Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.

W drugim tomie Julka i Krzyś, dwoje młodych poszukiwaczy przygód, bierze sobie za cel zdobycie wszystkich szczytów Korony Gór Polski powyżej 1000 m n.p.m. Razem z bohaterami czytelnicy odkryją malownicze krajobrazy polskich tysięczników oraz poznają fascynujące stworzenia, które tam mieszkają. Ta barwna i pięknie ilustrowana bajka dostarczy młodym czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale również pobudzi ich wyobraźnię, poszerzy wiedzę i zainspiruje do górskich wędrówek.

„Z całego serca polecam wszystkim zdobywanie szczytów Korony Gór Polski, jak również wszystkie wyprawy górskie. Wycieczki pozwolą Wam nabrać kondycji fizycznej i utrzymać ją, jak również wypocząć psychicznie i zapomnieć o trudach codzienności. W górach będziecie obcować z naturą i podziwiać piękne widoki, jakich nigdzie indziej nie zobaczycie. Pamiętajcie tylko o konieczności przygotowania się na każde warunki pogodowe (deszcz, słońce, wiatr czy śnieg). Zabierzcie ze sobą odpowiednie obuwie, a wyprawy pozostaną niezapomniane” – Krzysztof Orzechowski, miłośnik gór, Zdobywca Korony Gór Polski, a także niezliczonej liczby odznak i jeszcze większej liczby szczytów. Zwyciężył w symultanie szachowej z Viswanathanem Anandem, mistrzem świata w latach 2007-2013.

Dedykowany przedział wiekowy: 5-12 lat.

Informacje dodatkowe o Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-07-31

Kup książkę Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.

Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m. - opinie o książce

Lubicie chodzić po górach🏔️ i zdobywać szczyty🏔️? Mam doskonałą książeczkę o tej właśnie tematyce. Zarówno dla małych jak i dużych. Przede wszystkim, możecie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji i spędzić rodzinnie czas ;) Zaciekawieni? To zapraszam na moją opinię ;)

To już drugi tom cyklu przygód Julki i Krzysia. Tym razem, nasi bohaterowie wspólnie z rodzicami postanawiają zdobyć polskie szczyty 🏔️ liczące powyżej 1000 m n.p.m. I tak udają się między innymi na Orlicę, Turbacz, Śnieżnik czy Rysy. Każda z tych wypraw, niesie ze sobą niesamowite przygody. Ponadto, za każdym razem, dzieci dowiadują się czegoś nowego i mogą zobaczyć wiele niespotykanych dotąd gatunków roślin i zwierząt. A wiecie, co jest najfajniejsze? Że po zdobyciu każdego ze szczytów 🏔️, wbijają pieczątki z miejsc, w których byli. Dzięki niemu, gdy zdobędą komplet stempelków, będą mogli odebrać odznakę, która potwierdza ich dokonania. Jesteście ciekawi, jakie jeszcze szczyty🏔️ zdobyli nasi mali podróżnicy? Chcecie poznać ich przygody? Czy macie ochotę na dobrą zabawę? Jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że ta lektura będzie dla Waszych pociech i dla Was bardzo interesująca ! 😃

Autor jak zwykle, w swoich książkach dla dzieci postawił na zabawę, aktywne spędzanie czasu, przyjemności a także naukę. Z książeczki dowiadujemy się, jakie mamy szczyty 🏔️ liczące ponad 1000 m n.p.m. na terenie naszego kraju. W jaki sposób należy się poprawnie przygotować, by móc wyruszyć w góry.🏔️ Oraz co możemy spotkać w poszczególnych miejscach. Ponadto Autor zwraca też uwagę na nasze zdrowie. Jeżeli nie czujemy się pewnie by wejść na dany szczyt, lepiej jest zdecydowanie zawrócić. I za jakiś czas spróbować ponownie się na niego wdrapać. Nie należy narażać naszego zdrowia, bo mamy je tylko jedno i należy o nie odpowiednio dbać.

Bardzo podoba mi się pomysł, że na końcu publikacji znajdziemy miejsce na nasze pieczątki. Jeśli jesteście miłośnikami gór🏔️, to wspólnie z waszymi pociechami możecie zdobywać górskie szczyty🏔️. A gdy wam się to uda, odpowiednio go podstemplujecie. Uważam to za świetną zabawę a przy tym motywację do wspinania się ;) Na końcu książeczki, znajdziemy również quiz, w który możemy się bawić na naszymi pociechami po przeczytaniu lektury. Po nim będzie doskonale wiadomo, czy nasze dzieci, słuchały z uwagą tego, co im czytaliśmy. Jest to świetne utrwalanie wiedzy i na pewno nie raz, będzie można z tej pozycji skorzystać.

Cenie bardzo książki Autora dla dzieci, gdyż zawiera w nich wszystko to, co lubię. Jest czas zarówno na zabawę jak i na naukę. Są kreatywne zajęcia do wspólnego wykonywania razem z dziećmi. Całości dopełniają pięknie wykonane ilustracje. Każda z historii jest zawsze wartościowa i dopracowana w najmniejszym szczególe. Ponadto uczę się z nich również ja. W prosty i przystępny sposób poszerzam swoją wiedzę na temat polskich gór🏔️ i mam co raz więcej pomysłów, gdzie jeszcze mogę pojechać ;) Z niecierpliwością oczekuję kolejnych książek Pana Marka, bo jestem ogromnie ciekawa, gdzie tym razem się przeniesiemy ;) Jako, że mieszkam nad morzem, marzy mi się książeczka o latarniach morskich... Kto wie 😁 Póki co, ogromnie Was zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę o szczytach polskich🏔️ liczących ponad 1000 m. Myślę, że świetnie spędzicie z niay czas i tak jak ja, dowiecie się wielu ciekawych rzeczy ;) Polecam Wam gorąco i bardzo dziękuję Autorowi za zaufanie i za możliwość patronowania tak wartościowej pozycji. ;) Z czystym sumieniem przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów 😃🏔️

Zaplanowanie i odbycie wypraw ,aby zdobyć Koronę Gór Polski wymaga odpowiedniego przygotowania, pozwala zdobyć sporo turystycznego doświadczenia i jest znakomitym sposobem na aktywne spędzanie czasu.

" Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000m n.p.m." Marek Marcinowski to kolejna okazja odwiedzenia kolejnych szczytów .Autor zachęca nas do aktywności fizycznej, ale też pozwola bliżej poznać dane miejsca, ich specyficzny klimat, faunę, florę ,lokalną kulturę, czy – nieraz niezwykle skomplikowaną i niejednoznaczną historię. Przy okazji można spotkać i poznać ludzi dzielących tę samą pasję i nabierać sporo turystycznego doświadczenia.

Książka jest przepięknie ilustrowana, a sposób przekazania dostarczy młodym czytelnikom wielu emocji. Osobiście po lekturze wybrałabym się na górskie szlaki. Książka pobudza dziecięcą wyobraźnię, poszerza wiedzę i mam nadzieję zainspiruje Was do górskich wędrówek. Ja dzięki Autorowi zwiedzam Zamki Polski Południowej,ale już wiem co będzie naszym kolejnym celem . Już sprawdzamy z dzieciaki jak zapisać się do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski .

Z calego serca polecam Wam obydwie części cyklu Korona Gór Polski . Pamiętajcie że poza przygotowaniem się do samej wyprawy, wybraniem i spakowaniem sprzętu, trzeba zaplanować dojazd i nierzadko nocleg. Organizacyjnie to całkiem spore przedsięwzięcie, więc nie ma się co dziwić, że wielu Zdobywców Korony Gór Polski potrzebowało na całość kilku lat. Mam nadzieję że książka zaszcepi w Was chęć poznania wszystkich szczytów górskich i przekona Was do górskich wędrówek.

Wiele do stracenia
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Wiele do stracenia

W ŚWIECIE NAPĘDZANYM ŻĄDZĄ PIENIĄDZA NIE MA MIEJSCA DLA SŁABYCHAndrew Freshet sądzi, że złapał szczęście za ogon. Pnie się po szczeblach kariery w jednym...

Ekoliski. Misja ratowania Ziemi
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Ekoliski. Misja ratowania Ziemi

Dwa sympatyczne liski, Miłka i Miłek, zabierają dzieci w podróż po Układzie Słonecznym. Wspólnie z nimi poszukują planety równie pięknej...