Kraina baśni jest dla wszystkich

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2021-11-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788367075008
Liczba stron: 196
Tytuł oryginału: Meseország mindenkié

Ocena: 5 (2 głosów)

Książka składa się z siedemnastu baśni napisanych przez bardziej i mniej znanych współczesnych węgierskich pisarzy i pisarek. Historie oparte na znanych bajkach i opowieściach w centrum stawiają różnorodne postacie z marginalizowanych grup: Kopciuszek pochodzi z romskiej rodziny, Królowa Śniegu jest lesbijką.

,,Kraina baśni jest dla wszystkich" skierowana jest do wszystkich tych, którzy mają trudności ze znalezieniem swojego miejsca w świecie. Każda z baśni pokazuje, nie tylko to, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, ale przede wszystkim jak kolorowe i różnorodne może być życie.

Książka spotkała się z falą ataków prawicowych grup i węgierskiego rządu, który wprowadził niedawno haniebne prawo rzekomo broniącego młodzież przed ,,homopropagandą". Jednocześnie ,,Kraina baśni jest dla wszystkich" okazała się jedną z najgłośniejszych książek 2020 roku na Węgrzech i sprzedała się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy.

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Kraina baśni jest dla wszystkich

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kraina baśni jest dla wszystkich

Niesamowita książka, jakże inna od czytanych wcześniej przeze mnie baśni. Myślę, że każdy powinien zapoznać się z taką wersją baśni przedstawionych w tym zbiorze.

Link do opinii
       

Każdy z was pewnie zna jakieś baśnie ze swojego dzieciństwa. Węgierscy autorzy postanowili opowiedzieć nam znane baśnie zinterpretowane na swój sposób.
Znajdziecie tutaj 17 baśni. Jedne lepsze inne gorsze. Najbardziej podobały mi się 2.
,,Jesień"
Tytułowa Jesień - to długo wyczekiwana córka króla i królowej. Niestety, gdy miała 7 lat zachorowała i umarła jej mama. Jesień była chłopczycą. Uwielbiała męskie zajęcia. Król nie był z tego zadowolony. Miał magiczne lustro, które podpowiadało mu jak ma postępować ze swoją córką. Czy ta historia wam coś przypomina? Trochę inaczej opowiedziana baśń znana nam pod tytułem ,,Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków". Polecam tą interpretację nie tylko młodym czytelnikom. Z tej historii można dużo wynieść. Wspierajmy nasze dzieci w ich pasjach. Jak się kończy ta historia? Przekonacie się po jej przeczytaniu.
,,Baśń wiedźmy"
Jak wygląda baśń ,,Jaś i Małgosia" opowiedziana w oryginalny sposób? Czy i tutaj wiedźma jest zła? Historia godna polecenia.
Oprócz niezwykłych opowieści książka ,,Kraina baśni jest dla wszystkich" zawiera piękne ilustracje.
Gorąco zachęcam do poznania starych baśni w całkiem nowym wydaniu. Odświeżone i na czasie.
Książka idealnie nadaje się na prezent.

Link do opinii
Inne książki autora
Język rosyjski nowe wzory odmian czasowników
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Język rosyjski nowe wzory odmian czasowników

- Wzory odmian czasowników pierwszej i drugiej koniugacji - Komentarze gramatyczne z przykładami - Lista czasowników rosyjskich z tłumaczeniem - Praktyczne...

Jak nauczyć smoka mówić PROSZĘ
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Jak nauczyć smoka mówić PROSZĘ

Smok nie chce mówić ,,proszę". Czy Lilce uda się nauczyć go tego magicznego słowa? Jak nauczyć smoka to seria ośmiu książeczek dla najmłodszych dzieci...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy