Kochaj mnie mimo wszystko 3. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY

Tom 3 cyklu WIEK-NIEWAŻNY

Czy tajemnice mogą rozdzielić zakochanych?

Czy Darek porzuci Kasię, gdy dowie się, że jest chora?

Czy Kasia wybaczy Darkowi, że ukrywał przed nią upokarzającą tajemnicę?

Kasia dowiaduje się, że jest chora na endometriozę – kobiece schorzenie, które komplikuje całe jej życie. Koszmarne dolegliwości, niemożność zajścia w ciążę, bolesne stosunki… Co jeszcze kryje się pod tym hasłem? Już sama walka z chorobą okazuje się nierówna. Podzielone zdania lekarzy nie ułatwiają wyjścia na nierówną prostą, bowiem choroba ta ciągnie się za kobietą przez całe życie i niezbyt wiele można zrobić, aby poczuć się lepiej.

Kasia boi się wyznać Darkowi prawdę, ukrywa przed nim swoją chorobę. Darek chce mieć z nią dzieci, planuje z nią ślub… A przecież Kasia jest niepłodna. Ale i Darek nie jest do końca z Kasią szczery. Tajemniczy układ, który łączy go z córką szefa, okazuje się podłożem dla wstydliwej i poniżającej afery, w którą zostaje wciągnięty mężczyzna.

Czy wzajemne tajemnice pomogą czy utrudnią zakochanym podtrzymanie wzajemnej miłości? Co zrobi Kasia, gdy dowie się o problemie Ukochanego? Czy Darek zaakceptuje chorobę Kasi, i w jaki sposób się o niej dowie?

KOCHAJ MNIE MIMO WSZYSTKO to trzecia część cyklu WIEK-NIEWAŻNY. W pierwszej części pt. Szukając siebie poznajemy Kasię, która zmaga się z depresją. Darek próbuje się do niej zbliżyć, ale choroba dziewczyny przesłania jej cały świat. Druga część Powroty pokazuje więcej o Darku, który również zmaga się przez cały czas z problemami. Triada problemów: depresja, problemy seksualne i endometrioza… To z pewnością nie jest typowa seria romansów współczesnych. Seria pokazuje, że nawet największe problemy można przezwyciężyć. Ale jak? Dowiesz się, czytając serię WIEK-NIEWAŻNY Eweliny C.Lisowskiej.

Ebook do kupienia na stronie autorskiej Pisarka Ewelina C.Lisowska

Książka drukowana w księgarni RIDERO.EU druk na żądanie.

Informacje dodatkowe o Kochaj mnie mimo wszystko 3. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY:

Wydawnictwo: Romanse
Data wydania: 2023-04-12

Tagi: Romans erotyczny Romans współczesny endometrioza

Kup książkę Kochaj mnie mimo wszystko 3. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY

Przytulił mnie jeszcze mocniej. Zamknięta w jego ramionach, uwierzyłam w to, że mimo wszystko razem zawsze damy sobie jakoś radę, bo się kochamy, a miłość to prawdziwy cud nieśmiertelności.

Nie myśl o tym. Ja się wszystkim zajmę. Nie musisz nic robić, nawet nie musisz się starać. Po prostu spędź ze mną ten czas. Niczego więcej od ciebie nie chcę. Bądź ze mną w tej chwili, teraz, a nie w przyszłości pełnej lęków. Strach jest nam do niczego niepotrzebny.

