Koci Tata. O tym, jak kot przewartościował mi świat i nauczył kochać życie

Inspirująca historia dwóch złamanych istot, które się nawzajem poskładały

Koci behawiorysta i gwiazda hitowego programu telewizyjnego Animal Planet Kot z piekła rodem, Jackson Galaxy, znany również jako ,,Koci tata", nie wygląda na kogoś, kto mógłby być ekspertem od kotów. Ze swoją kozią bródką i z tatuażami przypomina członka klubu Hells Angels. Jednak zdolność Galaxy'ego do nawiązywania nici porozumienia nawet z najbardziej niespokojnymi kotami - nie wspominając o zestresowanych ludziach żyjących w ich sąsiedztwie - jest inspirująca.

W tej książce Galaxy opowiada przejmującą historię swojej trzynastoletniej relacji z drobnym, szaro-białym, krótkowłosym kotem o imieniu Benny, a także udziela wyjątkowych porad dotyczących życia z kotem, opieki nad nim i kochania go.

Kiedy Benny pojawił się w jego życiu, Galaxy był podupadłym muzykiem rockowym, który nie miał zbyt wiele do roboty poza pracą na pół etatu w schronisku dla zwierząt i nadużywaniem narkotyków. Poprzednia opiekunka Benny'ego oddała kota w kartonowym pudle do schroniska. Benny miewał się już lepiej - jego miednica została właśnie roztrzaskana przez koła samochodu - a jego opiekunka upierała się, że był ,,krnąbrny" od pierwszego dnia. Nic bardziej mylnego.

Porady Galaxy'ego w duchu idei ,,kociego mojo" pozwalają zrozumieć, czego koty najbardziej potrzebują od nas, ludzi, aby żyć szczęśliwym i zdrowym życiem.

***

Jackson Galaxy - ogolona głowa, ramiona pełne tatuaży - wydaje się fizycznie nie pasować do swojego łagodnego głosu i podejścia do zwierząt... I mimo że ma do czynienia z ludźmi, którzy zostali sterroryzowani, a nawet zranieni do krwi przez swoje wymykające się spod kontroli zwierzęta, jest wzorem konsekwencji. Koty, a nie ludzie, są jego priorytetem.

"The New York Times"

Galaxy nie jest zwykłym behawiorystą zwierzęcym. On mówi po kociemu. A koty go słuchają. Dokonuje cudów, ratując koty z cel śmierci w schroniskach, pomaga im przezwyciężyć lęki i podnosi ich samoocenę, a także szkoli je, jak dotrzeć się z potencjalną nową rodziną.

MOUSEBREATH.COM

Każdy z nas wypowiada się na dany temat z własnego punktu widzenia. Na szczęście dla nas wszystkich Jackson Galaxy robi to bardzo skutecznie. Jego sukces w rozwiązywaniu trudności behawioralnych u kotów wynika z jego zdolności do wczucia się w koci punkt widzenia i postępowania zgodnie z nim. Jego spostrzeżenia na temat zachowania zarówno ludzi, jak i kotów są bardzo trafne.

ANITRA FRAZIER, autorka książki The Natural Cat

BIOGRAM

Jackson Galaxy

Koci behawiorysta i gospodarz popularnego programu emitowanego przez Animal Planet Kot z piekła rodem. Jest współautorem bestselleru z listy ,,New York Timesa" zatytułowanego Kotyfikacja. Zaprojektuj szczęśliwy i stylowy dom dla swojego kota (i siebie!), ma w swoim dorobku także książkę Kocie Mojo (Wydawnictwo SQN, 2019).

Informacje dodatkowe o Koci Tata. O tym, jak kot przewartościował mi świat i nauczył kochać życie:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2024-04-24
Kategoria: Hobby
Tytuł oryginału: Cat Daddy: What the World's Most Incorrigible Cat Taught Me About Life, Love, and Coming Clean

Tagi: Koty jako zwierzęta domowe Publikacje popularne na temat zwierząt domowych

Kup książkę Koci Tata. O tym, jak kot przewartościował mi świat i nauczył kochać życie

Dodaj cytat

Koci Tata. O tym, jak kot przewartościował mi świat i nauczył kochać życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa