Kroniki wariata

Można – jak to ma w zwyczaju Żelazny Karzeł Wasyl – wielokrotnie pożegnać się z życiem. Skręcając się ze śmiechu przy lekturze tej książki.

W tych szalonych, brawurowo napisanych kronikach znajdziecie:
− intymne porady aż dwóch specjalistów: Gandalfa i Mgra Czupurnego
− przygody Żelaznego Karła Wasyla
− spostrzeżenia pana Henia
− pamiętnik Doktora Wyciora
− najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata

Kto pamięta tych bohaterów z fal radiowej Trójki i innych anten, będzie szczęśliwy, spotykając ich ponownie, kto nie pamięta − tym bardziej nie będzie zawiedziony. To już klasyka polskiego humoru.

Dostajemy także opowieść o tym, jak trudne życie ma Wojciech Mann ze swoim wydawcą. A z drugiej strony, jak nadludzkich wysiłków i forteli potrzeba, by wydać książkę rozchwytywanego autora.

Nic w tej książce nie jest takie, jakie się wydaje. Nade wszystko zaskakuje Wojciech Mann − nawet widzów i czytelników przyzwyczajonych do jego błyskotliwych gagów.

Informacje dodatkowe o Kroniki wariata:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-11-02
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-240-2200-7

Kup książkę Kroniki wariata

Kroniki wariata - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-01-17, 26 książek w 2014r,
Zacznę od tego, że podoba mi się układ książki. Jest jak świat, w którym żyjemy; chaotyczny, fragmentaryczny. Na co dzień bombardowany znaczną ilością informacji. Sama okładka przypomina tabloid. Wszystko razem jest bardzo spójne. Spójne w tym niespójnym świecie. Do pozytywnie zakręconej treści, dodane są dokładnie wyselekcjonowane foty. Rewelacja. Książka skierowana jest do czytelnika z poczuciem humoru. Z szeroko rozumianym poczuciem humoru. Zdawać by się mogło - nieuporządkowane, krótkie niezwykle zabawne, okraszone dawką absurdu teksty, - z czytelnikiem czynią cuda. To nie jest sernik z rodzynkami - to misa rodzynek. W. Mann, wita czytelnika dużą dawką humoru i pozostawia go z uśmiechem po zamknięciu książki. To dobry, kulturalny, wysublimowany humor! Zostałam dobrze ugoszczona. Czy najedzona? Owszem. Jednak chcę więcej. I więcej. Ulubione cytaty; Wiadomości. Z kraju. Najnowocześniejsze urządzenie badawcze wykonane w Instytucie Elektromechaniki Politechniki Ostrowskiej w okolicy kilku hut wykazało straszny smród. 35str. Wiadomości. Z kraju. Zabawnego odkrycia dokonał rolnik z huty Katowice Bolesław Boczek. Oglądając się dokładnie w lustrze, Bolesław Boczek odkrył, że ma warkocze. 59str. Wiadomości. Z Kraju. Inż. Jędrusik skonstruował autobusik, który działa z rozpędu bez napędu. Matka inżyniera Jędrusika, jest już dawno aresztowana. Była pijana. 59str.
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-03-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Bohaterowie przez niektórych trochę zapomni, a może w ogóle nie znani przez młodych ludzi z radiowej trójki powracają dzięki panu Wojciechowi w książce "Kroniki wariata z kraju i ze świata", przypomnijmy sobie ich to - intymne porady aż dwóch specjalistów: Gandalfa i Mgra Czupurnego - przygody Żelaznego Karła Wasyla - spostrzeżenia pana Henia - pamiętnik Doktora Wyciora
Avatar użytkownika - Birgitta
Birgitta
Przeczytane:2013-07-13, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek - 2013,
Bardzo słaba, niestety. Szkoda, bo pana Wojtka uwielbiam. Ale najlepiej wychodzi mu jednak improwizowanie w Trójce.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-01-08, Ocena: 3, Przeczytałam,
hmm... trudno mi ocenić tą pozycję, dlatego napiszę na gorąco, co myślę. Spodziewałam się czegoś innego. Wojciecha Manna znam z rewelacyjnego humoru sytuacyjnego... Mgr Czupurny radzi, Gandalf kusi, Żelazny Karzeł Wasyl... zdecydowanie nie przypadli mi do gustu, Natomiast Inż. Koźlik, dr Wycior i Pan Henio jak i Gry i zabawy dla najmłodszych... można się nieźle uśmiać, wrócić do czasów nie tak przecież odległych i ... znaleźć przeszłość w teraźniejszości... zabawne sytuacje:)
Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:2012-12-24,
Kiedy zobaczyłam tę książkę, nie do końca byłam pewna, z czym mam do czynienia. Czy to jakieś czasopismo założone przez Manna? Czy to kolejna książka autobiograficzna? Czy to żart? Przeczytałam i wciąż nie wiem, czym są „Kroniki wariata”, ale wiem, że warto je przeczytać. Dla megaabsurdalnego humoru, który wypełnia każdą stronę (także te, na których są zdjęcia). W trzynastu rozdziałach znajdziemy na pierwszy rzut oka bezsensowne i niepowiązane ze sobą historyjki, skecze, tekściki, w których występują zwariowane postacie (choć przecież niby normalne). Pozwala oderwać się od codzienności.
Avatar użytkownika - edytka222
Przeczytane:2012-12-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską
Wojciech Mann 0
Okładka ksiązki - Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską

Mistrz dystansu do świata i siebie w jedynej takiej rozmowie. Znaki firmowe: głos, wygląd, poczucie humoru. Nie można go pomylić z nikim innym, jest...

RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą
Wojciech Mann0
Okładka ksiązki - RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą

Wojciech Mann po raz pierwszy opowiada o swej młodości, przygodach z muzyką i muzykami oraz o tym, dlaczego nie został saksofonistą. Jakimi metodami Wojciech...