Krótka piłka

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-04-04
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-88722-28-8
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: Dropshot
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Tom 2 cyklu Myron Bolitar

Ocena: 4.94 (47 głosów)

Od kuli ginie była gwiazdka tenisa, dwudziestoczteroletnia Valerie Simpson. Przed śmiercią próbowała bezskutecznie umówić się z Myronem Bolitarem. Głównym podejrzanym jest klient Myrona, utalentowany czarnoskóry tenisista, Duane Richwood, który prawdopodobnie rozmawiał z Valerie dzień przed morderstwem. Prowadząc prywatne dochodzenie, Myron i jego przyjaciel, zblazowany psychopata Win Lockwood, wpadają na ślad zabójstwa popełnionego sześć lat wcześniej w ekskluzywnym klubie tenisowym.

Kup książkę Krótka piłka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Krótka piłka

Avatar użytkownika - gendun
gendun
Przeczytane:2021-12-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Sprawnie napisany kryminal z rozwiazaniem,ktore nie nasuwa sie czytelnikowi od samego poczatku. Napisany lekko i niepozbawiony humoru! Bohaterowie ktorych mozna polubic-chociaz glowna trojka ma wiele wspolnych cech z bohaterami powiesci Dennisa Lehane. Ale jesli juz czerpac wzorce,to od najlepszych!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2018-02-24, Ocena: 4, Chcę przeczytać,

"Krótka piłka" stanowi drugi tom serii, której bohaterami są były sportowiec Myron Bolitar i zblazowany i psychopatyczny Win Lockwood, ale można ją czytać bez znajomości pierwszego tomu - ja akurat poznałam tę serię od... najnowszego tomu - czyli "W domu". To właśnie za sprawą tej książki sięgnęłam po kolejną historię Harlana Cobena, bo ten duet wyjątkowo mi się spodobał. Podobnie jak poczucie humoru autora! „Krótka piłka” podobała mi się jednak mniej niż „W domu”.

Tym razem Win i Myron badają sprawę zastrzelonej tenisistki – Valery. Dziewczyna była kiedyś wielką gwiazdą, ale spadła z piedestału i przeżyła ciężkie załamanie nerwowe. Po sześciu latach od tego momentu zapragnęła wrócić do gry, jednak kres tym marzeniom położył nieznany sprawca, który strzelił do niej w tłumie ludzi. Myron czuje potrzebę wyjaśnienia tej sprawy, bo Valery próbowała wcześniej się z nim kontaktować, a ponadto podopieczny jego agencji – utalentowany tenisista Duane wydaje się mieć coś wspólnego z zabitą dziewczyną.

Myron i Win jak zwykle nie wahają się narazić wpływowym ludziom, byle tylko dotrzeć do prawdy. Oczywiście jest także oryginalna i nietuzinkowa Esperanza, która jak zwykle potrafi znaleźć najbardziej tajne informacje i świetnie rozumie się z Myronem. Detektywi mają przeciwko sobie senatora, matkę zabitej dziewczyny, policję i byłego trenera Valery, a także wpływowych i niebezpiecznych gangsterów. Mimo gróźb kontynuują śledztwo i – oczywiście – rozwiązują zagadkę. Fakt, że mniej więcej w połowie domyśliłam się prawdy, nie zepsuł mi przyjemności z lektury.

„Krótka piłka” to świetnie napisana książka, pełna dowcipnych dialogów i gry z czytelnikiem. Akcja toczy się dość szybko i choć w sumie większą część śledztwa zajmują spotkania i rozmowy z różnymi ludźmi, to trudno się od niej oderwać, aczkolwiek nie jest to najlepsza z książek Harlana Cobena.

Link do opinii
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2017-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Myron jest agentem gwiazd sportu, kiedy ginie tenisistka Valerie postanawia wyjaśnic omoliczności jej śmierci. Na jaw wychodzą różne sprawy z przeszłości. Pomaga mu w tym Win jego przyjaciel. Okazuje się że jest w to zamieszana matka jednego z tenisistów Duane. To ona chcąc chronic syna posuwa się do kłamstwa a nawet morderstwa. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - SlasheE
SlasheE
Przeczytane:2016-02-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Książka zaczyna się od meczu US Open, na którym goszczą oczywiście Myron Bolitar - agent sportowy, a także Will. Już na samym początku spotykamy się z niewiarygodnym i genialnym humorem obu panów, który towarzyszy nam przez całą powieść. Podczas meczu od kuli z pistoletu ginie młoda dziewczyna, kobieta, tenisistka - Valerie Simspon. Sześć lat wcześniej jej kariera zapowiadała się obiecująco. Wspinała się powoli na szczyt, po szczeblach kariery. Jednak nieoczekiwanie jej karierze położyło kres załamanie nerwowe. Okazuje się jednak, że nie do końca tak było; dziewczyna była krzywdzona przez swojego trenera, a jej rodzina próbowała zatuszować wszelkie złe zdarzenia z tamtego okresu tłumacząc, że w ten sposób chcieli ją chronić. Jej morderstwo zostaje powiązane z klientem Myrona, który akurat tego dnia miał rozgrywki. Dlatego postanawia rozwikłać zagadkę jej tajemniczej śmierci, uzmysławiając sobie, że kobieta kilkakrotnie próbowała się z nim skontaktować i poprosić o pomoc. Myron wkracza jednak na niebezpieczny teren. Odkrywa rodzinne sekrety i tajemnice, które miały nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Dostaje nawet ostrzeżenia od jednego z braci Ache, który należy do mafii. Grożą mu śmiercią, a także tym, że jego bliskim stanie się krzywda. Jego ukochana Jessica o mały włos nie traci życia. Myron jednak jest nieugięty i nie zamierza się poddawać. Uważam, że jest to dość pasjonująca książka. Nie jest to może fabuła zasługująca na największe nagrody, ale z pewnością wciąga i czyta się z zapartym tchem. Powieść jest pełna moim zdaniem nieoczekiwanych zwrotów akcji; ba, sama akcja toczy się dość szybko, co jest moim zdaniem na plus, bo nie jest rozwleczona niepotrzebnie. Swoją drogą autor kończył swoje rozdziały tak, że po prostu nie sposób było się oderwać od czytania. Miałam już przyjemność sięgnąć po książki tego autora i muszę przyznać, że jestem zachwycona łatwym i przyjemnym w odbiorze językiem, a także dystansem i niewiarygodnym poczuciem humoru! Bez dwóch zdań polecam wszystkim czytelnikom tę książkę - jak i oczywiście resztę jego twórczości.
Link do opinii
Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2015-06-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2015,
Początek strasznie nudny i przydługi nie zapowiada tak ciekawej fabuły. Można wydedukować kto jest kim, ale kto zabił i dlaczego zaskakuje. Książkę czyta się jednym tchem. Polknelam ja w kilka godzin i nie żałuję!
Link do opinii
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2015-05-25, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2015,
no nieźle wykombinowane dlatego przyznaje 4+ , wciągająca fabuła, Myrona od razu polubiłam ,Wina też ( strach go nie lubić :P ) , chcę czytać kolejne książki z tej serii bo interesuje mnie co ten duet jeszcze wymyśli. Win z dziwnym poczuciem moralności i własnym kodeksem etycznym i Myron z bardzo rozwiniętym poczuciem sprawiedliwości. Czy prawda do której tak usilnie dążą faktycznie warta jest odkrycia. Czy morderstwa z przeszłości wiążą się z morderstwem Valerie, czy jedyny wspolny mianownik to tenis ?
Link do opinii
Avatar użytkownika - pabelkopablo
pabelkopablo
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 5, Przeczytałem,
To moje drugie zetknięcie z ,,piórem" Cobena i szczerze muszę przyznać, że bardzo owocne i zwyczajnie ,,fajne". Bardzo interesującymi postaciami są Myron i Win. Coben stopniuje wydarzenia i fakty pozostawiając nas w zadumie i niepewności do ostatnich stron. Tak właśnie wg mnie powinna być budowana literatura kryminału, sensacji, itp. Czuję, że ten autor staję się moim ulubionym w dziedzinie kryminałów i sensacji. Warta uwagi.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-10-12, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Harlan Coben.To nazwisko to gwarancja dobrej lektury.To zagadka do rozwiązania,i porcja dobrego,nieco ironicznego humoru.Bo taki jest Myron Bolitar, agent sportowy który zajmuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych.Tym razem wydarzenia mają miejsce w świecie sportu.Książka pokazuje ile brudu i intryg może być gronie sportowców ,ich agentów i trenerów.Książkę szybko się czyta,a rozwiązanie zagadki,nie jest takie oczywiste-jakim się wydaje.
Link do opinii
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2014-06-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, audiobooki,
Bohaterem książki Jest tradycyjnie Myron Bolitar, agent sportowy. podczas trwającego Wimbledonu ginie była gwiazda młodzieżowego tenisa Valerie Simpson. Przed śmiercią próbowała skontaktować się z Myronem. Agent opiekuje się Dueanem Richwoodem, który jest głownym podejrzanym w sprawie zabójstwa Valerie. Myron próbuje rozwiązać zagadkę. Książka z tych łatwych i przyjemnych. Niestety minusem jest lektor Mirosław Utta. Lektorem filmowym jest niezły, natomiast jak dla mnie nie sprawdza się przy czytaniu książek.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AmandaBudyn
AmandaBudyn
Przeczytane:2013-09-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Coben nigdy nie zawodzi. warte przeczytania!
Link do opinii

Naprawdę ciekawa książka. To kryminał z przeszkodami, w którym do końca nie wiadomo kto jest kim. Według mnie poziom prawie jak Christie. Dodatkowym atutem jest postać detektywa Myrona, z którym ja spotkałam się po raz pierwszy, ale nie ostatni. Znakomity kryminał, który utrzymał mnie w ciekawości i napięciu aż do końca. 

Link do opinii

Ach te thrillery?, wciągają na maxa.
Majron jest przystojny, miły z sercem na dłoni, jego kumpel zimny z zasadami, ale z sercem po dobrej stronie. Mamy więc ciekawych głównych bohaterów i ich pełne ekscytacji przygody ? Dla mnie super ??

Link do opinii

Podczas meczu US Open zostaje zastrzelona Valerie Simpson - tenisistka, która chciała wrócić do sportu po załamaniu nerwowym. Głównym podejrzanym staje się klient Myrona, Duane Richwood, który w momencie popełnienia morderstwa znajdował się na korcie. Mężczyzna dzień wcześniej rozmawiał z Valerie. Myron i Win muszą znaleźć mordercę Valerie. W trakcie dochodzenia mężczyźni trafiają na ślad zbrodni sprzed 6 lat...

Drugie spotkanie z Myronem i Einem, które było bardzo udane. W którymś momencie podejrzewałam, jak może się ta historia skończyć, ale jednak element zaskoczenia był.

Link do opinii

Jak każda kolejna powieść Cobena podobała mi się. Może nie było efektu zaskoczenia ani szczególnie ciekawej akcji, ale trzyma dobry kryminalny poziom. Zagadka była interesująca i do ostatnich stron nie domyślałam się rozwiązania. Godna polecenia choć nie najlepsza tego autora. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - MonstersUnderBed
MonstersUnderBed
Przeczytane:2018-09-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 25 książki 2018,

Coben nie rozczarowuje nigdy. Niektóre jego książki podobają mi się bardziej, inne mniej, ale nie przeczytałam jeszcze nic, co byłoby złe. Tym razem Myron i Win rozwiązują zagadkę zabójstwa byłej gwiazdy tenisa, które według nich połączone jest z inną śmiercią sprzed lat.

Pewnych rzeczy domyślam się sama, moim zdaniem są przedstawione w dość oczywisty sposób. Jednak na pełne rozwiązanie muszę czekać, aż Myron poda mi je na talerzu, bo nie mogę skojarzyć ze sobą niektórych faktów. Fabuła ma sens, nie ma naciąganych głupot, nie ma przynudzania, niepotrzebnego wydłużania akcji. Coben świetnie potrafi narzucić tempo narracji tak, aby czytelnik w żadnym momencie nie zaczął się nudzić.

Link do opinii
Inne książki autora
Zostań przy mnie
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Zostań przy mnie

Megan Pierce wiedzie życie będące ucieleśnieniem American Dream: u boku męża. w domu z ogrodem i basenem, realizując się jako matka nastoletnich dzieci...

Nie odpuszczaj
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Nie odpuszczaj

Małe miasto. Jedna tragiczna noc. I wielka tajemnica, która przetrwała lata. Przed laty, jeszcze w szkole średniej, detektyw Napoleon „Nap”...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Małżeństwo powinno opierać się na romantycznych uczuciach. Tymczasem intercyza, mówiąc bez ogródek, jest równie romantyczna jak lizane kosza na śmieci.


Więcej

(...) można stwierdzić, że stosując przemoc, współczesny człowiek powraca do swych pierwotnych cech i zbliża się do natury, czy też do ideału Locke'a. I owszem, przemoc jest największym wyzwaniem dla człowieka, najtrudniejszą próbą jego siły fizycznej i zwierzęcego sprytu. Pomimo to jest obrzydliwa. Człowiek - przynajmniej teoretycznie - w trakcie ewolucji rozwijał głównie swój umysł. Oczywiście, nie można zaprzeczyć, że przemoc może dostarczyć niezwykle silnych doznań. Tak samo jak skok z samolotu bez spadochronu.


Więcej
Reklamy