Kocie ścieżki. Japonia

Kto lepiej od miejscowego kota zna wszystkie lokalne zakamarki i tajemnice? Japoński kot Kotaru zaprasza na wyprawę kocimi ścieżkami po Kraju Kwitnącej Wiśni. Na ponad 100 niezwykle klimatycznych ilustracjach Kotaru poprowadzi czytelników przez japońską historię i współczesność, pokazując historię, zwyczaje, architekturę i co najważniejsze - mieszkańców. Nauczy nas też trochę mówić po japońsku! Za to brzuszek Kotaru jest zawsze gotowy na lokalne przysmaki... Matane! (Do zobaczenia!).

Informacje dodatkowe o Kocie ścieżki. Japonia:

Przeczytane:2021-08-01, 26 książek 2021,

Kocie ścieżki. Japonia
Jolanta Jaworska
@wydawnictwomamania

Dzięki książce wybrałam się w niezwykłą podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni.
Chciałabym kiedyś odwiedzić Japonię. Może jak trochę na świecie się uspokoi będą możliwe dalekie podróże.
Przewodnikiem w książce jest kot Kotaru, który oczywiście zna wszystkie miejsca warte zobaczenia w Japonii.
Dzięki niemu dowiedziałam się o religiach wyznawanych przez Japończyków, o ich kulturze, potrawach czy nawet o tym jaką herbatę najczęściej piją i w jakich naczyniach się ją podaje.
Kotaru zabiera czytelników na wycieczkę po typowym japońskim domu, w którym niezmiennie od wieków panuje jedna zasada – nikt nie wchodzi do domu w butach!.
Udamy się też wycieczkę do szkoły, gdzie dowiemy się czego uczą się dzieci i ile klas ma ich szkoła podstawowa. Umiejętność czytania czy pisania po japońsku jest nie lada wyzwaniem.
Kaligrafia jest trudną sztuką.

W książce są piękne ilustracje rysowane tuszem i kolorowanymi akwarelami.
Z przyjemnością sięgnęłam po książkę.

Ps. Idealne połączenie książki z Igrzyskami Olimpijskimi w Japonii :)

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-05-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Bardzo sympatyczna, ślicznie zilustrowana pozycja która w prostych ale treściwych słowach przybliża czytelnikowi Japonię - jej zwyczaje, garść wiedzy o historii, sporo ciekawostek o kulturze i kuchni czy o sprawach z zachodniego punktu widzenia nietypowych. Miło spędziłam czas, chętnie pokażę tę książkę mojemu dziecku i równie chętnie sięgnę po część drugą.

Pięknie wydana książka. Jestem zauroczona ilustracjami, które się tam znajdują. Japonią interesuję się już od dawna, więc nie dowiedziałam się nic nowego, ale jeśli ktoś dopiero zaczyna czytać o tym kraju, to książka skrótowo opisuje najważniejsze zagadnienia.

Skandynawia i Finlandia
Jola Jaworska0
Okładka ksiązki - Skandynawia i Finlandia

,,Lumikki" po fińsku znaczy ,,Śnieżka". Tak ma na imię kot, który zabiera nas w podróż po najciekawszych zakątkach krajów skandynawskich i Finlandii. Razem...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz