Kościół kobiet

Kapłaństwo kobiet? Katolickie feministki wypowiadające się o etyce seksualnej i antykoncepcji? Charyzmatyczne kobiety obecne w służbie liturgicznej? Feministyczne czytanie Biblii? Kobiety uprawiające poważną teologię? Walka o równouprawnienie w kościele?

TAK! - i nie tylko w teorii, ale i w praktyce, jak pokazuje na konkretnych przykładach z rozmaitych krajów i kręgów kulturowych Zuzanna Radzik. Kościół kobiet to pasjonująca podróż po istniejących na świecie praktykach, które pokazują, że udział kobiet w kościele jest o wiele szerszy i głębszy niż mogłoby się nam, Polkom i Polakom, wydawać.

Informacje dodatkowe o Kościół kobiet:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2015-04-24
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-64682-16-2

Kup książkę Kościół kobiet

Dodaj cytat

Kościół kobiet - opinie o książce

Avatar użytkownika - lucter
lucter
Przeczytane:2017-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Książka uświadomiła mi istnienie wielu rzeczy: jaka była obecność kobiet na soborze, jak się zrzeszają, jak działają (zakonnice prawniczki, obywatelskie nieposłuszeństwo i protesty przeciw broni nuklearnej) dążenia do diakonatu i kapłaństwa kobiet (a nawet ruch zbuntowanych kobiet, które zostały kapłanami wbrew zakazom i działają na obrzeżach, tam gdzie są przyjmowane), teologia feministyczna (i jej kształty zależnie od doświadczeń kobiet w różnych częściach świata), jak kościół widzi i opisuje naturę i rolę kobiety mimo zmieniających się czasów, no i oczywiście... GENDER (w polskim kościele straszy się nim bardziej niż diabłem , a np. w Indiach jest oficjalną polityką tamtejszego episkopatu, a to dzięki wielkiemu zaangażowaniu kobiet i mężczyzn - księży, którzy widzą palące problemy społeczne, jak przemoc wobec kobiet i konieczność działania). Bardzo rzetelnie napisana książka oparta na wielu źródłach pisanych i wywiadach.
Avatar użytkownika - baros83
baros83