reklama

Kobiety nieidealne. Joanna

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2019-02-12
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788376747521
Liczba stron: 352

Tom 3 cyklu Kobiety nieidealne

Ocena: 5.13 (8 głosów)

Kobiety nieidealne powracają w wielkim stylu. Tym razem bardziej refleksyjnie i nostalgicznie, jednak wciąż życiowo, zabawnie i optymistycznie.

Spokojna i rozważna Joanna, która przez większość życia pracowała w przedszkolu i dokonywała tylko rozsądnych wyborów, pewnego razu zrobiła coś, czym wprawiła w osłupienie niezawodne przyjaciółki - wzięła ślub z poznanym na wakacjach w Tunisie mężczyzną. Od tej chwili jej stabilne życie, zwykle powoli toczące się swoimi torami, pognało na łeb, na szyję.

Joanna, początkowo przerażona zmianami, po pewnym czasie przekonuje się, że takie tempo bardzo jej odpowiada. Jej nowa codzienność polega głównie na próbach zrozumienia nastoletniej córki oraz - całkiem dosłownie - egzotycznego męża, który dopiero rozpoczął swoją przygodę z językiem polskim. Być może nowo zdobyta pewność siebie pomoże kobiecie pozbyć się ciężaru, który przez lata kładł się cieniem na całym jej życiu.

Doskonale ukazany świat kobiet - bez zbędnych upiększeń i lukrowanych opisów. Szczery, dowcipny i niezwykle fascynujący. Kolejny raz dałam się porwać lekturze. Serdecznie polecam!

Edyta Świętek, pisarka,

autorka m.in. cyklu Spacer Aleją Róż oraz powieści Nowe czasy

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Kobiety nieidealne. Joanna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kobiety nieidealne. Joanna

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Trzeci tom cyklu "Kobiety nieidealne". Najlepiej zacząć od Magdy, czyli od początku perypetii życiowych czterech przyjaciółek: Magdy, Izy, Joanny i Basi. W tym tomie narratorką jest Joanna, ale poznajemy również dalsze losy przyjaiółek i ich dzieci. Tak jak i poprzednie częśći opowieść jest zabawna, pełna humoru, chociaż nie brakuje dramatycznych sytuacji. Okazuje się jednak, że na wszystko mozna spojrzeć optymistycznie i wspólnymi siłami rozwiązać nie jeden problem. Joanna wdraża się do pracy w nowo otwartej restauracji, rozpoczyna wspólne życie z mężem Arabem. Syn Tolek również dostarcza wiele emocji i nieprzyjemnych sytuacji. Mimo wszystko pwoeśc niesie optymistyczne przesłanie. Zabawne dialogirozśmieszają czasami i skłaniaja do śmiechu czytelnika.

Link do opinii

Przyjaciółki, które różnią się od siebie. Mają inne priorytety, inne marzenia. Każda ma swoje wady i zalety. Mają też różne problemy, którym stawiają czoła razem. Świetny kobiecy cykl. Polecam.

Link do opinii

Może nie jest tak dobra jak cześc druga, ale na szczeście nie jest tak słaba jak pierwsza. Joannę da się polubić. W końcu zostało wyjaśnione kto był winien za wypadek Izy a to niemal przez całą książkę mnie intrygowało. Książka wydała mi sie lekka i przyjemna, dobrze się przy niej bawiłam. Może nie była błyskotliwa, ale dało się przeczytać i nie wymęczyć się przy okazji.

Link do opinii
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2019-07-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Inne książki autora
Kobiety nieidealne. Iza
Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles0
Okładka ksiązki - Kobiety nieidealne. Iza

Kobiety nieidealne to cykl zrodzony ze szczerej przyjaźni dwóch świetnych pisarek. I to się czuje w każdym zdaniu! Ich bohaterki są nieszablonowe...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Komnata głodu i chłodu
Magda Chruścińska
Komnata głodu i chłodu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy