Houston, mamy rozwiązanie Twojego problemu!

W ,,Kosmicznej rekrutacji" znajdziesz 100 autentycznych testów, łamigłówek i ćwiczeń wykorzystywanych przez Europejską Agencję Kosmiczną podczas naboru kandydatek i kandydatów do pracy. Ta bogato ilustrowana książka opiera się na doświadczeniach Tima Peake'a - astronauty, który w 2008 roku wraz z pięcioma innymi osobami przeszedł rekrutację, pokonując ponad 8000 kandydatów!

Każda część książki zawiera szereg zadań o różnym stopniu trudności - od łatwych po kosmicznie trudne. Po każdym teście znajdują się odpowiedzi, a także system ocen, który pokazuje, jak twoje wyniki wypadają w porównaniu z wynikami prawdziwego astronauty.

Łamigłówki i testy sprawdzają m.in.:

percepcję wzrokową i logikę, arytmetykę i koncentrację, gotowość psychologiczną, umiejętność pracy zespołowej, zdolności przywódcze, umiejętność przetrwania, umiejętności fizyczne i medyczne, języki obce (każdy astronauta musi znać rosyjski!).

Do tej pory tylko 557 osób odbyło podróż w kosmos. Ale dzięki temu unikalnemu spojrzeniu na prawdziwą selekcję astronautów przekonasz się, czy twoje marzenia o dołączeniu do grona zdobywców kosmosu mogą stać się rzeczywistością.

Czy masz to, czego potrzeba, aby polecieć w kosmos? Dowiedz się za: 3... 2... 1... 0... start!

Informacje dodatkowe o Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: The Astronaut Selection Test Book

Tagi: Popularyzacja nauki bóg

Kup książkę Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów

Kosmiczna rekrutacja. Testy i ćwiczenia ESA dla przyszłych astronautek i astronautów - opinie o książce

Zapytaj astronautę
Tim Peake0
Okładka ksiązki - Zapytaj astronautę

Czy w kosmosie jest szybki internet? Kiedy człowiek postawi stopę na Marsie? Jak pachnie przestrzeń kosmiczna? Czy w stanie nieważkości da się korzystać...

Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu
Tim Peake0
Okładka ksiązki - Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu

Lubisz patrzeć w gwiazdy? A co powiesz na zmianę perspektywy? Sięgnij po wyjątkowy album ze zdjęciami nie z tej Ziemi! Tim Peake został pierwszym...