfa szuka partnera

Kobieta alfa szuka partnera - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2015-05-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Książka Kobieta alfa szuka partnera, to przewodnik psychologiczny, z którego silne i niezależne kobiety dowiedzą się, jak mogą znaleźć odpowiedniego partnera. Byłam przekonana, że każdy z nas słucha swojego wewnętrznego instynktu i zadaje sobie pytanie " Czego oczekuję od mojego partnera?" i na tej podstawie szuka drugiej połówki. Jak widać na przykładzie książki Kobieta alfa szuka partnera, nie jest to takie oczywiste i mnóstwo kobiet ma problem m.in. ze zdefiniowaniem swoich pragnień. Dr Sonya Rhodes ma zdroworozsądkowe podejście i jej wskazówki są bardzo pomocne. Porady wydają się być na pierwszy rzut oka banalne , jak choćby: Nie chodzi o to , co mówi, rzecz w tym , co robi. Nie zadowalać się byle czym. Nie niańcz. Zrozum, że kompromis jest najlepszym rozwiązaniem problemu. Proste? proste, ale czasami zapominamy o najbardziej oczywistych rozwiązaniach. Bardzo przydatna w określeniu typu osobowości jest sporządzona przez autorkę ankieta osobowości alfa - beta, która składa się ze 100 pytań. Możemy na jej podstawie określić zarówno swój typ charakteru, jak i naszego partnera. Oprócz mężczyzn typu alfa i beta w poradniku pojawia się omega i dziewczyny od tego indywiduum trzymamy się z daleka. Dla mnie jest niepojęte, że ktoś chce być z mężczyzną, który jest skrajnym narcyzem, który uważa , ze ma prawo żyć na koszt każdego , kto zgodzi się go utrzymywać, i dawać w zamian niewiele bądź nic. Za to przez cały dzień gra w gry komputerowe, pije ogromne ilości piwa, surfuje po Internecie i wcale nie zamierza dorosnąć. Nie ma pracy, z którą mógłby się identyfikować. Książka jest napisana w sposób przystępny dla przeciętnego czytelnika. Szybko i bardzo dobrze się czyta. Przyjazny układ pozwala w każdej chwili wrócić do szczególnie interesującego zagadnienia. W poradniku odnajdziemy także wypowiedzi kobiet, które dzielą się swoimi przemyśleniami, problemami i przeżyciami.
Świadome maszyny. Sztuczna inteligencja i projektowanie umysłów
Susan Schneider0
Okładka ksiązki - Świadome maszyny. Sztuczna inteligencja i projektowanie umysłów

Gdy pierwsza maszyna oznajmi ,,jestem świadoma", czy będziemy wiedzieli co zrobić? Wielu sądzi, że największym problemem związanym z rozwojem sztucznej...