Królowa oszczędzania. Mój rok bez zakupów

Mniej rzeczy w domu, więcej luzu w życiu - inspirująca historia pewnego eksperymentu

To nie jest kolejna książka o tym, jak żyć w duchu minimalizmu - to prawdziwa historia, która pokazuje jak piękne jest życie bez rzeczy, których nie potrzebujesz.

Cait Flanders szukała ucieczki od codziennych problemów nagradzając się kolejnymi zakupami. Kupowała pod wpływem impulsu myśląc, że dzięki nowym rzeczom poczuje się spełniona. Gdy zauważyła, że szczęście nie nadchodzi, a rośnie tylko dług, powiedziała sobie ,,dość" i zdecydowała się wstrzymać od zakupów aż przez rok.

,,Królowa oszczędzania" to zapis doświadczeń Cait z dwunastu miesięcy niezwykłego eksperymentu. W tym czasie ograniczyła do minimum niezbędne zakupy, pozbyła się siedemdziesięciu procent rzeczy ze swojego mieszkania, odkryła zalety ruchu zero-waste i nauczyła się naprawiać przedmioty, zamiast je wyrzucać. Wkrótce odkryła, że im mniej kupuje, tym bardziej jest szczęśliwa.

Dzięki tej książce ty także możesz poznać praktyczne sposoby na oszczędzanie i przekonać się, co tak naprawdę jest dla ciebie w życiu najważniejsze.

Informacje dodatkowe o Królowa oszczędzania. Mój rok bez zakupów:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-02-27
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Year of Less: How I Stopped Shopping, Gave Away My Belongings, and Discovered Life Is Worth More Than Anything You Can Buy in a Store

Tagi: bóg Poradniki praktyczne

Kup książkę Królowa oszczędzania. Mój rok bez zakupów

Królowa oszczędzania. Mój rok bez zakupów - opinie o książce

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2019-03-31,

Poradnik "Królowa oszczędzania" to zdecydowanie nie tylko poradnik. Jest to coś więcej. Autorka bowiem swoją książkę potraktowała jak spowiedź ze swoich zmagań związanych z "chorobą", którą jest zakupoholizm. Czytelnik został tu wtajemniczony w naprawdę bardzo osobiste i prywatne rozdziały życia Cait Flanders - jej dzieciństwo, "nieudana" rodzina, problem alkoholowy, itp. Takie zwierzenia z pewnością wymagały wielkiej odwagi i determinacji w dążeniu do celu. Jako czytelnicy,  powinniśmy więc to docenić.
        We wstępie autorka i bohaterka tegoż "pamiętnika" wyjaśnia dlaczego i kiedy postanowiła zająć się sprawa osobistych finansów, aby móc w pełni nad nimi panować. W dalszej części, krok po kroku, miesiąc za miesiącem, przeprowadza nas - odbiorców - poprzez jej osobistą "terapię" oszczędzania, minimalizmu i odgracania swojej przestrzeni życiowej. Z własnej autopsji i eksperymentowania, Cait może z dumą stwierdzić, że warto oszczędzać, bo faktycznie życie bez ciągłego konsumpcjonizmu jest dużo ciekawsze i radośniejsze. Mimo, że droga do osiągnięcia takiego stanu kosztowała ją sporo walki z własnymi słabościami i nawykami.
       Poradnik "Królowa..." to niezaprzeczalnie inspiracja dla tych, którzy tak, jak autorka chcą wreszcie nauczyć się kontroli nad budżetem osobistym, nad zakupami i wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy.  Niektórym z nas może się wydawać, że kwestia nabycia umiejętności oszczędzania jest błaha i prozaiczna. Przeczytajcie tę książkę, a zobaczycie, że  często wyjście na tzw. prostą ze swoimi finansami wcale nie jest sprawą do zrealizowania od tak - zwłaszcza, jak przez lata nabywało się zupełnie innych nawyków i zakupy były niemalże codziennością i lekarstwem na każdy smutek.

Książkę czytalo mi się przyjemnie i szybko.
Jeśli ktoś szuka poradnika tutaj go nie znajdzie. Jako dadatek jak najbardziej.

Jest to bardziej dziennik może nawet pamiętnik bo wpisy sa co jakiś czas.

Powiedziałabym ze książka jest o wszystkim (motyw zakupów i oszczędzania, motyw uzależnienia alkoholem, motyw podróży, motyw pracy, motyw prowadzenia bloga, motyw przyjaźni no i związków)

Niektóre rady sa fajne które odnioslam do siebie i ktore byly mi bliskie, inne przynajmniej dla mnie są lekko oderwane od rzeczywistości.

Ogólnie polecam jednak bez podejścia iz jest to czysty poradnik dotyczacy oszczedzania czy zakupów. Tutaj nie będzie złotych i cennych rad. Tutaj są rady proste wraz z przemyśleniam