Natura Derwana

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-955314-9-1
Liczba stron: 0
Język oryginału: polski

Ocena: 6 (1 głosów)
Inne wydania:

Jest po powieść romantyczna osadzona w polskich realiach XIX wieku. W domu Derwana Drozda (szanowanego urzędnika Ratusza) zjawia się nowa służąca – Jadzia Malinowska. Dziewczyna szybko zaskarbia sobie jego serce. Niespodziewanie Jadzia dostaje w spadku ogród po pewnym arystokracie. Ogród ten stanie w centrum zainteresowania całego miasta ze względu na zbliżające się wybory nowej partii rządzacej – na czele jednej z nich stoi Derwan. Gdy tylko „ratuszowcy” dowiedzą się, kto stoi im na drodze ku zagospodarowaniu terenu dookoła pałacu zmarłego arystokraty, rozpocznie się seria nieprzyjemnych zdarzeń, których ofiarą stanie się JADWIGA MALINOWSKA. Dziewczyna zbyt późno zda sobie sprawę z miłości do Derwana – będzie miała ogromny dylemat: czy jej pan jest przeciwko niej? czy jego serce nadal należy do niej?
Czy Derwan weźmie Jadzię w obronę? Co stanie się z ogrodem?


Ebook jest połączeniem romansu z poetyckim uwielbieniem NATURY roślinnej. Dzieła Boga opisane są tam przez Jadzię w jej osobistych zapiskach.

Tagi: rumunia bóg rośliny natura

Kup książkę Natura Derwana

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Natura Derwana

Inne książki autora
Substytuty Miłości
Ewelina C. Lisowska0
Okładka ksiązki - Substytuty Miłości

„Substytuty Miłości” to romans, który porusza także tematy religijne (katolicyzm), opowiadający o kontrowersyjnej miłości prostytutki...

WIEK-NIEWAŻNY cz. 1 Szukając siebie
Ewelina C. Lisowska0
Okładka ksiązki - WIEK-NIEWAŻNY cz. 1 Szukając siebie

Kasia po prostu nie wierzy w to, że można ją kochać. Zalękniona, od wielu lat ogarnięta depresją wciąż zakochuje się nieszczęśliwie i przestaje wierzyć...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Bóg stworzył naturę, więc pozostawił w niej widoczne ślady swojej obecności i nadal jest w niej obecny. Nie jest od nas odgrodzony murami kościoła, ale jest w pięknie tego świata. W kwiatach, śpiewie ptaków, zapachu lilii, w pięknie zachodów i wschodów słońca… Bóg nie odgrodził się od nas po stworzeniu świata. Jest blisko nas. Żyje w żywej naturze i sercach ludzi. Ożywia rośliny swoim tchnieniem…"


Więcej

Drogi Boże. Róża to najdoskonalszy kwiat jaki stworzyłeś. Z jednej strony delikatna, z drugiej zaś kolczasta. To jakby w jednym kwiecie zawarła się zmienna natura człowieka. Dobro i delikatność płatków kontrastują z ostrością kolców niczym przeciwstawne cechy charakteru istoty ludzkiej. Czasem jesteśmy dobrzy jak te kolorowe płatki, a czasem ranimy innych do głębi, tak jak te ostre wypustki. A jednak róża jest kwiatem miłości! I tak jak miłość ludzka: rani i pociesza, sprawia ból i osładza powietrze słodką wonią płatków, kłuje ostrym słowem i daje rozkosz pocałunków.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy