Kosmiczne fenomeny. Szybki kurs historii astronomii

Nasi przodkowie od zarania dziejów prowadzili obserwacje nieba, nie do końca rozumiejąc mechanizmy i czynniki stojące za tym, czego byli świadkami. Wciąż rejestrowali potencjalny wpływ, jaki może mieć niebo - niekwestionowany autorytet - na ich codzienne życie. Mimo że w czasach nowożytnych możemy wyjaśnić wiele zjawisk astronomicznych, są one wciąż stosunkowo rzadkie i nadal wprawiają w zdumienie.

Ta książka wprowadza Czytelników w rzadkie i ulotne wydarzenia nad naszymi głowami - zjawiska zarówno bardzo dawne i odległe, jak i te stosunkowo nowe i bliskie. Oferuje szybki kurs historii astronomii, wskazując na sposoby obserwacji i wynalazki różnych kultur na przestrzeni czasu.

Informacje dodatkowe o Kosmiczne fenomeny. Szybki kurs historii astronomii:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Rare Astronomical Sights and Sounds

Kup książkę Kosmiczne fenomeny. Szybki kurs historii astronomii

Kosmiczne fenomeny. Szybki kurs historii astronomii - opinie o książce

Jonathan Powell0
Okładka ksiązki - Przypadek? Nie sądzę... prawdopodobieństwo, niepewność kwantowa, złudzenia poznawcze

Słownik oksfordzki wskazuje, że ,,wynik losowy" jest wynikiem bez przewidywalnej przyczyny lub projektu. Ale czy świat wokół nas nie jest rządzony przez...