Krok za krokiem. Z alkoholizmem można wygrać

"Krok za Krokiem" - to zbiór najnowszych tekstów na temat Programu Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików, który dla milionów uzależnionych stanowi rozwiązanie, szansę i nadzieję. Mowa jest w nich też o specyficznie rozumianym sponsorowaniu w AA, o Tradycjach Wspólnoty, osobistych losach, przeżyciach i doświadczeniach alkoholików.

Meszuge - pseudonim literacki polskiego pisarza, autora książek, artykułów i esejów dotyczących problematyki alkoholizmu, wyzwolenia z uzależnienia, Wspólnoty Anonimowych Alkoholików i Programu 12 Kroków AA oraz szeroko pojmowanego rozwoju osobistego. Ze względu na osobisty, momentami nawet intymny charakter pisarstwa Meszuge, bezkompromisowość oraz poruszający dramatyzm opisywanych spraw i zdarzeń, personalia autora chronione są specjalnymi umowami.

Informacje dodatkowe o Krok za krokiem. Z alkoholizmem można wygrać:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2014-01-07
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7767-957-9

Kup książkę Krok za krokiem. Z alkoholizmem można wygrać

Krok za krokiem. Z alkoholizmem można wygrać - opinie o książce

Książka pt. '' KROK ZA KROKIEM. Z alkoholizmem można wygrać'' autorstwa Meszuge przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które popadły we wszelkiego rodzaju uzależnienia.

Głównym problemem, o którym pisze, w niej autor jest trudny dla osób, które doświadczyły go, ale i również dla tych, którzy toczą, z sobą indywidualną walkę nad własnymi słabościami ulegając, mu w swojej niedoli użalając, się popadając w stan nietrzeźwości- alkoholizm.

Alkoholikom tak naprawdę łatwo nie jest się przyznać do tego, że podążają, drogą życia wybierając uzależnienia, a przy okazji krzywdząc osoby im bliskie bądź też ich nie zauważając, że znajdują się tuż obok nich.

Myślę, że i z czasem człowiek, który sięga, dna zdając sobie sprawę z tego, że ma, poczucie własnej wartości zadaje sobie pytania dotyczące podjęcia ryzyka czy chce, dokonać on nowych zmian w swoim życiu doświadczając ciągłej walki o lepszy los, na który nigdy nie jest za późno.

Decydując, się na przeczytanie tej książki chciałam poznać twórczość autora, którego do tej pory była mi nieznana oraz czy potrafi być on dobrym obserwatorem opisywanego głównego problemu, którego podjął się w niej opracować.

Książka ta składa się z 3 rozdziałów: nowe, stare, nowe.

Autor prezentuje w tej oto książce zbiór najnowszych tekstów dotyczących Programu Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików.

Uważam, że w każdy istniejący możliwy sposób można zdecydować się na zmiany mające związek z uzależnieniami, ale ta droga do pokonania nie będzie, taka prosta jak się nam na początku wydaje.

Podoba mi się to, że autor potrafi umiejętnie odnieść się w rozdziałach również do wydanych przez siebie wcześniejszych innych publikacji bądź też korzystać z cytowanych słów wybranych przez siebie autorytetów w ważnych dla niego wypowiedziach.

W szczególności ujęło mnie indywidualne spojrzenie autora na główny opisywany problem alkoholowy, wyjaśnienie pojęć oraz dokładne omówienie Programu Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików.

Zwróciłam również uwagę w rozdziale III na historię alkoholiczki, która to osobiście poruszyła mnie.

''Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu na kanapie.pl''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Alkoholizm zobowiązuje
Meszuge0
Okładka ksiązki - Alkoholizm zobowiązuje

Wiele chorób stanowić może zrozumiałe usprawiedliwienie zachowań, które w innych warunkach byłyby nie tylko uciążliwe, ale nawet naganne. Z alkoholizmem...

12 kroków od dna. Opowieść o trzeźwości osiągniętej dzięki Wspólnocie AA
Meszuge0
Okładka ksiązki - 12 kroków od dna. Opowieść o trzeźwości osiągniętej dzięki Wspólnocie AA

Nazywają mnie Meszuge. Jestem alkoholikiem. W chwili obecnej alkohol nie stanowi problemu w moim życiu. Jeśli mówię coś takiego podczas mityngu AA, to...