Kolory życia

Jeśli” masz ochotę na dawkę dobrej energii, przesłanie z humorem, trochę głębokich refleksji, szczyptę cynizmu, a to wszystko okraszone muzycznym collage’em, to zapraszam w wyjątkową podróż”. Kolory życia to autobiografia niewidomej kobiety. Bohaterka jest dziennikarką, artystką i kompozytorką. Wytrwale realizuje pasje, podąża za marzeniami, choć droga do nich jest kręta. Na swoim przykładzie pokazuje jak porażkę przekuć w sukces i jak czerpać dobro z trudnych lekcji. Do książki dołączone jest CD z piosenkami autorki. Słuchacze znajdą tu wiele ciekawych muzycznych akcentów: poezję śpiewaną, jazz a nawet zaśpiewaną z niezwykłą pasją Pustkę w stylu rockowym. Jak sama śpiewa w piosence taka jestem potrafi być romantyczna, nieprzewidywalna i liryczna. Zabiera słuchaczy w niemal 45 minutową podróż po nastrojach emocjach wzruszeniach i refleksjach, którymi wszyscy możemy się zachwycić.

Informacje dodatkowe o Kolory życia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2021-04-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381197779

Tagi: biografie

Kup książkę Kolory życia

Kolory życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-06-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, Jeśli lubisz życie albo chcesz je polubić, to ta książka jest dla ciebie. Znajdziesz tu przemyślenia o czasie, szczęściu, miłości, domu, pustce, wdzięczności i radości".

Jest to dosyć krótka książka zawierająca płytę CD. Autorka jest osobą niewidomą i opisuje wszystko z własnej perspektywy. To osoba niezwykle czuła, ale i uparta, wierząca w dobro i szczęście.
W książce przeplatają się różne zagadnienia wraz z piosenkami. Są one rymowane i mają na celu uświadomienie nam tego, na co z pozoru nie zwracamy uwagi. Znajdziemy tu przemyślenia nad którymi warto się zastanowić. Weźmy np. czas opisany przez autorkę. Nikt go nie liczy, a przecież w naszym życiu odgrywa ważną rolę. Każdy z nas za czymś goni nieraz nawet nie spostrzegając, że zawaleni pracą zwyczajnie się starzejemy. Dopiero kiedy przyjdzie pewien etap w naszym życiu, zaczniemy zdawać sobie z niego sprawę. Wtedy zadamy sobie pytanie, czy warto było robić to wszystko tylko po to, by nagle obudzić się i stwierdzić, że zostaliśmy sami? Czy kiedykolwiek cieszyliśmy się tak naprawdę czymkolwiek? Czy dobrze wykorzystaliśmy te chwile, kiedy dane nam było stąpać po ziemi?
Niesamowite jest jak bardzo ta książka na mnie wpłynęła. Miałam ją tylko przeczytać i zrecenzować, a tymczasem wywróciła moje myśli i postrzeganie świata do góry nogami. Do tego wciąż chodzi mi po głowie. Ukazała mi świat, który wiedziałam, że istnieje, ale go nie dostrzegałam.
Tekst napisany jest bardzo prostym stylem. Roztrząsane są sprawy i rzeczy materialne wraz z niematerialnymi. Ingeruje w nasze uczucia, co wyraźnie odczujecie na sobie. To nie jest powieść. To autobiografia, choć ja bym ją określiła jako poradnik, który ma na celu przywrócić nam równowagę i spokój. Bywa wzruszający, oczywisty i nieprzewidywalny. Nie ma dla niego określonego schematu, bo choć autorka już od samego początku zaznacza nam, jakie tematy poruszy, to i tak nie są to słowa, które spodziewacie się przeczytać. Mądra i pouczająca pozycja warta poznania i poświęcenia jej nie tylko czas na czytanie ale i ten po.

„Kolory życia” to projekt nietypowy, w którym autorka zawarła wiele chwil pokazujących piękno życia, jego barwy i różnorodność. Udziela wielu porad i wskazówek, które pomogły zbudować jej szczęśliwe życie i stanowią osobiste drogowskazy dla każdego. Wspomina ludzi dających siłę, wydarzenia, które odcisnęły swój ślad w sercu. To nostalgiczna podróż w głąb siebie i prowadząca przez meandry życia. Pani Ewa Domańska snuje swoje rozważania o odkrywaniu siebie na nowo, stawianiu czoła przeciwnościom losu a jednocześnie pokazuje utrudnienia, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne. Takim ludziom ciężko ciężko jest podążać swoją ścieżką ale autorki pokazuje, że każdy może realizować swoje pragnienia jeśli sukcesywnie będzie do tego dążył i nie poddawał się zbyt szybko.

Recenzja pochodzi z mojego bloga: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/04/762-kolory-zycia.html

Historie niekonwecjonalne. Refleksja o przeszłosci w nowej humanistyce
Ewa Domańska0
Okładka ksiązki - Historie niekonwecjonalne. Refleksja o przeszłosci w nowej humanistyce

W książce tej interesuje mnie historia niekonwencjonalna jako istniejący w łonie nowej humanistyki awangardowy nurt i sposób odnoszenia się do przeszłości...

Nekros. Wprowadzenie do ontologii martwego ciała
Ewa Domańska0
Okładka ksiązki - Nekros. Wprowadzenie do ontologii martwego ciała

Opis: Zagadnienie statusu martwego ciała/szczątków oraz postępowania z nim/i staje się obecnie coraz ważniejszym tematem dyskusji i etycznych dylematów...