reklama

Krew Imperium

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2020-08-07
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788379645718
Liczba stron: 0

Tom 3 cyklu Bogowie krwi i prochu

Ocena: 0 (0 głosów)

Gdy nadchodzi czas ostatecznej bitwy najemnik, szpieg i generał muszą zawiązać niebezpieczne i nieprawdopodobne sojusze by przechylić szalę zwycięstwa.

Dynizyjczycy złamali zaklęcia pętające magię Kamienia Bogów. Michel Bravis uczyni co w jego mocy, by przeszkodzić najeźdźcom w użyciu artefaktu – nieważne, czy będzie to sianie zamętu w szeregach wroga, czy wzniecenie buntu Palo.

Na drodze inwazji Bena Styke’a na Imperium Dynizyjskie staje potężny sztorm. Gdy Ben staje na brzegu z dwudziestoma zaledwie Lasjerami, musi polegać na sprycie, a nie swej sile. Musi zdobyć sojuszników w obcym kraju, nie bacząc na to, że płonie w nim chęć walki.

Pozbawiona magii, fizycznie i emocjonalnie złamana, Lady Vlora Krzemień maszeruje na Landfall na czele adrańskiej armii. Pragnie zemsty na tych, którzy stanęli przeciwko niej i dopuścili się zdrady. Podczas gdy politycy knują by zniszczyć ja od wewnątrz, Vlora szykuje się do bitwy, której nie można wygrać.

Tagi:

Kup książkę Krew Imperium

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - redaktor
redaktor
Przeczytane:,
Krew Imperium Briana McClellana to zwieńczenie trylogii Bogowie krwi i prochu. To solidny kawał fantastyki, w której wojna przeplata się z magią i intrygami politycznymi.  W swej najnowszej powieści Brian McClellan prowadzi do finału wątki rozpoczęte we wcześniejszych tomach swojej trylogii – Grzechach Imperium i Gniewie Imperium. Oto doradca cesarza Dynizu, Ka-Sedial, gromadzi prastare monolity, nazywane boskimi kamieniami, i próbuje aktywować je, by stać się bogiem. Ben Styke przy pomocy Ka-Poel, wnuczki czarownika, również posiadającej magiczne zdolności, postanawia przeprowadzić akcję na terenie wroga i przejąć jeden z nich, by pokrzyżować plany przeciwnika. Niestety, w kluczowym momencie może liczyć na wsparcie jedynie dwudziestu zbrojnych, w dodatku okazuje się, że Ka-Sedial jest już w posiadaniu boskiego kamienia, przez co nasi bohaterowie zmuszeni są do podjęcia działań dywersyjnych. Te – równolegle – prowadzi również były szpieg Michel Bravis przy pomocy siostry Ka-Poel, Ichtracii, Uprzywilejowanej, starając się wyjaśnić, co stało się z setkami Palo, podbitymi przez Dyniz. Lady Krzemień również długo unika otwartej walki, stając naprzeciw trzech bardzo licznych armii Dynizu. W dodatku musi poradzić sobie z politycznymi intrygantami we własnych szeregach. Wątki te przeplatają się w liczącej niemal 800 stron powieści, ostatecznie prowadząc czytelników ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Krew Imperium

Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Pokaż wszystkie recenzje