Królewna mroku

Berlinem wstrząsa brutalna seria morderstw młodych chłopców. Perfidny zabójca nazywający siebie ,,Królewną" wyszukuje swoje ofiary nocą na ulicach miasta i dusi je podczas miłosnych igraszek. Okrucieństwo, z jakim popełniane są zbrodnie, rzuca blady strach na berlińczyków. Policja rozpoczyna intensywne śledztwo.

Morderca pozostaje jednak nieuchwytny. W ucieczce przed wymiarem sprawiedliwości kupuje apartament w Toskanii, ale tam też nie potrafi uciec przed dręczącymi go demonami. Choć zarówno niemiecka, jak i włoska policja, depczą mu po piętach, on wciąż zabija.

Wkrótce morderca poznaje pięknego przewodnika wycieczek, Gianniego, syna karabiniera z Ambry i zakochuje się w nim bez pamięci. Niedoświadczony i nieśmiały chłopiec nie przeczuwa, że miłość Królewny może oznaczać śmierć, i wpada prosto w pułapkę...

Informacje dodatkowe o Królewna mroku:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2013-10-23

Kup książkę Królewna mroku

Królewna mroku - opinie o książce

Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2018-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Mam problem z oceną tej książki. Spodziewałam się strasznego, krwawego thrillera (czytałam nawet porównania do Cartera!), a otrzymałam powieść obyczajową z kryminałem w tle.

W zasadzie od pierwszych stron wiemy kto jest mordercą, kto brutalnie zabija młodych chłopców. Mamy możliwość z perspektywy mordercy obserwować ofiary, podejmować decyzje i poznać motywy postępowania Mathiasa – z pozoru zwykłego człowieka, agenta nieruchomości, syna, ojca i byłego męża. Ogromny plus tej powieści to właśnie możliwość poznania mordercy, autorka pozwala nam sięgnąć aż do jego dzieciństwa i sprawdzić, co sprawiło, że stał się psychopatą i mordercą. Czy ‘normalny’ człowiek może nagle stać się zły, czy jednak to zło narasta stopniowo latami, by w pewnym momencie eksplodować?

To ciekawa pozycja dla fanów wnikania w umysły mordercy, dla tych, którzy chcą zobaczyć, jak powstaje w człowieku myśl o zabijaniu, skąd się bierze. Trochę szkoda, że autorka zdecydowała się już od pierwszych stron ujawnić sprawcę, mogłoby być dużo ciekawiej.

Historia niebanalna, dobrze napisana i, moim zdaniem, warto po nią sięgnąć, ale nie należy spodziewać się krwawego kryminału, tylko raczej thrillera psychologicznego i powieści obyczajowej.

Avatar użytkownika - kselope
kselope
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Kolekcjoner dzieci
Sabine Thiesler0
Okładka ksiązki - Kolekcjoner dzieci

Utraty dziecka obawiają się wszyscy rodzice. Taki koszmar przeżywa niemiecka para turystów podczas urlopu w Toskanii. Ich synek, bawiąc się nad strumieniem...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;