Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. (Tom 4)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2019-11-25
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 9788301203443
Liczba stron: 748

Ocena: 0 (0 głosów)

Tom 4 znanej w środowisku budowlanym książki przeznaczonej zarówno dla studentów studiów inżynierskich i magisterskich kierunku budownictwo, jaki i dla praktykujących inżynierów - projektantów i wykonawców. Na rynku funkcjonują także pozostałe części podręcznika (tomy 1-6).

Publikacja zawiera zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach związanych. Normy ,,europejskie" (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując przy tym z przedstawienia zaleceń dotychczasowych Norm Polskich (PN). Tekst zilustrowano wieloma rysunkami i zdjęciami ułatwiającymi przyswojenie fizycznego kształtu omawianych elementów i ich szczegółów - pokazującymi je w rzeczywistości.

Tom IV jest w głównej mierze poświęcony ustrojom ścianowym, zarówno monolitycznym, jak i prefabrykowanych. Omówiono w nim zasady kształtowania ustrojów ścianowych, ich konstruowania i obliczania, problemy związane ze zbrojeniem i szczegółami połączeń. Zagadnienia te poprzedzono rozdziałami poświęconymi doborowi proporcji elementów konstrukcyjnych, ogólnej metodologii projektowania, wszelkim typom dylatacji, obliczaniu i konstruowaniu tarcz oraz usztywnianiu ustrojów.

W wydaniu 2 tomu 4-tego treść wszystkich rozdziałów została rozszerzona, uwspółcześnienia i uzupełniona. Najwięcej zmian dokonano w rozdziale ,,Konstrukcje ścianowe".

Tagi: Budownictwo i przemysł ciężki

Kup książkę Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. (Tom 4)

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. (Tom 4)

Inne książki autora
Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. T. 3
Włodzimierz Starosolski0
Okładka ksiązki - Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. T. 3

To już kolejna, 6. edycja tomu 3 znanej w środowisku budowlanym książki dotyczącej konstrukcji żelbetowych. W trzecim tomie podręcznika Autor omówił szeroko...

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. (Tom 4)
Włodzimierz Starosolski0
Okładka ksiązki - Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. (Tom 4)

Tom 4 znanej w środowisku budowlanym książki przeznaczonej zarówno dla studentów studiów inżynierskich i magisterskich kierunku budownictwo...

Zobacz wszystkie książki tego autora