Kochaj mnie mimo wszystko 3. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2023-05-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Na trzecią część "Wieku nieważnego" przyszło nam czekać bez mała trzy lata, ale po lekturze tej części odnoszę wrażenie, że było warto. Spotykamy znów starych dobrych przyjaciół, ale pojawiają się nowe osoby, które okazują się realnym niebezpieczeństwem. Nie będę opisywać fabuły, bo wydawca naprawdę wiele zdradza, a nie chciałabym odebrać przyjemności z poznania tej historii. Zdradzę tylko, że dzieje się tu bardzo dużo, pojawiają się zaskakujące zwroty akcji, nie brakuje olbrzymich emocji.
Zwrócę także uwagę na to, że autorka w swej powieści porusza niezwykle ważne tematy dotyczące choroby, która dotyka coraz więcej kobiet a mimo to diagnostyka i leczenie jest w naszym kraju bardzo utrudnione, a także wykorzystywania swej przewagi (ekonomicznej, siłowej itp.) do doprowadzenia do niechcianych kontaktów, a nawet gwałtu. Wprawdzie mamy tu do czynienia z literacką fikcją to jednak musimy pamiętać, że takie rzeczy się dzieją i należy je piętnować z najwyższą powagą. Jest to bardzo ważny głos i w moim odczuciu, powinno się o tym mówić jak najczęściej, także w literaturze rozrywkowej.
Kolejnym ważnym zagadnieniem tej historii jest dojrzałość emocjonalna, której mi w tym przypadku dość brakowało. Oboje bohaterów jest nieprzygotowanych do wspólnego życia, boją się ze sobą rozmawiać, mają tajemnice, wiszą nad nimi demony przeszłości. Autorka doskonale pokazuje, jak ważna w życiu jest rozmowa z drugim człowiekiem, jakie konsekwencje niesie za sobą jej brak, dochodzi do coraz większych nieporozumień i niedomówień, dotychczas bliskie sobie osoby diametralnie się od siebie oddalają, a powrót do tego co było, z każdym niewypowiedzianym słowem jest coraz cięższy.

Przeczytałam tę książkę z wielką przyjemnością, choć nie obyło się bez wielu łez wzruszenia i pytań jak wiele na te postacie jeszcze spadnie. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie autorka już im trochę odpuści :)
Tak jak wspomniałam wyżej, akcja potrafi zaskoczyć, wiele tu zwrotów, trzyma w napięciu, przyśpiesza bicie serca. Postacie się barwne i wielowymiarowe, zbudzają sporo emocji, potrafią rozbawić, ale i porządnie zirytować.
Fabuła jest ciekawa i bardzo życiowa. Książkę czyta się bardzo przyjemnie.
Z ciekawością czekam na kolejny tom i szczerze wierzę, że nie będziemy musieli na niego długo czekać.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak, to mądra i życiowa historia, która może przytrafić się każdemu z nas. Bardzo poruszająca.

Avatar użytkownika - easosnowska
easosnowska
Przeczytane:2023-05-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kasia i Darek z godną podziwu wytrwałością walczą o swoją miłość i wspólną przyszłość. Niestety dotychczasowe problemy, choć wydawałoby się, że są już rozwiązane dalej dają im we znaki. Do tego dochodzą nowe kłopoty...

Darek jest szantażowany przez zapatrzoną w siebie córeczkę szefa, a u Kasi zdiagnozowano endometriozę.

Mimo to oboje, przy wsparciu Joli i Leszka oraz reszty przyjaciół jakoś funkcjonują. Co prawda byłoby im łatwiej, gdyby potrafili sobie nawzajem zaufać, ale... tu w paradę wchodzą dotychczasowe kompleksy i obawy.

To sprawia, że między zakochanymi stosunkowo często dochodzi do mniejszych lub większych kłótni, po których u obojga do głosu dochodzą demony z przeszłości i zamiast na spokojnie wyjaśnić wszystkie wątpliwości w cztery oczy... uciekają (przeważnie Darek) komplikują całość jeszcze bardziej.

Na szczęście oboje mogą liczyć na pomoc, choć czasami... trzeba ich zmusić do jej przyjęcia.

Czy Kasia i Darek rozwiążą wszystkie problemy?

Dlaczego córeczka tatusia szantażuje Darka?

W jaki sposób zdiagnozowano endometriozę u Kasi?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie właśnie w tej książce.

Musiałam się głęboko zastanowić jak ubrać w słowa własne wrażenia po przeczytaniu zarówno trzeciego tomu serii jak i obu pozostałych właśnie z perspektywy całej trylogii. Przyznam szczerze, że jestem... w kropce.

Zarówno Kasia jak i Darek często zachowują się jak dzieci, które oczekują, że ich problemy rozwiążą się same, a gdy coś nie idzie po ich myśli strzelają focha i/lub zamykają się w sobie.

