Królik kontra Małpa i inwazja ludzi. Tom 2

Drugi tom bestsellerowych przygód zwierzątek, które pokochali czytelnicy z Wielkiej Brytanii. Odkąd przemądrzała Małpa spadła z nieba w kapsule kosmicznej, w lesie panuje absolutny chaos! Królik i reszta gangu - Gryzek, Wieprzek, Czarek z Żelastwa, Kaskabóbr i Skunks - mają serdecznie dość intruza. W dodatku mali przyjaciele muszą zmierzyć się z nieznaną siłą, którą są... ludzie. Autor scenariusza i rysownik Jamie Smart od wielu lat zajmuje się tworzeniem komiksów dla najmłodszych. Do najpopularniejszych tytułów jego autorstwa należą: ,,Królik kontra małpa", ,,Looshkin" i ,,Fish-Head Steve" - pierwszy komiks nominowany do prestiżowej nagrody im. Roalda Dahla dla najzabawniejszych powieści. Jamie Smart jest również autorem ilustrowanych książek dla dzieci (,,Flember: the Secret Book") oraz projektów multimedialnych (,,Find Chaffy").

Informacje dodatkowe o Królik kontra Małpa i inwazja ludzi. Tom 2:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-10-25
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Bunny vs. Monkey and the Human Invasion

Kup książkę Królik kontra Małpa i inwazja ludzi. Tom 2

Królik kontra Małpa i inwazja ludzi. Tom 2 - opinie o książce

Komiksy są chyba najlepszą formą czytania dla dzieci i nastolatków, zawierają one dużo obrazków i mało tekstu i chociaż ja nigdy nie rozumiałam ich fenomenu, staram się, żeby moje dzieci je poznały i same wybrały, czy wolą tradycyjne książki, czy może jednak komiksy.
Królik kontra małpa i inwazja ludzi to zbiór opowieści, które rozbawią was do łez, z tymi bohaterami zdecydowanie nie da się nudzić. Mamy tutaj podział na rozdziały, jakimi są wiosna, lato, jesień i zima, a w każdym opowieści, które mają po dwie lub trzy strony, więc są naprawdę krótkie, tak naprawdę jedną porę roku możemy spokojnie przeczytać na raz. Jak sam tytuł wskazuje, bohaterowie walczą w tej części z ludźmi i chyba nie muszę tutaj mówić, kto jest sprytniejszy. Mnie osobiście zachwycają imiona bohaterów, które sprawiają, że ma się uśmiech na twarzy, a moim ukochanym jest zdecydowanie Wieprzek.
Pomimo tego, że nie przepadam za komiksami, ten wyjątkowo mi się spodobał, czuć tutaj energię, humor i przyjaźń bohaterów, świetnie dogadują się razem i potrafią działać jako drużyna. Czuję, że będzie tu ulubiona seria wielu dzieci, ponieważ ja w tym wieku na pewno bym ją pokochała ze względu na cudowną grafikę, żarty, które bawią aż do łez oraz za te niesamowite pomysły. Do tego na samym końcu mamy kurs rysowania Wieprzka oraz Skunksa, a nawet mamy odpowiednie miejsce w książce, żeby ich tam narysować.
Na pewno będziemy z dziećmi czekać na kolejne części i śledzić dalsze losy tych bohaterów, żeby przekonać się, co jeszcze ciekawego może im wpaść do głowy.

Flashpoint Punkt krytyczny
Okładka ksiązki - Flashpoint  Punkt krytyczny

Flashpoint - Punkt krytyczny,opowieść o Flashu, najszybszym człowieku na świecie, zapoczątkowała nowy etap popularności tego nieco zapomnianego superbohatera...

Invincible, tom 5
Okładka ksiązki - Invincible, tom 5

Odkąd ojciec Invincible'a, Omni-Man, okazał się najeźdźcą z kosmosu planującym podbój Ziemi, Invincible wykonywał rozkazy Globalnej Agencji Obrony kierowanej...