Królowie Clonmelu

Tytuł oryginału: The Kings of Clonmel
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Tom 8 cyklu Zwiadowcy

Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta który wyruszył na Wschód by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii. Gdy powraca przywozi ze sobą fatalne nowiny... Kult wyznawców fałszywego bóstwa panoszy się we wschodnich dominiach. Nazywający siebie Odszczepieńcami heretycy sieją niepokój i podburzają ludność Hibernii. Pięć z sześciu królestw znajduje się już pod ich kontrolą... Tylko Clonmel opiera się jeszcze heretyckim wpływom ale jeśli będzie walczył samotnie upadnie. Will Halt i Horace wyruszają na Wschód by przywrócić dawny porządek. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoni mistrza Zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób wpłyną one na sytuację w Hibernii

Kup książkę Królowie Clonmelu

Opinie o książce - Królowie Clonmelu

Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-04-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kolejny tom znakomitej serii. Wciąż zaskakuje, wciąż śmieszy. Nie wiedziałam, że Halt ma... nie powiem Wam. Za każdym razem kiedy czytam kolejną książkę z tej serii przypominam sobie, dlaczego cały cykl tak mi się podoba. Polecam gorąco
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016,
Spokojniejszy tom. Podoba mi się, że dowiadujemy się więcej o Halcie. Na duży plus jest też to, że widzimy do czego doprowadza nieudolność władzy i fanatyzm religijny. Dowiadujemy się więcej o podłej naturze człowieka, chcącego wzbogacać się na tragedii innych. PS. Halt przyozdabiany sadzą i herbatą - made my day!
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
"Królowie Clonmelu" to już 8 tom serii. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z części 6, kiedy to Will jest pełnoprawnym zwiadowcą. W moim odczuciu jest to jedna z lepszych części tego cyklu. Można zauważyć zmiany w zachowaniu Horace oraz Halta. Przygody bohaterów są jak zawsze wyśmienite. Duże znaczenie ma też ukrywana do tej pory przeszłość starszego zwiadowcy. Książki te pociągają mnie również za czasami zapomniane w naszych czasach wartości, takie jak prawdziwa przyjaźń, męstwo, chęć obrony niewinnych.
Avatar użytkownika - grupa0
Przeczytane:2017-09-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017,
Cesarz Nihon-Ja
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Cesarz Nihon-Ja

Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie...

Bitwa na Wrzosowiskach
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Bitwa na Wrzosowiskach

Pozbawiony tytułu barona Morgarath uciekł z Zamku Gorlan, by uniknąć kary za zdradę stanu. W Araluenie zapanował względny pokój. Jednakże ukrywający...

- Żadnych. Byle nie ''Siwobrody Halt'' - odpowiedział.
Horace nie omieszkał wyrazić swojego rozczarowania:
- Ależ to jedna z moich ulubionych piosenek!
Halt spoglądał na twarze obu uradowanych młodzieńców.
- Mam dziwne wrażenie, że jeszcze mi przyjdzie gorzko żałować, iż zgodziłem się przystać do oddziału specjalnego - burknął.