Krwawy orzeł

Kosmopolitycznym Hamburgiem, miastem zarówno porządnych obywateli i wielkich finansów, jak i prostytutek oraz narkotykowych gangów, wstrząsa seria makabrycznych morderstw. Bestialsko okaleczone zwłoki kobiet wydają się wykluczać pieniądze, czy seks, jako motyw zbrodni. A więc gdzie go szukać.

Nadkomisarz Fabel nie jest typowym policjantem. Potrafi sięgnąć wyobraźnią dalej niż na to pozwalają techniki śledcze. Dochodzenie przypomina przejście przez niekończący się enigmatyczny labirynt, za każdym zakrętem czeka nowa tajemnica, która odkrywa kolejne zagadki, a z nich wyłaniają się następne pytania.

Akcja powieści trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Informacje dodatkowe o Krwawy orzeł:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011-10-05
ISBN: 978-83-7670-257-5

Kup książkę Krwawy orzeł

Krwawy orzeł - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mexter
Mexter
Przeczytane:2014-08-10, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-06-01,
Książka jest naprawdę Bardzo dobra. Nie mogłam się od niej oderwać. Świetnie napisana, opisy nie zanudzały mnie."Chłonąc" zdanie po zdaniu miałam pretensje do siebie, ze nie potrafię szybciej czytać. Pan Lipszyc Paweł wykonał kawał świetnej roboty tłumacząc tekst, natomiast wydawnictwo przygotowało bardzo fajne wydanie... okładka ze znakiem zapytania jest fenomenalna! Książkę kupiłam w ciemno, zaciekawiła mnie oprawa książki. Okazało się, że zakup w 100% udany!
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-01-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Hamburg. Komisarz Jan Fabel musi zmierzyć się z psychopatycznym mordercą, który w szczególnie okrutny sposób morduje kobiety: wyłamuje żebra i dosłownie wyciąga na wierzch płuca. Ślady prowadzą do tureckiej i ukraińskiej mafii działających w Hamburgu. Poznajemy schemat działania niemieckich służb specjalnych, które rozpracowują podziemny światek. Książka dość przewidywalna, język też nie zachwyca. Kryminał wymieszany z sensacją.

"Krwawy orzeł" to kolejny tom serii Craiga Russella o nadkomisarzu Janie Fabelu. No i jeden z wcześniejszych niż czytałam, przez co mam wrażenie jakbym cofała się w przeszłość. Ale jestem w stanie poukładać sobie wszystko.

W tym tomie przeciwnikiem Fabla jest tajemniczy ukraiński były wojskowy, o którym krążą mrożący krew w żyłach opowieści. A w Hamburgu dochodzi do bardzo brutalnych  morderstw oraz gwałtów. I zdają się mieć źródło w mitologii nordyckiej. Śledztwo prowadzi Fabla na Ukrainę oraz do wydarzeń w Wietnamie.

Tom jest bardzo mroczny. Zbrodnie, które są opisywane są bardzo okrutne. Ukazuje nam jak wojna może zniszczyć człowieka. A także jest świetnym polem popisu dla psychopatów. Podoba się mi u Russella to, że zawsze tłem powieści są wydarzenia historyczne. No, prawie zawsze.  Jak zwykle od pierwszej do ostatniej strony hamburska policja ściga się z czasem. Niemal do samego końca ciężko przewidzieć jak to się skończy. Nie da się przy tej książce nudzić. Polecam ale nie jako lekturę do poduszki.

Baśniowy morderca
Craig Russel0
Okładka ksiązki - Baśniowy morderca

Kosmopolitycznym Hamburgiem , miastem zarówno porządnych obywateli i wielkich finansów, jak i prostytutek oraz narkotykowych gangów, wstrząsa seria makabrycznych...

Strach przed ciemną wodą
Craig Russel0
Okładka ksiązki - Strach przed ciemną wodą

Nie daj zwieść pozorom anonimowości w sieci. Każdy twój krok, każda odwiedzana strona, każde kliknięcie zostaje zapamiętane. Żyjemy w dwóch...