Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP

Ocena: 5 (1 głosów)

Potwierdzona naukowo skuteczność w łagodzeniu objawów.

REWOLUC YJNY PROGRAM ŁAGODZENIA OBJAWÓW IBS, choroby Leśniowskiego-Crohna, celiakii i innych chorób przewodu pokarmowego.

PROGRAM DIETY ODMIENIAJĄCEJ ŻYCIE, KTÓRY POMAGA ZWALCZAĆ OBJAWY IBS

Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP, oparta na najnowszych badaniach i o pozytywnych skutkach potwierdzonych medycznie, uczy, jak unikać objawów zespołu jelita drażliwego, a jednocześnie delektować się pysznymi potrawami. Autorzy wyjaśniają, dlaczego produkty spożywcze typu FODMAP, czyli łatwo fermentujące krótkołańcuchowe cukry, mogą się przyczyniać do wywoływania objawów IBS oraz dlaczego wprowadzenie prostych zmian w sposobie odżywiania się może ogromnie poprawić twoje samopoczucie. W książce omówiono, jak:

ustalić, które produkty są niepożądane, i ich unikać, dostosować dietę w celu złagodzenia objawów, przygotowywać pyszne posiłki ze składników o niskiej zawartości FODMAP, przygotować się na różne okazje, w tym uroczystości i podróże.

Poradnik zawiera 80 łatwych do wykonania przepisów kulinarnych oraz wszystkie potrzebne informacje, które pomogą ci łagodzić objawy, osiągnąć świetne samopoczucie i dobrze się odżywiać.

Informacje dodatkowe o Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2023-11-07
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788383380643
Liczba stron: 288
Tytuł oryginału: The Complete Low-FODMAP Diet

więcej

Kup książkę Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP - opinie o książce

Według statystyk co najmniej 10% populacji boryka się z zespołem jelita drażliwego. Dodając do tego jeszcze inne choroby układu pokarmowego odsetek ten znacząco wzrośnie, co nie napawa optymizmem. Podobnie jak fakt, że te schorzenia są przewlekłe, co znaczy, że ludzie, którzy zachorują będą się z nimi borykać do końca życia. W tym ja. I z tego właśnie powodu z dużą ciekawością sięgnęłam po tę książkę.   Już sam tytuł tej pozycji jest skomplikowany. Bo czym jest FODMAP? Ja nie miałam pojęcia. Okazuje się, że to fermentujące oligo-, di-, monosacharydy oraz alkohole cukrowe. Jak dla mnie nadal nie brzmiało to zrozumiale. Na szczęście w tej pozycji wszystko jest wytłumaczone w przystępny sposób i każdy bez problemu wyciągnie z niej coś dla siebie. Bowiem nie znajdują się tu same przepisy i nie jest to kolejna edycja dietetycznej książki kucharskiej. To skarbnica wiedzy dla każdego, kto jest zainteresowany tematem układu pokarmowego i najnowszych odkryć badań klinicznych.  

,,Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP" to przede wszystkim przeprowadzenie czytelnika przez wszystkie etapy, które prowadzą do zrozumienia tego sposobu żywienia. Skrótowo opisane są najważniejsze aspekty chorób układu pokarmowego i sposobów ich leczenia. Bardzo dokładnie przyglądamy się produktom i ich zawartości cukrów, co może być pomocne przy układaniu własnych jadłospisów. Otrzymujemy także cenne wskazówki dotyczące wprowadzenia tej diety w życie i funkcjonowania na co dzień przy ograniczeniu FODMAP. Co ważne i co chcę podkreślić- wszystko jest naprawdę zrozumiale i prosto opisane. W części drugiej książki otrzymujemy całe mnóstwo przepisów o różnym stopniu trudności, także na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu zarówno przekąski, jak i dania główne, zupy zapiekanki, chleby czy (jak dla mnie najważniejsze) ciastka, ciasta czy nawet lody. A mając wiedzę z części pierwszej każdy przepis też można udoskonalić wedle własnego uznania. Osobiście mam zamiar korzystać z tej książki bardzo często i ogromnie cieszy mnie, że takie pozycje powstają. Nawet jeśli Wy nie macie problemów z układem pokarmowym proszę, polecajcie tę książkę, bo patrząc na statystyki to prawdopodobnie w Waszym otoczeniu jest ktoś, komu ta pozycja bardzo się przyda.

 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy