Krowa Matylda jest nie w humorze

Kolejna książka o zawadiackiej bohaterce - krowie Matyldzie. Kiedy pewnego ranka zadzwonił budzik, krowa Matylda zauważyła, że coś się zmieniło. Nie miała ochoty wstawać ani towarzyszyć listonoszowi w jego pracy. Inne zwierzęta zauważyły, że krowa Matylda jest przygnębiona. Proponowały wspólne zabawy, ale i to na nic. W końcu Matylda sama doszła do wniosku, że nie chce jej się dłużej mieć złego humoru. A gdy usłyszała, że wszyscy przyjaciele szukają sposobu, jak jej pomóc i że jest im potrzebna, wróciła jej chęć do życia. Zabawna, pięknie ilustrowana książka.

Informacje dodatkowe o Krowa Matylda jest nie w humorze:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2024-02-28
Tytuł oryginału: Lieselotte macht nicht mit

Kup książkę Krowa Matylda jest nie w humorze

Krowa Matylda jest nie w humorze - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2024-03-04, Przeczytałem,

"Krowa Matylda" to seria książek dla dzieci, której strony aż tryskają humorystycznymi perypetiami i niecodziennymi przygodami. Nietypowa główna bohaterka, nieustannie dostarcza czytelnikom dawkę pozytywnej energii i nieprzewidywalnych zachowań.

Matylda, krowa o charakterze tak ekstrawaganckim jak plamy na jej skórze, stanowi kwintesencję nieograniczonej kreatywności i nonszalancji. Jej szalone pomysły i nietypowe zachowania potrafią rozbawić nawet najbardziej zatwardziałego czytelnika.

W najnowszym tytule Matylda budzi się z dość zaskakującą, jak dla niej, zmianą w nastroju. Zwykle pełna energii i radości, tego dnia czuje się wyjątkowo przygnębiona. Nie chce brać udziału w żadnych aktywnościach, nie ma ochoty towarzyszyć listonoszowi w codziennej trasie ani bawić się z pozostałymi zwierzętami. Czy Matyldzie uda się odzyskać swój luz i entuzjazm, dzięki oryginalnym pomysłom jej wiernych przyjaciół?

Opowieści o Matyldzie nie tylko bawią i rozbawiają, ale także kryją w sobie sporą dawkę mądrości, która przemyca się między komicznymi sytuacjami. Kolorowe ilustracje dodają życia historiom, zachęcając czytelników do bliższego przyjrzenia się każdemu szczegółowi. Seria ta to jak podróż po krainie radości, gdzie każda strona książki kryje nową niespodziankę i uśmiech. Przygody Matyldy, krowy z wyższą misją, to doskonały sposób na oderwanie się od rzeczywistości i zanurzenie się w świetnej zabawie, która rozśmieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Krowa Matylda szuka skarbu
Alexander Steffensmeier0
Okładka ksiązki - Krowa Matylda szuka skarbu

Kolejne przygody niezwykle sympatycznej krowy Matyldy. Pewnego dnia Matylda odkrywa w swojej listonoszce tajemniczy skrawek papieru. Jest przekonana, że...

Krowa Matylda nie chce się kąpać
Alexander Steffensmeier0
Okładka ksiązki - Krowa Matylda nie chce się kąpać

Podczas wspólnych harców krowa Matylda i jej przyjaciele z gospodarstwa bardzo się pobrudzili. Przed snem wszyscy muszą się porządnie umyć...