Koci Tata. O tym, jak kot przewartościował mi świat i nauczył kochać życie

Ocena: 6 (1 głosów)

Inspirująca historia dwóch złamanych istot, które się nawzajem poskładały

Koci behawiorysta i gwiazda hitowego programu telewizyjnego Animal Planet Kot z piekła rodem, Jackson Galaxy, znany również jako ,,Koci tata", nie wygląda na kogoś, kto mógłby być ekspertem od kotów. Ze swoją kozią bródką i z tatuażami przypomina członka klubu Hells Angels. Jednak zdolność Galaxy'ego do nawiązywania nici porozumienia nawet z najbardziej niespokojnymi kotami - nie wspominając o zestresowanych ludziach żyjących w ich sąsiedztwie - jest inspirująca.

W tej książce Galaxy opowiada przejmującą historię swojej trzynastoletniej relacji z drobnym, szaro-białym, krótkowłosym kotem o imieniu Benny, a także udziela wyjątkowych porad dotyczących życia z kotem, opieki nad nim i kochania go.

Kiedy Benny pojawił się w jego życiu, Galaxy był podupadłym muzykiem rockowym, który nie miał zbyt wiele do roboty poza pracą na pół etatu w schronisku dla zwierząt i nadużywaniem narkotyków. Poprzednia opiekunka Benny'ego oddała kota w kartonowym pudle do schroniska. Benny miewał się już lepiej - jego miednica została właśnie roztrzaskana przez koła samochodu - a jego opiekunka upierała się, że był ,,krnąbrny" od pierwszego dnia. Nic bardziej mylnego.

Porady Galaxy'ego w duchu idei ,,kociego mojo" pozwalają zrozumieć, czego koty najbardziej potrzebują od nas, ludzi, aby żyć szczęśliwym i zdrowym życiem.

***

Jackson Galaxy - ogolona głowa, ramiona pełne tatuaży - wydaje się fizycznie nie pasować do swojego łagodnego głosu i podejścia do zwierząt... I mimo że ma do czynienia z ludźmi, którzy zostali sterroryzowani, a nawet zranieni do krwi przez swoje wymykające się spod kontroli zwierzęta, jest wzorem konsekwencji. Koty, a nie ludzie, są jego priorytetem.

"The New York Times"

Galaxy nie jest zwykłym behawiorystą zwierzęcym. On mówi po kociemu. A koty go słuchają. Dokonuje cudów, ratując koty z cel śmierci w schroniskach, pomaga im przezwyciężyć lęki i podnosi ich samoocenę, a także szkoli je, jak dotrzeć się z potencjalną nową rodziną.

MOUSEBREATH.COM

Każdy z nas wypowiada się na dany temat z własnego punktu widzenia. Na szczęście dla nas wszystkich Jackson Galaxy robi to bardzo skutecznie. Jego sukces w rozwiązywaniu trudności behawioralnych u kotów wynika z jego zdolności do wczucia się w koci punkt widzenia i postępowania zgodnie z nim. Jego spostrzeżenia na temat zachowania zarówno ludzi, jak i kotów są bardzo trafne.

ANITRA FRAZIER, autorka książki The Natural Cat

BIOGRAM

Jackson Galaxy

Koci behawiorysta i gospodarz popularnego programu emitowanego przez Animal Planet Kot z piekła rodem. Jest współautorem bestselleru z listy ,,New York Timesa" zatytułowanego Kotyfikacja. Zaprojektuj szczęśliwy i stylowy dom dla swojego kota (i siebie!), ma w swoim dorobku także książkę Kocie Mojo (Wydawnictwo SQN, 2019).

Informacje dodatkowe o Koci Tata. O tym, jak kot przewartościował mi świat i nauczył kochać życie:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2024-04-24
Kategoria: Hobby
ISBN: 9788383301693
Liczba stron: 272
Tytuł oryginału: Cat Daddy: What the World's Most Incorrigible Cat Taught Me About Life, Love, and Coming Clean

Tagi: Koty jako zwierzęta domowe Publikacje popularne na temat zwierząt domowych

więcej

Kup książkę Koci Tata. O tym, jak kot przewartościował mi świat i nauczył kochać życie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Koci Tata. O tym, jak kot przewartościował mi świat i nauczył kochać życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa
Przeczytane:2024-05-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy