Kobiety nieidealne. Joanna

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2019-02-12

Tom 3 cyklu Kobiety nieidealne

Kobiety nieidealne powracają w wielkim stylu. Tym razem bardziej refleksyjnie i nostalgicznie, jednak wciąż życiowo, zabawnie i optymistycznie.

Spokojna i rozważna Joanna, która przez większość życia pracowała w przedszkolu i dokonywała tylko rozsądnych wyborów, pewnego razu zrobiła coś, czym wprawiła w osłupienie niezawodne przyjaciółki - wzięła ślub z poznanym na wakacjach w Tunisie mężczyzną. Od tej chwili jej stabilne życie, zwykle powoli toczące się swoimi torami, pognało na łeb, na szyję.

Joanna, początkowo przerażona zmianami, po pewnym czasie przekonuje się, że takie tempo bardzo jej odpowiada. Jej nowa codzienność polega głównie na próbach zrozumienia nastoletniej córki oraz - całkiem dosłownie - egzotycznego męża, który dopiero rozpoczął swoją przygodę z językiem polskim. Być może nowo zdobyta pewność siebie pomoże kobiecie pozbyć się ciężaru, który przez lata kładł się cieniem na całym jej życiu.

Doskonale ukazany świat kobiet - bez zbędnych upiększeń i lukrowanych opisów. Szczery, dowcipny i niezwykle fascynujący. Kolejny raz dałam się porwać lekturze. Serdecznie polecam!

Edyta Świętek, pisarka,

autorka m.in. cyklu Spacer Aleją Róż oraz powieści Nowe czasy

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Kobiety nieidealne. Joanna

Opinie o książce - Kobiety nieidealne. Joanna

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Trzeci tom cyklu "Kobiety nieidealne". Najlepiej zacząć od Magdy, czyli od początku perypetii życiowych czterech przyjaciółek: Magdy, Izy, Joanny i Basi. W tym tomie narratorką jest Joanna, ale poznajemy również dalsze losy przyjaiółek i ich dzieci. Tak jak i poprzednie częśći opowieść jest zabawna, pełna humoru, chociaż nie brakuje dramatycznych sytuacji. Okazuje się jednak, że na wszystko mozna spojrzeć optymistycznie i wspólnymi siłami rozwiązać nie jeden problem. Joanna wdraża się do pracy w nowo otwartej restauracji, rozpoczyna wspólne życie z mężem Arabem. Syn Tolek również dostarcza wiele emocji i nieprzyjemnych sytuacji. Mimo wszystko pwoeśc niesie optymistyczne przesłanie. Zabawne dialogirozśmieszają czasami i skłaniaja do śmiechu czytelnika.

Przyjaciółki, które różnią się od siebie. Mają inne priorytety, inne marzenia. Każda ma swoje wady i zalety. Mają też różne problemy, którym stawiają czoła razem. Świetny kobiecy cykl. Polecam.

Może nie jest tak dobra jak cześc druga, ale na szczeście nie jest tak słaba jak pierwsza. Joannę da się polubić. W końcu zostało wyjaśnione kto był winien za wypadek Izy a to niemal przez całą książkę mnie intrygowało. Książka wydała mi sie lekka i przyjemna, dobrze się przy niej bawiłam. Może nie była błyskotliwa, ale dało się przeczytać i nie wymęczyć się przy okazji.

Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2019-07-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Kobiety nieidealne. Iza
Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles0
Okładka ksiązki - Kobiety nieidealne. Iza

Kobiety nieidealne to cykl zrodzony ze szczerej przyjaźni dwóch świetnych pisarek. I to się czuje w każdym zdaniu! Ich bohaterki są nieszablonowe...

Szpetnicy
Maciej Kapuściński