Kraina baśni jest dla wszystkich

Książka składa się z siedemnastu baśni napisanych przez bardziej i mniej znanych współczesnych węgierskich pisarzy i pisarek. Historie oparte na znanych bajkach i opowieściach w centrum stawiają różnorodne postacie z marginalizowanych grup: Kopciuszek pochodzi z romskiej rodziny, Królowa Śniegu jest lesbijką.

,,Kraina baśni jest dla wszystkich" skierowana jest do wszystkich tych, którzy mają trudności ze znalezieniem swojego miejsca w świecie. Każda z baśni pokazuje, nie tylko to, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, ale przede wszystkim jak kolorowe i różnorodne może być życie.

Książka spotkała się z falą ataków prawicowych grup i węgierskiego rządu, który wprowadził niedawno haniebne prawo rzekomo broniącego młodzież przed ,,homopropagandą". Jednocześnie ,,Kraina baśni jest dla wszystkich" okazała się jedną z najgłośniejszych książek 2020 roku na Węgrzech i sprzedała się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy.

Informacje dodatkowe o Kraina baśni jest dla wszystkich:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2021-11-23
Tytuł oryginału: Meseország mindenkié

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Kraina baśni jest dla wszystkich

Kraina baśni jest dla wszystkich - opinie o książce

Niesamowita książka, jakże inna od czytanych wcześniej przeze mnie baśni. Myślę, że każdy powinien zapoznać się z taką wersją baśni przedstawionych w tym zbiorze.

Każdy z was pewnie zna jakieś baśnie ze swojego dzieciństwa. Węgierscy autorzy postanowili opowiedzieć nam znane baśnie zinterpretowane na swój sposób.
Znajdziecie tutaj 17 baśni. Jedne lepsze inne gorsze. Najbardziej podobały mi się 2.
,,Jesień"
Tytułowa Jesień - to długo wyczekiwana córka króla i królowej. Niestety, gdy miała 7 lat zachorowała i umarła jej mama. Jesień była chłopczycą. Uwielbiała męskie zajęcia. Król nie był z tego zadowolony. Miał magiczne lustro, które podpowiadało mu jak ma postępować ze swoją córką. Czy ta historia wam coś przypomina? Trochę inaczej opowiedziana baśń znana nam pod tytułem ,,Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków". Polecam tą interpretację nie tylko młodym czytelnikom. Z tej historii można dużo wynieść. Wspierajmy nasze dzieci w ich pasjach. Jak się kończy ta historia? Przekonacie się po jej przeczytaniu.
,,Baśń wiedźmy"
Jak wygląda baśń ,,Jaś i Małgosia" opowiedziana w oryginalny sposób? Czy i tutaj wiedźma jest zła? Historia godna polecenia.
Oprócz niezwykłych opowieści książka ,,Kraina baśni jest dla wszystkich" zawiera piękne ilustracje.
Gorąco zachęcam do poznania starych baśni w całkiem nowym wydaniu. Odświeżone i na czasie.
Książka idealnie nadaje się na prezent.

Peppa Pig. Dobrze wiedzieć. Piszę i liczę
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Peppa Pig. Dobrze wiedzieć. Piszę i liczę

Dobrze wiedzieć to edukacyjna książka z ulubionymi bohaterami. Mali czytelnicy poznają cyfry, litery i kształty. W środku ciekawe zadania do samodzielnego...

Rozmówki polsko-niemieckie
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Rozmówki polsko-niemieckie

Przejrzysty układ rozmówek stanie się pomocą dla wielu turystów w różnych sytuacjach z jakimi można zetknąć się przebywając poza granicami ojczystego kraju....