Koniki z Szumińskich Łąk. August

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2019-03-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788366106079
Liczba stron: 168
Język oryginału: polski
Ilustracje: Marianna Jagoda

Tom 1 cyklu Koniki z Szumiących Łąk

Ocena: 5.5 (2 głosów)
Inne wydania:

W malowniczym Szuminie rodzice Klary prowadzą małą stajnię, w której mieszka August. Kucyk i dziewczynka rozumieją się bez słów i doskonale wiedzą, czym jest siła prawdziwej przyjaźni. Dlatego gdy w klasie pojawia się Paulina, postanawiają pomóc jej w odzyskaniu ukochanego kucyka Rokiego. Razem na pewno im się uda. Przecież wszyscy wiedzą, że konie to bardzo mądre zwierzęta!

Oprawę graficzną przygotowała Marianna Jagoda. Jej energetyczne, kolorowe ilustracje pięknie dopełniają historię, która przypadnie do gustu nie tylko młodym wielbicielkom zwierząt!

Tagi:

Kup książkę Koniki z Szumińskich Łąk. August

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Koniki z Szumińskich Łąk. August

Dawno nie spotkałam tak wartościowej książki dla dzieci, jestem pełna podziwu. Narracja w książce jest dwutorowa – z jednej trony opowieść snuje Klara, a z drugiej kucyk islandzki August. 

Jest to celowy zabieg, bo w prosty sposób pokazane jest, że zwierzęta też mają uczucia. Personifikacja  i nadawanie imion zwierzętom pozwala przejąć się ich losem. Główna bohaterka – Klara, jest wrażliwą i pełną empatii dziewczynką. Mieszka aktualnie z mamą i siostrą. Niektóre dzieci z łatwością utożsamią się z bohaterką, bo jej tata pracuje za granicą by zarobić na utrzymanie, jednak codziennie rozmawia z córką i wspiera ją  w jej działaniach. Dziewczynka żywi szacunek do fauny i flory. Z najlepszym przyjacielem – Augustem, rozumie się bez słów. Autorka dzięki tej relacji przemyca wiele ciekawostek o koniach i ich zachowaniu. Nie obcy jest jej też los innych, z dziecięcą werwą planuje kolejne akcje charytatywne, mające na celu pomoc osobom w potrzebie. Kiedy na jej drodze staje Paulinka, pełna wewnętrznej złości, Klara nie odwraca się od niej, próbuje natomiast zrozumieć jej zachowanie.

Podczas jednej z pierwszych rozmów, w odpowiedzi na złe traktowanie odpowiada nowej znajomej, że ta nie musi jej lubić, ale nie pozwoli się obrażać. Jest to piękna lekcja asertywności. Nie bez uwagi pozostawię pozostałe relacje. Pisarka pokazuje nam korelacje pomiędzy bohaterami, które polegają na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, dorośli nie podnoszą głosu na dzieci, traktują ich po partnersku.

Nie byłabym sobą gdybym nie poruszyła tematu ilustracji autorstwa Marianny Jagody. Nie są to twory cyfrowe, a ręcznie malowane małe dzieła sztuki. Olejne pastele przeplatają się z miękkością akwareli. Mocne nasycenie kolorów. Dużo bardziej też podoba mi się aktualna okładka. Oddaje serce tej historii.

Dzięki tej książce, bardzo łatwo będzie poruszyć z dzieckiem temat dobroczynności, pomocy innym, szacunku do zwierząt czy odmienności kulturowej. Każdy rozdział warto omówić.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2017-08-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Z lajkomierza Fryderyki
Agnieszka Tyszka0
Okładka ksiązki - Z lajkomierza Fryderyki

Fryderyka nie lubi wielu rzeczy, swojego imienia też nie lubi. Od niedawna nie lubi nawet wakacji, które musi spędzić na odludziu w towarzystwie...

Dżunia. Koniki z Szumińskich Łąk.
Agnieszka Tyszka0
Okładka ksiązki - Dżunia. Koniki z Szumińskich Łąk.

Do Szumińskich Łąk zawitało lato, a razem z nim pojawiły się uczestniczki „Obozu w siodle”. Nie wszystkie są aniołkami i Paulina, opiekunka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje