Kolejne upiorne opowieści po zmroku. Historie, które mrożą krew w żyłach

Tom 3 cyklu Upiorne opowieści po zmroku

Historie, które mrożą krew w żyłach!

Alvin Schwarz po raz ostatni już zabiera czytelników do świata swoich upiornych opowieści. Potrafią nas przerazić najróżniejsze rzeczy i zjawiska. Przerażają nas umarli, przerażają ciemności, nocne szelesty, trzaski, wrzaski i tajemnicze szepty. Ze strachem reagujemy na niewyraźne kształty albo na odgłosy zbliżających się kroków. Boimy się dziwnych zdarzeń i koszmarów, które... czasami okazują się rzeczywistością.

Zwykle staramy się unikać sytuacji, które mogą wywołać strach, a jednak wciąż opowiadamy sobie niesamowite historie. Na przykład o przedwczesnym spotkaniu ze śmiercią. O smacznych potrawach z ludzkiego mięsa. O tajemniczym psie, nawiedzającym dom samotnego mężczyzny. O dziwnych stworach, obejmujących w nocy władzę nad mokradłami. O dziewczynie, wychowywanej przez wilki, albo o pewnym rancho w Teksasie, na którym zadomowił się poltergeist.

Czas na prawdziwy strach...

Połączenie klimatu serialu Stranger Things z motywami znanymi z klasyki opowieści

grozy spod znaku Stephena Kinga.

Na podstawie książki nakręcono jeden z najbardziej oczekiwanych horrorów 2019 roku, powstały ze współpracy Guillermo del Toro (Kształt wody i Labirynt fauna) z André Ovredalem (Autopsja Jane Doe i Łowca trolli).

Informacje dodatkowe o Kolejne upiorne opowieści po zmroku. Historie, które mrożą krew w żyłach:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2020-02-11
Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: Scary Stories 3: More Tales to Chill Your Bones

Kup książkę Kolejne upiorne opowieści po zmroku. Historie, które mrożą krew w żyłach

Kolejne upiorne opowieści po zmroku. Historie, które mrożą krew w żyłach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2020-03-25, Ocena: 4, Przeczytałam,

Faktycznie muszę przyznać, że zebrane tutaj opowiadania mają przyjemny klimat – takich właśnie typowych opowieści o duchach. Są krótkie, proste, ale na pewno znajdzie się grono czytelników, w których wzbudzą niepokój. Wydaje mi się, że jak ktoś naprawdę lubuje się w takich krótkich historyjkach grozy, to taki zestaw trzech książek Schwartza sprawi mu nie lada radość! Czy to do poczytania przed snem czy zaczerpnięcia inspiracji do straszenia znajomych – albo podczas ogniska w lesie, albo podczas zakrapianej imprezy – każda okazja dobra, żeby sobie nieco ponieść adrenalinę, prawda?

Cała recenzja: bookeaterreality.pl

Kolejny zbiór opowiadań, które są idealne do czytania przy kominku lub do opowiedzenia przy ognisku. Niektóre z tych opowiadań są straszne inne śmieszne, lecz każde czyta się przyjemnie,.
Całość dopełnia piękna oprawa i ilustracje do każdego z opowiadań. Polecam ;)

Oto trzecia część upiornych opowieści. Znajdziemy tu m.in. opowiadania o duchu na przystanku autobusowym, przerażającej żywej kukle oraz czaszce wychodzącej na spotkanie mężczyźnie w opuszczonym domu. Całość dopełniają fanstastyczne rysunki. Świetna książka do wieczornego czytania.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-02-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

STRASZNA KSIĄŻKA 3

Trzecia część „Upiornych opowieści po zmroku” właśnie pojawiła się na polskim rynku i jako miłośnik horrorów po prostu nie mogłem sobie darować sięgnięcia po nią. Co prawda czytelnicy poprzednie dwa tomy przyjęli z mieszanymi uczuciami, jednak trudno zrozumieć ich sarknie, bo ta seria to naprawdę świetna pozycja dla miłośników straszaków i miejskich legend. I jakie oferuje przy tym rewelacyjne ilustracje!

Zazwyczaj śmierć oznacza koniec, tutaj to jednak dopiero początek…
Pewien nastolatek próbuje uciec przed śmiercią. Mężczyzna spotyka w domu czarnego psa, którego być tam nie powinno. A pewna kobieta odkrywa na swojej twarzy dziwny czerwony punkt.
To jednak tylko początek. Poznajcie dziewczynkę-wilka i nowe zwierzątko Sama. Trafcie do miejsca, gdzie meble latają po całym domu. Spotkajcie duchy i potwory. I usłyszcie czyjeś kroki rozlegające się na schodach… Będzie strasznie, ale i… śmiesznie!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/02/kolejne-upiorne-opowiesci-po-zmroku.html

Więcej upiornych opowieści po zmroku
Alvin Schwartz0
Okładka ksiązki - Więcej upiornych opowieści po zmroku

Czy lubisz być straszony... Witajcie w przerażającym świecie Upiornych opowieści, ponadczasowej kolekcji opowiadań o strachu, mrocznej zemście i nadprzyrodzonych...

Upiorne opowieści po zmroku
Alvin Schwartz0
Okładka ksiązki - Upiorne opowieści po zmroku

WITAMY W PRZERAŻAJĄCYM ŚWIECIE UPIORNYCH OPOWIEŚCI. CZY JESTEŚ WYSTARCZAJĄCO ODWAŻNY, BY JE PRZECZYTAĆ? Upiorne opowieści po zmroku zawierają jedne z...