Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu

Za radą czarownika Merlina Artur założył Bractwo Okrągłego Stołu do walki ze złem. Ożenił się z Ginewrą, został koronowany w wieku 15 lat. Zbudował potężny zamek Camelot.

Legenda o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu jest jednym z najpowszechniejszych mitów kultury europejskiej. Król Artur miał być bardzo sprawiedliwym władcą, który wprowadził prawo w Brytanii. Jego rycerze poszukiwali świętego Graala. Graala mógł odnaleźć tylko najbardziej prawy spośród ludzi.

Informacje dodatkowe o Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2014-08-07

Kup książkę Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu

Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-02-11, Przeczytałam,
Uriel Waldo Cutler (ur. 1854, zm. 1936) – amerykański pisarz, autor opracowania cyklu arturiańskiego, który oparł na średniowiecznym romansie Thomasa Malory'ego. Ta powiastka jest o czasach gdy w Anglii zaczynają rządzić najlepsi królowie, między innymi nasz wspaniały król Artur "Pan i król nasz!". Oto nasz Artur w dzieciństwie został zabrany przez wielkiego czarodzieja Merlina. Gdy skończył lat 15 wrócił na zamek i osiadł na tronie. Wiele przeżył przygód, dzięki czemu zyskał wielu kompanów rycerskich i otrzymał Wielki Stół. To przy nim spotykali się nasi rycerze Okrągłego Stołu! Powiem Wam, że to cudowna historia, bodajże cały czas coś się dzieje król Artur czy Pan Lancelot dostarczali nam przygód wiele i nie sposób było się nudzić! I mimo że powieść rozgrywa się w V wieku, to język jest bardziej współczesny, niże np. w "Krzyżakach", gdzie tam do języka przyłożona ogromną wagę! Każda postać czymś się wyróżnia i stanowi waży element dla historii opisanej na kartkach tej powieści. Taki Artur- wielki i znakomity król. Wprowadził wiele zmian, zebrał rycerzy do Okrągłego Stołu i to od niego wszystko się zaczęło. Pan Lancelot- najznamienitszy rycerz, przynosił królowi ogromną sławę. Był niepokonany w turniejach rycerskich. Postacie są cudowne i każdą kocham równie mocno
Naprawdę niezły zbiór opowiadań o legendarnym królu Arturze. Książka zawiera różne historię zarówno o Arturze, Merlinie jak i o Rycerzach Okrągłego Stołu. Najbardziej znane fragmenty z życia tego owianego sławą króla znają chyba wszyscy, lecz w tej książce mnóstwo jest wzmianek o których nigdy wcześniej nie słyszałam. Jak dla mnie głównym minusem było to, że opowiadań o Merlinie było stanowczo za mało. Jest to moja ulubiona postać a jego historia została streszczona w zaledwie kilku rozdzialikach. Zawsze wyobrażałam sobie, że ten najpotężniejszy czarodziej miał naprawdę spory wpływ na życie Artura, również później, gdy ten już sprawował rządy w Camelocie. "Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu" jest książką przeznaczoną chyba głównie dla dzieci, o czym może świadczyć spora czcionka, która występowała przynajmniej w moim wydaniu. Jednak uważam, że każdy kto chociaż w niewielkim stopniu interesuje się historią króla Artura powinien ją koniecznie przeczytać.
Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu. Audiobook
U. Waldo Cutler0
Okładka ksiązki - Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu. Audiobook

Król Artur to legendarny celtycki władca Brytów z przełomu V i VI wieku. Bohater licznych legend, dzieł literackich i filmów. Za radą czarownika Merlina...