Wydawać by się mogło, że oboje czekają aż ktoś przeżyje ich życie za nich, a przynajmniej weźmie na siebie co najmniej część ich problemów.

Co prawda biorąc pod uwagę wszystkie trzy części widać, że główni bohaterowie przechodzą przemianę, ale i tak, przynajmniej według mnie, za często polegają na czyimś zdaniu i pozwalają sobą kierować.

To, co teraz powiem, to coś paradoksalnego, ale... choć osobiście nie lubię czytać o sprawach zbyt intymnych to jednak uważam, że w tej książce było za mało informacji o endometriozie. To choroba, o której trzeba mówić głośno, bowiem cały czas panuje przekonanie, że bolesne miesiączki to tylko wymysł niektórych kobiet, by, na przykład, nie iść do pracy.

Ogólnie mówiąc: całość warto przeczytać, choćby po to, by przekonać się jaki wpływ na osoby z różnego rodzaju problemami mają nasze, choćby tylko pozornie, niewinne i neutralne słowa i/lub czyny.

Polecam!

Za ebooki do recenzji dziękuję autorce i wydawnictwu

Dzięki Ewelinie C. Lisowskiej miałam przyjemność przedpremierowo przeczytać jej najnowsze dzieło "Kochaj mnie mimo wszystko". Jest to trzeci tom z cyklu "Wiek -- nieważny". W tej części poznałam Kasię i Darka. Obydwoje bohaterów mają problemy, o których wolą nie mówić. Ich zachowanie często mnie irytowało. Nie rozumiałam ich posunięć. Martwiłam się o nich. Czy wszystko skończy się szczęśliwie, czy raczej wielką klapą? Kasia jest mocno znerwicowaną osobą, do tego wszystkiego dochodzą inne zdrowotne problemy. Ma chłopaka Darka. Często nie mówi mu prawdy. Dlaczego? Dlaczego woli o swoich problemach mówić starszej przyjaciółce niż jemu? Tego nie rozumiałam. Darek zachowywał się jak gbur. Nie trawiłam tego bohatera. Jego posunięcia były nie na miejscu. Często zastanawiałam się, czy jest naprawdę szczęśliwy z Kasią. Miałam też inne odczucia co do tego bohatera. Pewnie będziecie mieli podobnie, czytając najnowsze dzieło tej autorki. Czytając "Kochaj mnie mimo wszystko" dobrze się bawiłam. To była dla mnie dobra odskocznia od mocnych thrillerów. Warto sięgać po obyczajówki. Kasia miała realne problemy, z którymi borykają się niektóre kobiety. Dziękuję autorce, że poruszyła tak ważny temat. Może dzięki temu część kobiet dozna ukojenia i znajdzie rozwiązanie. Z tej historii płynie jedno ważne przesłanie -- swojej drugiej połówce mów zawsze prawdę, bez względu na to, jakiego problemu dotyczy. Najlepsza jest gorzka prawda, niż słodkie kłamstwo. Prawda zawsze wyjdzie na jaw. Ewelina C. Lisowska stworzyła ciekawą fabułę. Akcja miejscami zwalniała, ale to w niczym mi nie przeszkadzało. Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani. Ciekawe zakończenie. Oczywiście znalazłam tutaj zwroty akcji oraz pojawiły się łzy. Wczułam się historię Kasi i Darka. Ciekawa obyczajówka. Warto czytać powieści tej autorki.
WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty
Ewelina C. Lisowska0
Okładka ksiązki - WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty

WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. PowrotyTo kontynuacja pierwszej części ebooka zatytułowanej „Szukając siebie”. Kasia podjęła pracę w galerii Solskiego...

WIEK-NIEWAŻNY cz. 1 Szukając siebie
Ewelina C. Lisowska0
Okładka ksiązki - WIEK-NIEWAŻNY cz. 1 Szukając siebie

Historia współczesnej miłości z depresją w tle Jest to historia opowiedziana z punktu widzenia głównej bohaterki, która od dziecka leczy się na depresję...