Królowa Ciemności


Tom 3 cyklu Czarne Kamienie
Ocena: 5.5 (28 głosów)

Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud i ziemię przed skażonymi Krwawymi, musi stoczyć bitwę, wyzwolić straszliwą moc Czarownicy i na zawsze zniszczyć wszystkich swoich wrogów. Jednak do walki nie może stanąć sama.

Do królestwa przybywa oswobodzony z szaleństwa Daemon, przeznaczony jej Małżonek. Jego bezgraniczna miłość cementuje Ciemny Dwór i umacnia rządy Jaenelle, jednak nawet ich wspólna siła może być niewystarczająca, by powstrzymać nadciągające zło. Tylko największa ofiara ze strony Jaenelle może ocalić tych, których kocha – i królestwo, które przysięgła strzec.

Informacje dodatkowe o Królowa Ciemności:

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2009-10-07
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-62577-46-0
Liczba stron: 528
Tytuł oryginału: Queen of the Darkness
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Wyrwas-Wiśniewska

więcej

Kup książkę Królowa Ciemności

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Królowa Ciemności - opinie o książce

Avatar użytkownika - pierzu2
pierzu2
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Świetna jak cały cykl. Wisienka na torcie:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Luciria
Luciria
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Trzecia część cyklu ,,Czarne Kamienie" opowiada nam o walce pomiędzy Jaenelle Angelline (i jej dworem) i Hekatah SaDiablo, której towarzyszy Dorotea SaDiablo. Jaenelle ma sporo do stracenia, ale jeszcze więcej do zyskania. Poświęci wiele, by uratować powierzone jej przez los Królestwo. Wielu poświęci się również dla niej. Książka ta kończy główną trylogie serii. Jest pełna wzruszeń, zaskakujących zwrotów akcji, zachwyca, ale i powala na klęczki, a my błagamy o litość i wyrozumiałość. Świetnie napisana, trzyma w napięciu i co najważniejsze po przeczytaniu chcesz jeszcze.
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Wspaniałe zwieńczenie historii, zakończenie które Cię nie powinno zawieść :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - eren_neko
eren_neko
Przeczytane:2009-10-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Ładne zwieńczenie trylogii. Równie wciągająca jak poprzednie części.
Link do opinii
Avatar użytkownika - andziagandzia
andziagandzia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Tak samo wciągająca jak poprzednie części !
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-02-02, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF,
Ostatnia część trylogii Czarnych Kamieni. Książka tak samo trzyma w napięciu jak wcześniejsze dwie części. Dorothea oraz Hekatah są coraz bliższe przejęcia terenów na których panuje Jaenelle. Posuwają się one do porwania jej bliskich oraz okaleczenia samego Lorda. Do walki z nimi staje ona sama wykorzystując swoją cała potęgę. Pełna zwrotów akcji, humoru i smutku pozwala cieszyć się lekturą do samego końca.
Link do opinii

Po przeczytaniu drugiego tomu cyklu „Czarne Kamienie” miałam nieodparte uczucie, że teraz to się będzie działo. I nie myliłam się.

 

Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud i ziemię przed skażonymi Krwawymi musi stoczyć bitwę, wyzwolić straszliwą moc Czarownicy i na zawsze zniszczyć wszystkich swoich wrogów. Jednak do walki nie może stanąć sama. Na szczęście do królestwa przybywa oswobodzony z szaleństwa Daemon.

 

Ten tom podzielony jest jakby na dwie części. Pierwsza część promieniuje radością, spokojem, szczęściem. Przede wszystkim dlatego, że Lucivar odnajduje Daemona i sprowadza do Pałacu. Jednak szczęście tego drugiego nie jest pełne, bo Jaenelle zdaje się go odrzucać. W końcu do akcji wkracza Surreal, która wraz z Daemonem przybyła do Kaeleer. I ponownie wydaje się być odpowiednią osobą na właściwym miejscu.

 

Jednak szczęście nie trwa wiecznie. Kaeleer nadal zagrażają Hekatah i Dorothea, które nie cofną się przed niczym by swój cel osiągnąć. Królestwu zagraża wojna.

 

Kilka osób musi zadać sobie trudne pytania. Jak daleko sięga zaufanie? Ile można poświęcić w obronie bliskich? Ile człowiek może znieść cierpienia? A ile można poświecić dla miłości?

 

Jak dla mnie najlepsza część spośród całej trylogii. Anne Bishop powoli wciąga nas w świat Jaenelle i jej przyjaciół by zaraz nami wstrząsnąć i to porządnie. Miłość, przyjaźń, zobowiązania, wierność... Co z tego jest najważniejsze? Bohaterowie muszą sami odpowiedzieć na to pytanie.

 

Powiem szczerze, że nie mogłam oderwać się od książki. Zarwałam dwie noce, bo po prostu musiałam wiedzieć jak się ta historia skończy. A kiedy skończyłam, żałowałam, że to już. Żal mi rozstawać się z bohaterami.

 

Dodatkowym plusem tej książki humorystyczne sytuacje. Nieraz roześmiałam się w głos śledząc oswajanie się Daemona i Surreal z mieszkańcami Pałacu. Chodzi mi oczywiście o Krewniaków a zwłaszcza zmagania dziewczyny z Szarym Kłem.

 

Książkę polecam wszystkim, no może prawie wszystkim. Są sceny, które może nie są odpowiednie dla osób o słabych nerwach. Ale na pewno czas spędzony z nią nie jest czasem zmarnowanym. A czy się kończy happy endem? Niech każdy oceni to sam.

Link do opinii

Jaenelle, chociaż wcale nie pragnie być królową, ma świadomość, że dopóki nie założy własnego dworu, jej przeciwniczki nigdy nie uznają w niej niczego więcej od upartego dziecka. Jakieś ograniczenie umysłowe Hekatah i Dorothei każe im myśleć, że ta dwudziestoletnia kobieta da się omotać i wykorzystać. Nie chcą zobaczyć i uwierzyć, że w starciu z Jaenelle nie mają żadnych szans. Uwolniony z szaleństwa Daemon wraca do ukochanej, a to kolejny powód żeby odpuścić. Ale nie, szalone czarownice porywają bliskich Jaenelle, żeby zmusić ją do posłuszeństwa. Nawet nie zdają sobie sprawy, jakie kłopoty ściągają sobie na głowę. Powraca trochę mrocznego klimatu z pierwszej części, a akcja nie zwalnia do samego końca. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - grupa0
grupa0
Przeczytane:2018-04-13, Ocena: 6, Przeczytałem,

Deamon kocham, taką miłość to rozumiem

Link do opinii

Świetne zakończenie trylogii! Wciągające, nie pozwalające na nudę i komponujące się z całością! 

Link do opinii
Inne książki autora
Vision in Silver
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Vision in Silver

The Others freed the cassandra sangue to protect the blood prophets from exploitation, not realizing their actions would have dire consequences. Now...

Marked in Flesh
Anne Bishop 0
Okładka ksiązki - Marked in Flesh

For centuries, the Others and humans have lived side by side in uneasy peace. But when humankind oversteps its bounds, the Others will have to decide how...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy